Halka açık bir kablosuz ağa bağlanamayan bir Galaxy A5 nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

Belirli bir kablosuz ağa bağlanmada sorun yaşayan # GalaxyA5 kullanıcıları için veya bu makalede, genel wifi, bu yazı yardımcı olmalıdır. Telefonlarının kablosuz ağa bağlanamaması durumunda, daha sonra ne yapacakları konusunda fikir edinemeyecek kadar çok insanın olduğunu anlıyoruz. Bu kısa rehberi bulacağınızı ve kendi wifi sorununuzu düzeltmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Android Oreo güncellemesinden sonra Galaxy A5'inizin açılış döngüsünde takılması durumunda ne yapmanız gerekir?
   • Android'i geri al
   • Samsung desteğini al
  • Sorun # 2: Halka açık bir kablosuz ağa bağlanmayacak bir Galaxy A5 nasıl düzeltilir?
    • Zorla yeniden başlat
    • Önbellek bölümü silme
    • Uygulama tercihlerini sıfırla
    • Üçüncü taraf uygulamaları kontrol et
    • Ağ Ayarları Sıfırlama
    • Fabrika ayarları
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Android Oreo güncellemesinden sonra Galaxy A5'inizin açılış döngüsünde takılması durumunda ne yapmanız gerekir?

   Merhaba! Bir Samsung A5 (2017) var ve birkaç gün önce Android Oreo'ya otomatik bir güncelleme yaptı. Bu güncellemeden sonra telefon başlatılamadı ve bir döngüde takıldı. Birkaç denemeden ve bir samsung çalışanı ile çevrimiçi sohbet iletişiminden sonra fabrika ayarlarına sıfırlamaya karar verdim. Bundan sonra, telefonun bazı sorunları başladı. '' Hello '' ekranına gelmeden önce altı den fazla denemeye ihtiyaç duyuyordu ve hemen pop-up'lar bazı uygulamaların çökertildiğini gösterdi. Bu üçüncü parti uygulamaları değildi ama Samsung'un kendisinden gelen uygulamalar, like'contacts´! Bundan sonra google hesabımla giriş yapmayı denedim ama yapamayacağımı ve hesabın doğru olduğuna eminim. Bu yüzden telefonu güvenli modda başlatmayı denedim. Şimdi güvenli modda ama hemen bir pop-up ekranı ortaya çıktı ve “Samsung'un Samsung Deneyimi durdu” diyor. Telefon şimdi donmuş ve hiçbir şeye tepki vermiyor. Ben ne yaparım! Selamlar.

   Çözüm: Fabrika ayarlarında Kurtarma Modu'ndan sıfırlanmış hiçbir şey yoksa, yalnızca iki seçeneğiniz vardır.

   Android'i geri al

   Android'in önceki sürümüne geri dönmek bir bildirimi onaylamak kadar kolay değildir. Odin denilen özel bir araç kullanarak yazılımın yanıp sönmesini veya manuel olarak kurulmasını gerektirir. Tüm süreç Android terminolojisinde yanıp sönüyor denir. Ayrıca risklidir ve doğru yapılmadığında potansiyel olarak daha ciddi veya kalıcı sorunlara neden olabilir. Daha önce yanıp sönen terimi duymamışsanız, kendinizi bir amatör düşünün. Bunu yapmaktan vazgeçiririz. Aynısını daha önce duyduysanız, ancak doğru şekilde yapabileceğinizden emin değilseniz da aynısı geçerlidir.

   Yanıp sönen sadece Samsung iç kullanım için tasarlanmıştır, ancak Odin aracı yıllar önce sızdırıldığı zaman, Android kullanıcıları hızlı bir şekilde Android problemlerinin cevabı olan efsaneyi yaydılar. Ne yazık ki, durum böyle değil. Bazı sınırlı yazılımlarda bir stok belleniminin yanıp sönmesi işe yarayabilir. Sizin durumunuzda işe yarayabilir, ancak biz hala bunu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

   Cihazınızı nasıl yanıp söndüreceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, kendiniz hakkında daha fazla araştırma yapın. Ayrıca, yol boyunca bir şeyler ters giderse ortaya çıkabilecek riskleri de kabul ettiğinizden emin olun.

   Samsung desteğini al

   Bu, çoğu Android kullanıcısı için güvenli olan seçenektir. Onarılması için beklerken günlerce bir akıllı telefon olmadan yaşamak için ne kadar güçlük olduğunu anlıyoruz. Ancak, iyi bir telefona sahip olmamanız durumunda, yapmanız gereken tek seçenek bu olmalıdır.

   Hiç kimse, hatta Samsung, cihazınızda tam olarak ne olduğunu, önyükleme döngüsünde ve tüm bunlara yapışmış gibi görünen belirtilerden başka hiçbir fikre sahip değildir. Sorunu anlamak için, bir teknisyen cihazınızın tüm geçmişini bilmek zorundadır. Açıkçası buna sahip olamayız, bu yüzden şu anda sizin için en iyi seçenek, işletim sistemini yeniden yüklemek gibi bazı geniş çözümler yapmaktır. Ve Samsung dışında başkalarına yardım edebilecek daha iyi insanlar yok.

