Harici bir sürücüyü USB yoluyla telefonunuza nasıl bağlarsınız?

Cihazınızı oyun konsolu, multimedya veritabanı olarak veya sadece çok fazla fotoğraf çekmek için kullanıyor olsanız da, çoğumuz bir noktada cihazımızı USB üzerinden bir şeye bağlamak isteyeceğiz. Bir sabit diski, USB belleği veya aksesuarı Android tablete ve akıllı telefona nasıl bağlayacağınız.

    Herhangi bir Android cihazda USB hata ayıklamayı etkinleştirme

Atlamak:

    Cihazınızın uyumlu olup olmadığını kontrol edin Yeterli gücünüz olup olmadığını kontrol edin USB OTG’nin avantaj ve dezavantajları OTG USB kablosu satın alın USB sürücünüzü veya aksesuarınızı tabletinize bağlayın

Cihazınızın uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

Bir sabit diski veya USB çubuğu bir Android tablete veya cihaza bağlamak için, USB OTG (On The Go) uyumlu olmalıdır. Uyumlu olup olmadığını nasıl bilebilirim? Çok basit, sadece üreticinin web sitesini veya cihazınızın kutusunu kontrol edin.

Ve bu USB OTG’nin yapabileceği bir şey değil. Cihazınızın bir USB ana bilgisayarı olarak işlev görmesini sağlayarak – yani, bağlandığınız diğer cihazların patronu olarak – telefonunuzla birlikte depolama, klavyeler ve hatta müzik aletleri gibi ek donanımlar kullanabilirsiniz.

AndroidPIT usb on the go 8596

Akıllı telefonunuz gerçekten eskiyse, artık kutunuz yoksa veya model numarasından emin değilseniz, kontrol etmek için Chainfire uygulamasını USB Host Diagnostics uygulamasını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, USB OTG, Petek (3.1) ‘ten beri Android’de doğal olarak var olduğundan, cihazınızın zaten uyumlu olmamasından daha muhtemeldir.

    Uygulama sürümü: 1.3 Uygulama boyutu: 467 KB Uygulama Uyumluluğu: Android 2.3 veya üzeri Ekonomik model: Ücretsiz


USB Ana Bilgisayar Tanılama

Daha büyük kapasiteli sürücüler için güç hakkında bir kelime

Harici bir sabit sürücüyü dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nize bağladığınızda, sürücünün kendisi bilgisayarınız tarafından desteklenir. Aynı şey, depolama alanınızı Android telefonunuza bağladığınızda da geçerlidir. Bununla birlikte, çoğu akıllı telefon bir bilgisayar kadar güç harcayamaz ve bu sorunlara yol açabilir.

Çoğu akıllı telefon yalnızca 0,5A güç sağlayabilir. Harici sürücünüz bundan daha fazlasını gerektiriyorsa, bağlantı kesilecektir. Sabit sürücüler başlatılırken biraz daha meyve suyu ister. Bu, içindeki motor yüzündendir. 1 TB sürücünüzün bağlantınızı kesmeye devam ettiğini tespit ederseniz, bu muhtemelen sizin sorununuzdur.

usb otg power

Ek bir güç kaynağı ekleyerek sorunu çözebilirsiniz. Cihazınıza bağlanmanın yanı sıra bir güç bankası bağlayabilmeniz için bir adaptöre ihtiyacınız olacaktır. Bunu yapın; harici depolama alanınızı Android akıllı telefonunuza bağlarken sorun yaşamayacaksınız. Sadece önce güç banka ile telefonu bağladığınızdan, sonra da harici sürücüyü bağladığınızdan emin olun.

USB OTG’nin avantajları ve dezavantajları

Adını bilmeden USB OTG’ye zaten aşina olabilirsiniz. Android’e bir klavye veya fare bağladığınızda, OTG teknolojisini kullanırsınız ve akıllı telefonunuza bir sabit disk bağlamak, fareyi bağlamaktan daha karmaşık değildir. Bununla birlikte, harici sürücünüzün tanınacağından emin olmanız için birkaç koşul var.

