Halsiz veya çok yavaş çalışan Samsung Galaxy A7 hakkında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonunuzun yavaş ve yavaş çalışmaya başladığı bir zaman gelecek. Aslında, okuyucularımızdan Samsung Galaxy A7 ile ilgili bu özel sorundan şikayet eden birkaç şikayet aldık. Bu orta seviye bir telefon ve aslında rakiplerine kıyasla oldukça etkileyici bir donanıma sahip. Söylemeye gerek yok, hızlı ve ürün yazılımı zaten güncellendiğinde, gecikmeleri ve / veya donmaları nadiren hissedebilirsiniz.

Ancak bu yazıda, telefonun çok yavaş veya yavaş çalışmaya başladığı performans sorununu ele alacağım. Temelde karmaşık bir sorun olmasa da, çok sinir bozucu çünkü telefonunuzun birkaç saniye içinde yapabileceği bir görevi bitirmesini beklemeniz gerekecek. Hızlı ve tereyağlı pürüzsüz çalışması için reklamı yapılan bir telefon için, temelde tersini yapan bir birim kullanmak çok sinir bozucu. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yayını faydalı bulabileceğiniz için okumaya devam edin.

Şimdi, devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunları ele aldığımız için A7 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçin.

Yavaş ve durgun bir Galaxy A7 sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, oldukça iyi özelliklere sahip bir telefonun neden can sıkıcı yavaş ve yavaş çalışmaya başladığını belirlemektir. Sorunun ne hakkında olduğunu ve neye neden olduğunu kolayca belirleyene kadar her olasılığı değerlendireceğiz ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız, böylece onu iyi bir şekilde çözebilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabiliriz. Aşağıdaki prosedürleri uygulamaya çalışın…

Galaxy A7’nizi güvenli modda çalıştırın ve gözlemleyin

Bir telefonun yavaş çalışmasının olasılıklarından biri arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Sorun yaratan uygulamaların çoğu üçüncü taraf veya indirip yüklediğiniz uygulamalardır. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmamızın nedeni, sorunu izole etmemizdir. Bunu yapmak bize suçlunun gerçekte ne olduğuna dair bir ipucu verecektir. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakılır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz…

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuz bu moddayken gerçekten iyi performans gösteriyorsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olduğu doğrulanır. Bu uygulamayı bulup kaldırmanız gerekiyor. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız ve telefonunuzu defalarca yeniden başlatmanız gerekebilir.

A7’den bir uygulamayı nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır…

  Ana ekrandan Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır’a dokunun. .

İLGİLİ MESAJLAR:

  “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung logosuna yapışan ve önyüklemeye devam etmeyen Samsung Galaxy A7 telefonunuzu nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu] sırasında logoya yapışan Samsung Galaxy A7 (2017) ‘nizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Tüm ayarları sıfırlamak

Telefonunuz güvenli moddayken bile hala sarkık veya halsiz hissediyorsanız, yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonu varsayılan ayarlarına geri getirmeye çalışmaktır. Bu sorunun bazı yanlış ayarlardan kaynaklanması ihtimali vardır ve nereye bakacağımızla ilgili bir ipucumuz yoktur. Bu nedenle, şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonun kutudan çıktığı yapılandırmaya geri dönmesi için tüm ayarları sıfırlamaktır. Ancak bu yöntemle ilgili iyi olan şey, tek bir uygulamayı, dosyayı veya verileri kaybetmeyeceğinizdir; tüm ayarlar sıfırlansa bile dokunulmadan kalırlar.

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla’ya dokunun. Geçerli PIN, şifre veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Yaptıktan sonra gözleminize devam edin. Sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Önbellek bölümünü sil

Dışarıda bırakmamız gereken başka bir olasılık, bozuk sistem önbelleklerinin de telefonun yavaşlamasına ve kötü performans göstermesine neden olabilmesidir. Sistem önbellekleri doğası gereği bozulabilir ve bu tür bozulmalar belirgin bir neden veya neden olmadan ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bellenimin oluşturduğu önbellekleri zaman zaman yenileriyle değiştirmeleri için silmeniz önerilir. Tek bir önbelleğe erişiminiz yok, bu yüzden tek yapmanız gereken, depolandıkları bölümü silerek hepsini bir kerede silmek. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz…

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ana Sıfırlamayı Yapın

Önbellek bölümünün silinmesi herhangi bir olumlu sonuç vermezse, yapmanız gereken bir sonraki şey ana sıfırlamadır. Performans sorunları söz konusu olduğunda, bir sıfırlama, ürün yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece hepsini düzeltebilir. Ancak, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleme zahmetinden geçmeniz gerekecek ve özellikle yavaş bir telefonunuz varsa bunun her zaman kolay olmadığını biliyorum. Ancak, şimdi seçenekleriniz tükendi gibi görünüyor, bu yüzden önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemek için zaman ayırın. Bundan sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğine kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun, telefonunuzdaki sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umarız. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size bir çözüm bulmanıza yardımcı olacağız.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy A7 (2017) cihazınızı yeniden başlatır / yeniden başlatır “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” mesajı çıkıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 (2017) “Kamera başarısız oldu” hatası görünmeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 (2017) cihazınızı “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 (2017) cihazınızı “Ne yazık ki, Ayarlar durdu ”[Sorun Giderme Kılavuzu]