Herhangi bir Android cihazda Daima Açık ekranı nasıl elde edilir?

Galaxy S8 ve LG G6'nın Always On display özelliğini veya Motorola aygıtlarının Moto Ekranını kıskanorsınız mı? Bu özelliği Android telefonunuzda kullanabilirsiniz! Grace Plus adlı bir uygulamayı birkaç gün denedik ve cihazlarında AMOLED ekranı olan herkes için mükemmel bir alternatif olacaktır.

  • Şimdi devre dışı bırakmanız gereken dört Android özellikleri
  • Bildirim ayarlarınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Grace Plus on Android / © ANDROIDPIT

Daima Açık veya Ambient Display: ne oldu?

Her Zaman Açık, cihazınızın ekranın kilidini açmadan geçerli saat, tarih, pil, hava durumu ve bildirimler hakkındaki bilgileri her zaman görüntüleyebilmesini sağlayan bir özelliktir. Samsung Galaxy S7, S7 Edge ve LG G5'de tanıtılan bu ürün, ekranı sürekli olarak açmasını, yeni bildirimler armasını, her seferinde kilidini açmasını ve böylece pilini boşaltmasını engelleyemeyenler için hayatı kolaylaştırıyor.

Ambient Display'in aynı işlevi vardır, ancak akıllı telefonun yakınlık sensörünü ana tetikleyici olarak harekete geçirir. Motorola, bu Moto Ekran'ı çağırıyor.

Opinion by Jessica MurgiaHaving an AMOLED display without an Always On feature is such a wasted opportunity!What do you think?5050242 participants

Aşağıdaki uygulama, özellikle AMOLED ekranlara sahip cihazlar için uygundur, ancak her zaman Açık veya Ortam Göstergesi özelliği olmadan da kullanılabilmektedir. Always On özelliğine sahip olmayan diğer cihazların iyi bir nedeni bulunmuyor olabilir: Cihazınızda bir LCD ekran varsa, 'her zaman açık' olmak, pil ömrünü daha fazla tüketir; ekran tam olarak açık siyah pikseller. AMOLED ekran teknolojisi ile yalnızca beyaz piksellerin aydınlatılması gerekir. Ayrıca, bu gibi uygulamalar, yalnızca ekranın gücünü artırmakla kalmaz, aynı zamanda telefonunuzu bekleme moduna girmesini önleyerek pil boşaltmasına da neden olabilir; bu, bazı arka plan işlemlerinin gereksiz yere devam etmesini sağlar.

Glance Plus nasıl çalışır?

Cihazınızın yakınlık sensöründen yararlanan uygulama Glance Plus, saati, hava durumu tahmini, bildirimleri ve her türlü faydalı bilgiyi ekranın kilidini açmadan kontrol etmenize olanak tanır. Bu, Daima Açık ve Ambient Display arasında bir karışım olduğu anlamına gelir.

Uygulamayı yükledikten sonra, kendinizi Ayarlar menüsünde bulacaksınız; bu, her ayrıntıyı kişiselleştirebilmenizi sağlayacaktır: görüntülenen saatin yazı tipinden ve takvimden ekranda belirlediğiniz bilgilerin bulunduğu yere, metnin boyutu ve rengi.

The functions offered by Glance Plus. / © ANDROIDPIT

Telefonu açıp kapatarak, çağrılara veya okunmamış mesajlara, bildirimde bulunmak istediğiniz uygulamalara, pil ile ilgili bilgileri, alarm saatini ve hava durumunu görüntüleyip göstermeyeceğinize karar veriyorsunuz. Yönetebileceğiniz diğer öğeler arasında parlaklık seviyesini ve ekran zaman aşımı değerini ayarlayabilirsiniz.

You can set Glance Plus to only be on when the phone is charging. / © ANDROIDPIT

Aygıtların her zaman açık bölümünde (yukarıdaki resim) tıklayarak görebileceğiniz üzere, Daima açık işlevi yalnızca cihaz şarj olurken tam olarak kullanmayı seçebilirsiniz. Akıllı telefonunuz şarj olmuyorsa, elinizi yakınlık sensörü üzerinden geçirerek tarih, saat ve bildirimleri görebilirsiniz. Akıllı telefonunuzu cebinden çektiğinizde (Cep telefonunu algıla menü öğesi altında) ve / veya ekran kapalıyken de devre dışı bırakıp bırakmayacağınıza, Ayarlar menüsünden de karar verebilirsiniz ( Ekran kapalıyken gözlerini gösterin) ).

Uygulama birkaç özelleştirme seçeneği sunuyor ve kullanımı kolaydır. Ekran kapalıyken bildirimleri görüntülemek için önce Glance Plus'ın bildirimlerinize erişmesine izin vermelisiniz. Favori yapılandırmalarınızı seçtikten ve sağ üstteki kaydırıcıyla birlikte uygulamayı etkinleştirdikten sonra, hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz – ve ekranı yeniden etkinleştirmeniz gerekirse, yalnızca iki kez hafifçe vurabilirsiniz!

Nothing could be more intuitive. / © ANDROIDPIT

AMOLED ekranlı bir cihazınız varsa, görüntülenen bilgilerin konumunu Rasgele ayarına ayarlamanızı öneririm. Bu, statik içeriğin çok uzun süre gösterilmesinden kaynaklanan yanma etkisini, can sıkıcı, kalıcı bir 'hayalet görüntü' önlemek için. Gerçekten ihtiyacınız olmadığı sürece, hava durumunu aktive etmemenizi öneririm, bu pilin çok boşalmasına neden olabilir.

Glance Plus, akıllı telefonlarımızı uyandırma zorunluluğu olmaksızın bilgi görmek isteyenler için Always On'a iyi bir alternatiftir ancak ne yazık ki tamamen yerine geçmemektedir. Yine de, uygulama gelecekteki güncellemelerle iyileşebilir.

Glance Plus

Glance Plus hakkında ne düşünüyorsun?

Google Pixel XL'in nerede satın alınacağı

Best price

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£425.99

£425.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Google Pixel XL 4G LTE G-2PW2200 Quite Black 32GB Unlocked

£444.77

£444.77 total

Check Offer

Google Pixel XL 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£454.99

£454.99 total

Check Offer

Compare prices