Herhangi bir Android cihazında WiFi araması nasıl yapılır

Scratch Wireless Wifi

Güncelleme: Bazı okuyucuların aşağıda yorum yaptığı gibi, Google Hangouts Dialers, hemen hemen tüm Android cihazlarda ihtiyaç duyacağınız her türlü wifi araması için tek adresli mağazanızdır. 2015 yılı Eylül ayında yayımlanan bu uygulama, çoğu Android cihaz için çağrı varsayılan wifi haline geliyor. Bu uygulamayı Google Voice ile birleştirdiğinizde, SIM kart olmadan arama yapabilir ve alabilirsiniz, ihtiyacınız olan tek şey wifi bağlantısıdır. Mükemmel bir wifi arama kurulumu yapmak için, kendinize en üst seviye aralığa sahip bir yönlendirici ile kurulum yaptığınızdan ve evin etrafındaki wifi mesafe arttırıcılarla desteklediğinizden emin olun.

Google Hangouts Dialer kullanarak ücretsiz ve SIM kart olmadan wifi araması ayarlamak için arama yapma ve arama alma ayarlarının nasıl yapıldığına dair kılavuzumuza bakın.


WiFi araması, bazı operatörler tarafından büyük bir maliyet tasarrufu sağlayan lanse edilen bir özelliktir. Geleneksel taşıyıcı modelin ötesine geçen, bazı ön ödemeli MVNO sağlayıcıları, WiFi kapsama alanı dışındayken yalnızca hücresel duruma geri dönerek saf WiFi tabanlı arama ve mesajlaşma bile sunuyorlar.

Buradaki fikir, kullanıcıların zaten her yerde, hemen hemen her yerde WiFi yönlendiricileri ve sıcak noktalar tarafından örtülmesidir. Evde ya da işteyken, hücresel bağlantılardan daha hızlı (ya da en azından düşük gecikmeyle) olması muhtemel hızlı ve güvenilir bir WiFi erişim noktası olması muhtemeldir.

Scratch Wireless’ın yanı sıra Republic Wireless, Freedompop ve Straight Talk gibi sağlayıcıların ardındaki öncül budur. Sadece WiFi (veya önce WiFi) sağlayıcıları, bir WiFi erişim noktasına bağlıyken çoğunlukla sınırsız arama ve metin vaat ediyor. Hücresel aramalar ve metinler ücretsiz olarak veya nominal ücret karşılığında geri dönüş olarak gelebilir.

Ancak, WiFi üzerinden arama ve metin almak için bu sağlayıcıların üzerinde olmanız gerekmez. Elbette, IP tabanlı sohbet servisleri ve VoIP sağlayıcıları var (Skype, Viber, Line, WhatsApp ve diğerleri akla geliyor). Ancak, diğer sabit hatlardan veya cep telefonlarından arama ve metin alabilmek istiyorsanız, işte çözüm: Google Voice.

Android cihazınızda SIP tabanlı aramayı etkinleştirme

Aramaları veya SMS’leri alırken, Google Voice, atanmış numaranızı veya numaralarınızı çalar, böylece temelde hemen hemen herhangi bir sabit hat veya cep telefonunda arama alabilirsiniz. Ancak, Android akıllı telefonunuzu hücresel veriler veya WiFi üzerinden Google Voice çağrıları yapmak ve almak üzere de ayarlayabilirsiniz. evet, bu doğru – bunu bir ses veya SMS planı olmadan bile kullanabilirsiniz. Harika olan şey, Android’in Phone uygulamasına yerleşik bir SIP istemcisi ile birlikte gelmesi.

İşte nasıl.

1. Bir Google Voice hesabı oluşturun. Bu, özellikle ABD’deyseniz, basit ve anlaşılır olmalıdır. Google Voice tarafından desteklenmeyen bir ülkede yaşıyorsanız, Google’ı ABD’de olduğunuzu kandırmak için birkaç yol kullanabilirsiniz (tek kullanımlık ABD-tabanlı numaraların bir kombinasyonu ve daha sonra bir proxy sunucusu kullanımı).

2. Google Voice’u cihazınıza indirin ve yükleyin. Aramaları ve SMS’leri yönlendirmeyi ayarlamak için buna ihtiyacınız olacak. Amaçlarımız için, yinelenen bildirimler almak ve çalmak istemediğiniz sürece telefonunuzun numarasına yönlendirmeyi devre dışı bırakmanız gerekir.

