Günlük Kullanım için En İyi 18 Yardımcı Google Telefon Uygulaması İpuçları

Telefon üreticilerinden telefonda sadece bir uygulama tutmaları istenirse, çevirici veya arayan uygulama olurdu. Bir akıllı telefonun temel amacı insanları aramaktır. Farklı üreticiler telefonlarında farklı arama uygulamaları sunar. Stok Android telefonlara Google Phone uygulaması yüklenir. Burada Google Telefon uygulamasını kullanmak için bazı ipuçları bulacaksınız.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features Fi

İnsanları aramak için günlük telefon uygulamasını kullanıyoruz. Ancak, nadiren uygulama tarafından sunulan özelliklere derinlemesine dalış. İşte size yardımcı olacağız.

Bu yayında, Google Phone uygulamasının size faydalı olacağını kanıtlayacak en iyi 18 ipucunu, püf noktasını ve gizli özellikleri bulacaksınız.

1. Kopya Numarası

Hepimiz, herhangi bir uygulamada metni tutmanın metni kopyalayacağını biliyoruz. Metin bir numara, e-posta kimliği veya başka bir şey olabilir. Aynı şey Google Telefon uygulamasında da geçerlidir. Yani, bir numarayı gördüğünüz her yerde, ona uzun basın ve panoya kopyalayabilirsiniz. Tuş takımı açıkken de çalışır.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 1Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 3

Ayrıca numaraları doğrudan kişi adlarını gördüğünüz Son Aramalar ekranından kopyalayabilirsiniz. Bu nedenle, numarayı kopyalamak için önce kişiyi açmanız gerekmez. Kartvizite uzun basın ve Numarayı kopyala’yı seçin.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 2A

2. Numarayı Aramadan Önce Düzenleyin

Numaraya dokunmak doğrudan onu arar. Numarayı çevirmeden önce düzenlemek isterseniz, Telefon uygulamasında herhangi bir yere uzun basın ve aramadan önce Numarayı düzenle’yi seçin. Numarayı değiştirmek için tuş takımına yönlendirilirsiniz.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 4Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 5

3. Aramayı En Aza İndir

Arama yaparken, ana sayfa düğmesine basmak aramanın bağlantısını kesmez veya arama arayüzünü arka plana itmez. Bunun yerine, kayan bir balonla değiştirilecektir. Balonu sürükleyerek hareket ettirebilirsiniz. Aramayı beklerken mevcut seçeneklere sürükleyerek aramayı sonlandırabilir veya gizleyebilirsiniz.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 37

4. Yakındaki Yerleri Bulun

Google Telefon uygulaması, uygulamanın içinde küçük bir Google aramasıyla birlikte gelir. Bulunduğunuz yere yakın yerlerdeki iletişim bilgilerini arayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, arama kutusuna işletme adını yazmaktır ve size uygun sonuçlar gösterilir.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 7Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 6

Ancak, bu özelliği kullanmak için ayarlardaki yakın yerleri etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için Google Telefon uygulamasını açın ve üstteki üç nokta simgesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 8Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 9

Yakındaki yerlere gidin ve bir sonraki ekranda etkinleştirin. Konumu kullanmak için de izin vermelisiniz. Ardından uygulamayı kapatın ve yerleri bulmak için uygulamadaki aramayı kullanın.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 10Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 11

5. Tuş Takımından Kişi Adını Bulun

Kişi adlarını ve numaralarını bulmak için arama çubuğunu kullanmanın yanı sıra, kişi adlarını tuş takımından da bulabilirsiniz. Özellik, özellikli telefonlarda yazdığımız gibi kullanılmalıdır.

Tuş takımını açın ve kişi adının baş harflerini yazın. Örneğin, George’u arıyorsanız, 4 sayısının G’yi temsil ettiği, 3’ün E, 6’sının O, vb. Olduğu 4367 sayılarını yazmanız gerekir. Tuş takımı üzerinde ilgili sonuçları göreceksiniz. Aramak için kişi adına dokunun.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 12

6. Bir Kişinin Çağrı Geçmişini Görüntüleme

Google Telefon uygulaması bir kişiden arama geçmişini gruplar. Görüntülemek için Son Kullanılanlar ekranında kişi adına dokunun. Ardından Geçmiş düğmesine basın.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 15Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 16

7. Bir Kişinin Tüm Çağrı Geçmişini Sil

Bunu yapmanın iki yolu var. İlk olarak, Son Aramalar ekranındaki kişiye uzun basın ve Sil’i seçin. Bu, ilgili kişinin tüm arama geçmişi günlüklerini kaldıracaktır.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 17

Alternatif olarak, kişiye dokunun ve Geçmiş düğmesine basın.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 18

Ardından, üstteki üç noktalı simgeye dokunun ve menüden Geçmişi sil’i seçin.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 19AGoogle Phone Dialer App Tips Tricks Features 20

8. Kişi Kayıt Geçmişinden Bir Kayıt Silme

Bunun için, yukarıda gösterildiği gibi kişinin arama geçmişi kayıtlarına gidin. Ardından arama geçmişi ekranında kaydı silmek için sağa veya sola kaydırın.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 21

9. Ayrıntılı Arama Geçmişini Görüntüle

Telefon uygulaması, arama geçmişini aranan numaralara göre manuel olarak filtrelemenize, reddedilen veya diğer çevirici uygulamalarında mevcut olarak almanıza izin vermez. Ve varsayılan olarak, çağrı geçmişi kayıtlarını gruplandırır.

