Güvenlik ipucu: WhatsApp artık iki adımlı doğrulamaya sahiptir

WhatsApp, Android, iOS ve Windows Phone kullanıcıları için iki adımlı bir doğrulama özelliği uygulamaya başladı. Güvenlik özelliği bir süredir beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumdadır, ancak şimdi herkes resmen burada.

  • En yeni WhatsApp güncellemeleri
  • Nihai WhatsApp ipuçları ve püf noktaları

İki adımlı doğrulama, birçoğu arasında Facebook, Twitter, Google ve Dropbox gibi diğer birçok hizmette zaten bilinen iyi bilinen bir güvenlik özelliğidir. Bir kerelik kullanım doğrulama kodu, telefonunuza SMS ile veya sizin için kod üreten özel bir uygulama yoluyla gönderilmenizi sağlar. Bir kullanıcı yeni bir cihazdan ilk kez hesaplarına bağlanmaya çalıştığında, erişmek istedikleri hizmet için bir güvenlik kodu sorulur.

Opinion by Brittany McGheeWhatsApp’s encryption and two-step verification are great security improvementsWhat do you think?505057 participants

Bu fazladan doğrulama adımı, hesaplarınızı daha güvenli hale getirir. WhatsApp şimdi de bu özelliği sunuyor, ancak bir bükülme ile. Uygulama, telefon numarası başvuruyla birlikte onaylandığında altı basamaklı bir şifre oluşturmanızı sağlar.

  • Android cihazınızın güvenliğini sağlamanıza ilişkin diğer ipuçları

WhatsApp'da iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için

İki adımlı doğrulama özelliğini etkinleştirmek için WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar> Hesap> İki adımlı doğrulama'ye gidin , ardından Etkinleştir'e dokunun ve kodunuzu ayarlayın.

It is easy to enable two-step verification. / © AndroidPIT

Buna ek olarak, WhatsApp ayrıca e-posta adresinizi eklemenize izin verir. Bu gerekli değildir, ancak şifrenizi unutmanız durumunda yararlı olabilir. Uygulamanın e-posta adresinizi doğrulamayacağına dikkat edilmelidir; bu nedenle dikkatlice girdiğinizden emin olun veya hesabınızdan çıkmak risk altındadır.

WhatsApp Messenger

Bu güvenlik özelliğini etkinleştirmeyi planlıyormusun? Herkesle paylaşmak istediğiniz başka Android güvenlik ipuçları var mı? Yorumları bize bildirin!

Diğer güvenlikle ilgili makaleler:

  • Kendinizi kötü amaçlı yazılımlardan nasıl korursunuz?
  • Android için en iyi antivirüs uygulamaları