Tüm USB uyumlu cihazlar harici güç kaynağı gerektirmediği sürece kullanılabilir. Ek olarak, depolama aygıtınız (sabit disk veya USB bellek) FAT32 formatında olmalıdır. NTFS ortamı tanınmayacak. Diskiniz / anahtarınız bu formatta değilse, elbette formatlayabilir ve FAT32’ye yerleştirebilirsiniz, ancak yeniden biçimlendirmeden önce herhangi bir veriyi kaybedeceksiniz, bu yüzden önceden kaydettiğinizden emin olun.

Cihazınız FAT32 formatında olmalıdır.

OTG USB kablosu satın alın

Cihazınızın OTG uyumlu olduğunu belirledikten sonra, tercih ettiğiniz mağazaya devam edebilir ve bir USB OTG kablosu satın alabilirsiniz. Yeterince sağlam bir bağlantı kurmayı seçmeye çalışın, çevrimiçi birçok ucuz teklif var ama kalite her zaman orada değil.

İdeal olarak, resimde gösterilen şekilde bu gibi bir açılı kablo çekersiniz. Çok basit, ancak ne yazık ki konektörlerin kullanımıyla yaygın olan USB bağlantı noktasıyla ilgili sorunları önleyebilir. Amazon’da bir kaç dolara bir tane kapabilirsiniz. Tabii ki, satın alırken USB kablo tipine dikkat etmeniz gerekir: C Tipi bir USB portunuz varsa, elbette aksesuarınızın aynı tipte olması gerekir.

comment brancher usb otg tablette smartphone

USB sürücünüzü veya aksesuarınızı tabletinize bağlayın

Bir sabit sürücüyü tabletinize veya Android akıllı telefonunuza bağlamak için öğreticilere gerek yok: sadece yeni OTG USB kablosunu kullanarak fişleri takın.

Akıllı telefonunuza bağlı sabit sürücü veya USB bellekteki dosyaları yönetmek için, sadece bir dosya gezgini kullanın. Cihaz prize takıldığında, yeni bir klasör belirir. Genel olarak USBDriveA olarak adlandırılır, ancak bu sistem sürümlerine ve arayüzlere bağlı olarak değişebilir.

Bulmakta sorun yaşıyorsanız, akıllı telefonunuzun köküne dönmek için eğik çizgi düğmesine (“/”) dokunmanız yeterlidir. Bir buluttan ne farkı var ki? Biri için internet bağlantısına gerek yok.

USB OTG ile başka neler yapabilirim?

Bir fare veya klavye bağlayın

Bu, USB OTG kullanmanın en tipik yollarından biridir. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi fare veya klavye gibi çevre aygıtlarla birleştirip kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Bazı kısıtlamalar var – örneğin, milyarlarca düğmeli oyun fareleri tam olarak uyumlu olmayabilir – ancak çoğu zaman temel işlemler etkinleştirilir.

Sadece bir USB fare takın ve imlecinin ekranda göründüğünü otomatik olarak göreceksiniz. Bu, dokunmatik ekran bozulduğunda cihazınızı kullanmanın harika bir yoludur. Alternatif olarak, bir tableti bir dizüstü bilgisayara dönüştürmek için harici bir klavye bağlayın.

AndroidPIT usb on the go 8580

Bir MIDI klavye bağlayın

Android’de müzik yapmaktan hoşlanıyorsanız, USB OTG, MIDI klavyeleri ve denetleyicileri, enstrümanlar ve sesler için ses girişleri ve telefonunuzu veya tabletinizi ciddi bir müzik yapma makinesine dönüştürebilecek çeşitli denetleyiciler bağlamanızı sağlar.

Bir oyun kumandası bağlayın

Mobil oyun keyfini çıkarın, ancak biraz daha fazla kontrol sahibi olmak ister misiniz? Neden bir gamepad’i akıllı telefonunuza bağlamıyorsunuz? Kablolu bir Xbox 360 denetleyicisi kullanmak bunu yapmanın kolay bir yoludur: telefonunuza bir USB OTG kablosu ile bağlayın, bir oyun başlatın ve hemen çalışması gerekir, yapılandırma gerekmez.

USB OTG için favori kullanımınız nedir? Yorumlarda bize bildirin.