Ancak, arama geçmişinin grubunu tarihe göre ayrı ayrı görüntüleyebilmeniz için grubun grubunu çözmenizi sağlayan bir seçenek mevcuttur. Ayrıca cevapsız aramaları ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Bunun için, üstteki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Arama geçmişi’ni seçin.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 22Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 23

İki sekme bulacaksınız – Tümü ve Cevapsız. Tümü altında, gruplanmamış çağrı geçmişi kaydını bulacaksınız. Cevapsız çağrıları görüntülemek için Cevapsız üzerine dokunun.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 24Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 25

10. Tüm Arama Geçmişi Kayıtlarını Sil

Tüm arama geçmişi kayıtlarını kaldırmak istiyorsanız, Arama geçmişi ekranındaki üç noktalı simgeye dokunun. Çağrı geçmişini temizle üzerine dokunun.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 26Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 27

11. Kişi Kartını Görüntüle

Son Kullanılanlar ekranındaki kişi adına dokunduğunuzda üç seçenek gösterilir: Görüntülü arama (veya kişi ekleme), Mesaj ve Geçmiş. İletişim bilgilerini görüntülemek istiyorsanız ne yapmalısınız? Bunun için, Son Aramalar ekranındaki numaranın kişi resmine dokunun. Kartviziti düzenleyebileceğiniz ve telefon numarasını, bağlı hesapları ve daha fazlasını görebileceğiniz kartvizite yönlendirilirsiniz.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 13Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 14B

12. Sık Kullanılanlara Kişi Ekleme

Telefon uygulaması, hızlı aramaya kişi eklemeyi desteklemez. Hızlı bir şekilde aramak için bunları favorilere eklemeniz gerekir. Kişileri sık kullanılanlara eklemenin iki yolu vardır.

İlk yöntemde, Telefon uygulamasındaki Sık Kullanılanlar sekmesine gidin ve ekle düğmesine dokunun.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 28

Alternatif olarak, Son Aramalar ekranında kişinin kişi resmine dokunun. Ardından yıldız simgesine basın. Bunu Kişiler uygulamasından da yapabilirsiniz.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 38

13. Sık Kullanılanları Yeniden Sırala

Sık Kullanılanlar’a eklenen kişilerin konumunu değiştirmek için, kişiyi basılı tutun. Ardından yeni konuma sürükleyin.

14. Kişileri Sık Kullanılanlardan Kaldır

Bunun için Sık Kullanılanlar’daki kişiye uzun basın. Ardından, Kaldır üzerine dokunun.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 30

15. Sık Aranan Kişilere Erişim

Sık kullanılanlar bölümünün hemen altında, sık aranan kişileri bulacaksınız. Sık aradığınız kişinin ayrıntılarına bağlı olarak otomatik olarak dolduruldukları için favorilerden farklıdırlar. Bu listeden sık kullanılanlara da bir kişi ekleyebilirsiniz. Bunun için kişi adına dokunun ve Sık kullanılan ekle’yi seçin.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 31

16. Hızlı Mesaj

Önce mesajlaşma uygulamasını açmak yerine, doğrudan Telefon uygulamasından birine mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için, Son Aramalar ekranında veya Sıklıklar’daki kişi adına dokunun ve ardından Mesaj düğmesine basın.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 32

17. Bilinmeyen Arayanları Engelle

Bireysel kişileri engellemenin yanı sıra, Telefon uygulamasındaki kimliği belirsiz tüm arayanlardan çağrı almayı durdurabilirsiniz. Bunun için uygulama ayarları> Engellenen numaralar bölümüne gitmeniz gerekir. Kimliği belirsiz arayanlardan gelen aramaları engelle seçeneğini etkinleştirin.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 35Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 36

18. Karanlık Modu etkinleştir

Karanlık modun hayranı iseniz, bu uygulama da onu destekler. Etkinleştirmek için üç nokta simgesinden uygulama ayarlarına gidin. Ardından, Ekran seçenekleri üzerine dokunun. Koyu temayı etkinleştir.

Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 33Google Phone Dialer App Tips Tricks Features 34

Herkes için değil

Telefon uygulaması için yukarıdaki ipuçlarının ve püf noktalarının günlük yaşamınızda size yardımcı olacağını umuyoruz. Google Telefon uygulaması tarafından sunulan özellikleri beğendiyseniz, stokta olmayan bir Android telefondaysanız ne yazık ki çok fazla yapamazsınız. Bunun nedeni, uygulamanın yalnızca stok Android telefonlarda kullanılabilmesidir. Diğer telefonlara yükleyemezsiniz.

Sıradaki: Google tarafından sunulan uygulamaları beğenmediniz mi? Tüm telefonlara yüklenebilecek Google uygulamalarına alternatifler mi arıyorsunuz? Popüler Google uygulamaları için en iyi alternatiflere göz atın.