Her Spotify Premium Planı açıkladı: hangisi sizin için uygun?

Spotify, dünyanın en popüler müzik akışı hizmetidir. 35 milyondan fazla şarkı, podcast ve sesli kitapla, insanlar geleneksel plak koleksiyonlarını melodilerini internet üzerinden yaymak için kullanıyorlar. İşte Spotify Premium planları hakkında bilmeniz gereken her şey.

Bölüme atla:

    Spotify Ücretsiz Spotify Premium Spotify Premium Ailesi Spotify Premium Duo Spotify Premium Öğrenciler için

Spotify Ücretsiz

Spotify’ı kesinlikle hiçbir şey için dinleyebilirsiniz, ancak özelliklerin ve deneyimin oldukça sınırlı olacağı konusunda uyarıda bulunun. Ücretsiz planın en büyük iki dezavantajı, yalnızca Karışık modda dinleyebilmeniz ve her iki parçada da reklam duyacağınızdır. Yine de çalma listelerine erişebilir, yeni müzikler arayabilir ve Spotify’ın Radyo istasyonlarını dinleyebilirsiniz. Atlama söz konusu olduğunda da sınırlı olacaksınız. Saatte altı parça, her saat atlayabilirsiniz. Onları dışarı çıkarın. Kendinizi üst üste altı parça atlarken bulursanız, belki de ücretsiz model sizin için değil ve premium değerine yükseltmeye değer.

Spotify Free ile yapabilecekleriniz

    Karıştırma ile 35 milyondan fazla parça dinleyin Masaüstü veya mobil cihazlarda kullanın Podcast’leri ve sesli kitapları dinleyin 14 gün boyunca yurtdışında Spotify alın

Spotify Free ile yapamayacağınız şeyler

    Reklamsız dinleme Sınırsız sayıda parçayı atlayın / anında tek parça çalın Çevrimdışı dinleyin Daha yüksek kalitede dinleyin Spotify uygulamasını masaüstü için uzaktan kumanda olarak kullanın

spotify plans

Spotify Premium

Spotify Premium, çoğu müzik hayranı için go-to abonelik planıdır. Ayda 9,99 £ / 9,99 $ karşılığında Spotify hizmetine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Bu, artık reklamlar, isteğe bağlı parçalar, çevrimdışı oynamak için müzik indirme yeteneği ve yurtdışında Spotify müzik kitaplığını dinleme seçeneği anlamına gelmez.

Çok seyahat eden, dikkatlice çalma listeleri oluşturmayı ve müzik paylaşmayı veya albümleri baştan sona dinlemeyi seven herkes için Spotify Premium mutlak bir zorunluluktur. Hizmeti test etmek ve tam 10 dolar ödemeden önce sizin için işe yarayıp yaramadığını görmek için 1 aylık ücretsiz bir Premium deneme sürümüne sahip olabilirsiniz ve Spotify genellikle yeni hesapların indirimli fiyatlar almasına izin veren promosyon kampanyaları yürütür, bu nedenle şunlar.

androidpit spotify app music

Spotify Premium fikrini beğendiyseniz ancak aylık 10 bob abonelik ücreti fikrinden hoşlanmıyorsanız, alternatifler var. Spotify’da her zaman yeni planlar başlatılıyor, bu yüzden diğer müzik severlerle yaşıyorsanız veya ders alıyorsanız, ücreti azaltmak için seçenekler var.

Spotify Premium Ailesi

Premium Family, birlikte yaşayan altı aile üyesi için bir abonelik planıdır. Bir fiyata altı Premium hesap alırsınız ve hem aileler hem de paylaşılan konutlarda yaşayanlar arasında oldukça popülerdir. Ailenin her üyesinin kendi bireysel Premium hesabı vardır, bu nedenle giriş bilgilerini paylaşmaya gerek yoktur. Temel olarak, aile içindeki herkes kişisel bir Spotify Premium hesabındaki tüm avantajlardan toplam $ 14.99 fiyatla yararlanır. Beş kişiden oluşan bir evde yaşıyorsanız, kendi Spotify Premium hesaplarınız için her biri için yalnızca 2,50 ABD doları ödeyebilirsiniz. Bundan daha adil bir şey isteyebilirsiniz. Ailenizin üyeleri için müstehcen içeriği etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği sunan ebeveyn kontrolleri vardır.

Bir Premium Aile planının tüm üyeleri aynı adreste ikamet ediyor olmalı ve burada yakalamak devreye giriyor. Spotify Ailesi yaygın bir şekilde istismar ediliyor, kayıt olmamak ve Spotify Ailesi’nin maliyetini bölmek için bir adres kullanan arkadaş grupları yaşıyor birlikte. Spotify bunu biliyor ve Eylül 2019’da artık kullanıcıların GPS verilerinin aynı adreste yaşadıklarını kanıtlamasını gerektireceği açıklandı. Yine de, meşru aileler ve birlikte yaşayanlar için, Spotify Premium, üç ila altı arasındaysanız çok şey var. Eğer bir çift olarak yaşıyorsanız, okumaya devam edin …

Spotify Premium Duo

Spotify Family, birlikte yaşayan çiftler için hala iyi bir anlaşma oldu, çünkü iki Premium abonelik her biri 10 $ ‘dan 7.50 $’ a düştü. Ancak Spotify, Mart 2019’da anlaşmayı daha da tatlılaştırdığını duyurdu. Yeni Premium Duo aboneliğinin bir parçası olarak, birlikte yaşayan çiftlerin Avrupa’da sadece 12,49 € karşılığında kendi Spotify Premium hesapları olabilir, bu da fiyatınızı her biri ayda 6,25 € ‘ya düşürür. Ayrıca, sözleşmede iki kişinin dinlediği müziğe göre otomatik olarak bir çalma listesi oluşturacak olan Duo Mix gibi bazı romantik paylaşım özellikleri de eklendi.

spotify premium duo

Premium Duo başlangıçta önce Kolombiya, Şili, Danimarka, İrlanda ve Polonya’da piyasaya sürüldü, ancak yakında daha fazla pazara sunulacak. Spotify tarafından açık bir şekilde belirtilmemesine rağmen, Duo’nun sistemi planlayan insan sayısını azaltmak için Aile planıyla aynı GPS veri gereksinimlerine tabi olması muhtemeldir.

Öğrenciler için Spotify Premium

Tam zamanlı eğitim görüyorsanız Spotify Premium hesabınızdan da tasarruf edebilirsiniz. Öğrenciler, bir yıl boyunca% 50 indirimle Spotify Premium kazanırlar ve bu da ayı bir beş yaşına indirir. Öğrenciler için Premium aboneliğinizi 12 ayda bir, ancak en fazla üç kez yenileyebilirsiniz. Bu, örneğin İngiltere’de tipik bir lisans derecesini kapsayacaktır. Ayrıca Hulu’nun reklam destekli planına ve Showtime’a ek ücret ödemeden erişebilirsiniz.

İndirimli fiyata hak kazanabilmeniz için üçüncü taraf bir hizmet aracılığıyla öğrenci durumunuzu doğrulamanız gerekir ve zaten Premium aboneyseniz Öğrenciler için Premium’a geçmek oldukça kolaydır. Bu öğrenci planını Premium for Family gibi indirimli başka bir abonelikle birleştiremeyeceğinizi belirtmek gerekir.

Tüm Spotify Premium abonelikleri herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan adım adım kılavuzu okuyun:

    Spotify Premium aboneliğinizi iptal etme

Özel bir Spotify Premium planı kullanıyor musunuz? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Tips & Tricks

Facebook Twitter