3. Android cihazınızda Sipdroid indirin. Bu adımın amacı, esas olarak Google Voice kanalını destekleyen bir SIP ağı olan pbxes.org ile otomatik olarak bir hesap oluşturmaktır. Google Play bağlantısı burada. Sipdroid’i başlatın ve karşılama ekranının altındaki “Google Voice ile bağlantılı yeni PBX” bağlantısını tıklayın. Daha sonra yeni bir hesap oluşturmanız istenecektir.

Google kullanıcı adınızın ve şifrenizin pbxes.org’da saklanacağını unutmayın. 2 adımlı doğrulama kullanıyorsanız, sistem aksi halde Google şifrenizi kabul etmeyeceğinden, öncelikle Pbxes için uygulamaya özel bir şifre oluşturmanız gerekecektir.

4. Pbxes.org’a giriş yapın. Hesabınız oluşturulduktan sonra, 3. adımda kurduğunuz bilgileri kullanarak Pbxes.org sitesine giriş yapabilirsiniz. Kenar çubuğundaki “Uzantılar” bölümüne gidin ve “Sipdroid” girişini arayın. Genellikle, bu 200 uzantısına sahip olacaktır, yani bu hesap için kullanıcı adınız [e-posta korumalı] olur

Şimdi ilginç kısım. Telefon uygulamanızı, Sipdroid’in yardımı olmadan Google Voice aracılığıyla arama yapmak ve almak için kurmamız gerekecek.

5. Telefon uygulamanızı ayarlayın. Üç düğmeli menüye (veya menü düğmenize) dokunun ve “Ayarlar” a basın. “İnternet araması ayarları” altında “SIP Hesapları” nı açın. Bu ayrıntılarla birlikte yeni bir hesap ekleyin:

    Kullanıcı adı: username-200 (veya uzantı da dahil olmak üzere Pbxes.org’da ayarlanan hesap adını girin) Parola: Bu belirli uzantı için ayarlanmış Pbxes şifrenizServer: pbxes.orgBirincil hesabım olarak ayarlayın: kontrol

Hesabı kaydedin. Yeni hesabınız şimdi SIP Hesapları altında listelenmeli ancak “Çağrı almıyor” ifadesini göstermelidir.

6. Çağrı alımını açın. Yine de SIP Hesapları altında, “Gelen aramaları al” yazan kutuyu işaretleyin. Android şimdi yeni kurduğunuz hesapla Pbxes.org’a kaydolmalıdır. Başarılı olursa, SIP hesabı “Birincil Hesap” okumalısınız. Aramaları cevaplama. ”Aksi taktirde, kullanıcı adı ve şifrenin doğru olduğundan emin olmak için ayarlara tekrar bakmanız gerekebilir.

7. İnternet aramasını açın. “İnternet araması ayarları” altında, cihazlarınızın tüm aramalarınızın Google Voice üzerinden yönlendirilmesini istiyorsanız İnternet aramalarını “Veri şebekesi mevcut olduğunda tüm aramalar için” kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Aksi takdirde, “Yalnızca Interent çağrıları için” veya “Her çağrı için sor” seçeneğini kullanın.

8. Google Voice uygulamasını kurun. Google Voice uygulamanızdaki ayarlar altında, telefonunuzun numarasına yönlendirmeyi kaldırmanız gerekir. Aksi halde cihazınızı iki kez çalacaktır: bir kez SIP istemcisi altında ve normal bir telefon görüşmesi olarak başka bir örnek. “Senkronizasyon ve bildirimler” altında, cihazınızı normal mesajlaşma uygulamanızda kısa mesajlar alacak şekilde ayarlayabilirsiniz (bu, sürümüne bağlı olabilir).

Varsayılan Phone istemciniz de SIP istemciniz gibi davrandığından SIPdroid’i zaten kaldırabilirsiniz. Android sürümünüz SIP’in doğrudan Telefon istemcisinden aranmasını desteklemiyorsa, SIPdroid’i saklayabilirsiniz. Telefonunuzun Telefon istemcisi üzerinden çağrı alıp almadığını kontrol etmek için numaranızı aramayı deneyin. Ayrıca giden aramalar yapmayı da deneyebilirsiniz. Doğru şekilde ayarladıysanız (ve # 7’nin altında açarsanız) bunlar Google Voice üzerinden yönlendirilir.

Bu senin için uygun mu? Geribildirim takdir edilecektir. Yine, bu ayarlar Android sürümünüze veya ROM’unuza bağlı olabilir. Bu, Vanilya Android / AOSP tabanlı sürümleri, Google Play Sürümü, CyanogenMod ve Telefon uygulamasında SIP etkinleştirilmiş sürümler üzerinde çalışmalıdır.