   Samsung rotasına geçmek imkansızsa, deneyimli bir Android kullanıcısı cihazı sizin yerinize kaydetmeye çalışsın.

   Sorun # 2: Halka açık bir kablosuz ağa bağlanmayacak bir Galaxy A5 nasıl düzeltilir?

   Merhaba. Birkaç hafta öncesine kadar mükemmel bir şekilde çalışan bir Samsung Galaxy A5 telefonum var. Ardından belirli bir Pub'ın wifi'sine (daha önce defalarca yapmış olduğum bir şey) giriş yapmaya çalıştım ve bağlantı kurmak yerine bir mesaj aldım: http://connectivitycheck.gstatic.com/generate_2014 adresindeki web sayfası, çünkü net olarak yüklenemedi: : ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED çıktı. Daha sonra ertesi gün de onların wifi üzerinde iş oldu (yine, başarılı bir çok kez bağlandığım bir şey). Telefonu yeniden başlatmayı denedim ve uygulamaları düzenli olarak kapatıyorum (düğmenin solunu kullanarak). Samsung interneti kullanmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim? Ben gerçekten 'akıllı telefon okuryazarı' değilim. Şimdiden teşekkür ederim.

   Çözüm: Android cihazlar bazen bir uygulama sorunu veya uygunsuz ağ yapılandırması nedeniyle belirli bir kablosuz ağa bağlanamaz. Sorununuzu çözmek için, deneyebileceğiniz olası çözümler şunlardır:

   Zorla yeniden başlat

   Gelişmiş sorun giderme işlemlerini yapmadan önce, telefonunuzu yeniden başlatmayı unutmayın. Cihazı kapatarak ve yeniden başlatarak birçok bağlantı sorunu giderildi. Durumunuzda, şu adımları uygulayarak cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamak istersiniz:

   1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
   2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

   Önbellek bölümü silme

   Bir güç yeniden başlatma, sorunu düzeltmek için başarısız olursa, yapmak istediğiniz bir sonraki sorun giderme adımı, sistem önbelleğini yenilediğinizi görmektir. Bunu, depolandığı önbellek bölümünü temizleyerek yapabilirsiniz. İşte nasıl:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Açma tuşunu ve Ana tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, sadece Güç tuşunu bırakın
   4. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   5. 'Önbellek bölümünü sil' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
   7. 'Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
   8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

   Uygulama tercihlerini sıfırla

   Bu noktada hiçbir şey işe yaramadıysa, yapılacak en iyi şey, tüm varsayılan ve gerekli çekirdek sistem uygulamalarının etkinleştirildiğinden emin olmaktır. Bazen önemli bir uygulama veya hizmet devre dışı bırakılabilir. Mevcut sorununuzun nedeni olmadığından emin olmak için, tüm uygulama tercihlerinizi sıfırladığınızdan emin olun. Bu adımları takip et:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Uygulamalar'a dokunun.
   3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
   4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
   5. A5'inizi yeniden başlatın ve artık sorun yaşadığınız kablosuz ağlara bağlanıp bağlanamayacağınızı kontrol edin.

   Üçüncü taraf uygulamaları kontrol et

   Kablosuz bağlantıyı engelleyen kötü bir üçüncü taraf uygulamasının olup olmadığını görmek için telefonunuzu güvenli moda getirmeyi deneyin. A5'inizi güvenli moda geçmek için:

   1. Cihazı kapat.
   2. Model adı ekranını geçerek Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu serbest bırakın.
   4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun.
   5. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
   6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir.
   7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu bırakın.
   8. Sorunu kontrol et.

   Güvenli modda wifi'ye bağlanabiliyorsanız, ancak normal moda döndüğünüzde, uygulamalarınızdan birinin buna neden olduğu anlamına gelir. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. A5'iniz hala sorunluysa, 1-4 arası adımları tekrarlayın.

   Ağ Ayarları Sıfırlama

   Sorun hala bu noktada çözülmemişse, telefonunuzdaki tüm ağ ayarlarını silmek istersiniz. Bu hem hücresel hem de wifi yapılandırmalarını varsayılanlarına döndürür. Önceden bağlı olan tüm wifi ağları işlemde silinecek, bu yüzden şifreleri önceden bildiğinizden emin olun. Hazır olduğunuzda, telefonunuzun ağını nasıl temizleyeceğiniz konusunda aşağıdaki adımları izleyin:

   1. Ayarlar uygulamasını açın.
   2. Genel yönetim'e dokunun.
   3. Sıfırla'ya dokunun.
   4. Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
   5. Onaylamak için SIFIRLA AYARLAR düğmesine dokunun.
   6. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

   Fabrika ayarları

   Yukarıdaki önerilerin tümü işe yaramazsa, nihayetinde fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Unutmayın, fabrika ayarlarına sıfırlama, telefonunuzdaki tüm verileri siler, bu yüzden bunları yapmadan önce bunları yedeklediğinizden emin olun.

   A5'inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

   1. Cihazı kapatın.
   2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
   3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
   4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
   5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
   6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
   7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
   8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
   9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.