Her yerde ücretsiz Wi-Fi erişimi

Wi-Fi, günümüzde herhangi bir yerde bulunabilir ve en iyi Wi-Fi, ücretsiz Wi-Fi’dir. Halka açık ücretsiz Wi-Fi’nin karanlık köşelerine dikkat edin. Bedava öğle yemeği diye bir şey yok, unutma! Güvenli bir şekilde bağlantıda kalmanıza yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları topladık. İşte halindeyken Wi-Fi’yi nasıl bulacağınız.

    Telefonunuzun Wi-Fi bağlantısını birkaç cihaz için kullanma Wi-Fi çalışmıyor: çözüm nedir?

Tarayıcınızı kullanın

Androidiniz size bir Wi-Fi bağlantısının güvenli olup olmadığını söyleyecektir. Ayarlar> Wi-Fi’a gidin ve ‘açık’ veya ‘güvenli olmayan’ etiketli bağlantıları arayın ve bağlanın. Başarısız, güvenli bir ağa bağlantı sadece bir şifre uzakta. Kafe gibi kamusal alanların etrafına şifrelerin gönderilmesi için bakabilir veya komşularından Wi-Fi ağlarını biraz kullanıp kullanamayacağını sorabilirsiniz. Önemli olan, tarayıcınızı kullanmayı hatırlamak ve gözlerinizi dik tutmak.

how to get free wifi

Facebook “WiFi Bul” u kullanın

Daha önce indirdiğinizden emin olduğunuz Facebook uygulamasını açın, Diğer sekmesine dokunun ve iPhone veya Android cihazınızla “WiFi Bul” u açın. Bu özellik, yakındaki halka açık ücretsiz Wi-Fi kaynaklarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Bölgenizdeki işletmeler listesinden seçim yapın ve ağ adlarının yanı sıra açılış saatlerini görün. Tüm işletmeler ağlarının henüz listelenmesini istememişlerdir, ancak Facebook Find WiFi özelliği zaten çok faydalıdır.

Kütüphaneye bas

Bir kütüphanenin yanında yaşıyorsanız veya öğlen yemeğinizi bir tane yakınında tutuyorsanız, eski güzel kitap deposunda her zaman sınırlı bir süre için ücretsiz Wi-Fi alabilirsiniz. Yine, bir kağıda girmeniz ve bir kağıt kaplamanız gerekebilir, ancak bazen herkesin görmesi ve kullanması için Wi-Fi şifresi duvara yazılır.

book swipe

Kablo aboneliğinizi kontrol edin

Büyük kablo ağlarından bazıları, Wi-Fi erişimine abonelik anlaşmalarında bir freebie sağlar. Aboneliğinize herhangi bir veri erişimine sahip olup olmadığınızı öğrenmek için baskıya bakın veya müşteri hizmetlerini arayın. Bu teknik olarak ücretsiz değil, ancak şehirdeki sıcak noktalara erişiminiz olduğunu bilmiyorsanız, bir sonraki en iyi şey.

    İnsanları Wi-Fi’nizin çalmasını nasıl önlersiniz

Starbucks veya McDonalds’a git

Belli başlı zincirlerin müşterileri cezbetmek için havuç olarak ücretsiz Wi-Fi kullandığını bilmek dahi gerekmez. McDonalds’daki ücretsiz tuvaletlerin ihtiyaç duyduğu zamanlarda sallanmasına ve bazı patates kızartması için dolanmasına neden olması , aynı zamanda ücretsiz Wi-Fi. Neredeyse bir Starbucks kahvesi için altı dolar ödemek için yapar.

Kitle kaynaklı bir Wi-Fi veritabanı uygulaması kullanın

Instabridge

Instabridge, kalabalık kaynaklı Wi-Fi bağlantılarının ve şifrelerinin milyonlarca ağda derlendiği harika bir uygulamadır. En iyi şey, güvenli bağlantıları da içermesidir, bu nedenle bu overpriced latte için bir kişi para ödediği sürece, uygulaması olan herkes bağlantıdan yararlanabilir.

how to get free wifi instabridge

Instabridge – Ücretsiz WiFi Şifreleri ve Sıcak Noktalar

WeFi

WeFi, tıpkı sizin gibi milyonlarca kullanıcının kaynağını temel alan, sayıları olan yerlerde güç olduğunu bilen, sizi bölgenizdeki ücretsiz Wi-Fi’lere otomatik olarak bağlayan harika bir uygulama. Yedi milyondan fazla indirme ve yüz milyonlarca sıcak nokta ile WeFi, bulunduğunuz yerde tam olarak kapsamaya sahip olduğunuzdan emin olabilir.


WeFi – Ücretsiz WiFi Bağlan Aracı ve WiFi Haritası Bul

    Bluetooth üzerinden Wi-Fi nasıl paylaşılır?

Halka açık Wi-Fi güvenliği hakkında bir kelime

Ücretsiz bir Wi-Fi ağı bulup hemen içeri girmeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Gerçek şu ki, hayattaki her şey gibi, hiç kimse karşılığında bir şey beklemeden size bir şey vermez. Ücretsiz Wi-Fi noktaları, çalmak ve çalmak isteyenler için mutlak bir oyun alanı olabilir. Standart şifreleme protokollerinin, herkesin ücretsiz olarak katılabileceği bir ağın ne kadar güvenli olduğunu asla bilemezsiniz.

Bilgisayar korsanlarının ağ ile bağlı bir cihaz arasında hareket eden verileri dinleyebildiği Orta Men saldırıları gerçekleşebilir. Endişelenecek sahte sıcak noktalar da var. Burası, bir korsanın kullanıcıları katılmaya teşvik etmek için ücretsiz bir Wi-Fi hotspot gibi görünen şeyleri yaratacağı yerdir. Bağlandıktan sonra, kötü niyetli içerik oluşturucu donanımınıza kötü amaçlı yazılım bulabilir veya kişisel bilgileri çalmak için cihazınızın kontrolünü ele geçirebilir.

Bir barda veya kafede bulunan bir ağın orijinalliği konusunda endişeleriniz varsa, bağlantı kurmadan önce Wi-Fi ağının kuruluş tarafından işletildiğini onaylaması için bir personelden bilgi isteyin.

    En iyi Android antivirüs ve mobil güvenlik uygulamaları

Ücretsiz Wi-Fi’den nasıl yararlanabilirsiniz? Wi-Fi yokken ne yaparsınız? Yorumlarda bize bildirin.