Herhangi Bir Android Telefonda OnePlus Launcher Nasıl Gidilir?

OnePlus 6T’yi altı aydan uzun bir süre kullandıktan sonra, yakın zamanda POCO F1’e taşındım ve en büyük zorluklarımdan biri borsa fırlatıcısına alışmak oldu. Evet, OnePlus Launcher’ın fırfırsız fakat oldukça işlevsel yollarından şımartıldım. Bu yüzden, POCO başlatıcısının yeni uygulama ayrıştırma sistemine alışmak benim için oldukça test oldu.

How To Get The One Plus Launcher On Any Android Phone Fi

Neyse ki, Android telefonları özelleştirmek kolay bir iştir. İster hisse senedi fırlatıcısını değiştiriyor, ister üçüncü taraf fırlatıcısına geçiyor olsanız da, doğru kaynaklara sahipseniz çok fazla çaba harcamaz.

Neyse ki, doğru OnePlus Launcher uygulaması için yaptığım arama bana oldukça uygun seçenekler sunmuştu ve bir cazibe gibi çalıştılar.

Bu nedenle, bugün bu yazımızda, hem köklü hem de köklü olmayan Android telefonlar için OnePlus Launcher’ı herhangi bir Android telefonda nasıl kullanacağımızı göreceğiz.

Ancak bunu kontrol etmeden önce OnePlus Launcher ile Nova gibi diğer popüler rampalar arasındaki temel farklar nelerdir?

Nova ve OnePlus Launcher Arasındaki Fark

Kullanıcı Arabirimi ve Özellikleri

Nova ve OnePlus Launcher, varsayılan kullanıcı arabirimine farklı yaklaşımlara sahiptir. Nova size uygulama çekmecesini (düğme ve hareket) açmak için iki seçenek sunsa da, OnePlus Launcher, çekerek yukarı çekerek uygulama çekmecesini açmanıza izin verir.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 8

Çoğu üçüncü taraf başlatıcısında (Pixel Launcher dışında) eksik olan diğer bir özellik, özel bir besleme sayfasıdır. Raf olarak adlandırılan bu sayfa, notları ve sık kullandığınız araçları eklemenizi sağlar. Ana ekranda sola kaydırarak erişebilirsiniz.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 9

Nova’nın ücretsiz sürümünde eksik olan bir diğer şık özellik ise Hide Apps. İsminden de anlaşılacağı gibi, bazı uygulamaları düz görünümden gizleyebilirsiniz. OnePlus Launcher durumunda, Uygulama Çekmecesinde Boşluğu Gizle aracılığıyla uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Özelleştirme Yetenekleri

Özelleştirme özellikleri Nova’da çok daha fazla. Burada, Google Arama çubuğunun görünümünü değiştirebilir ve ana ekranın satır ve sütun sayısını değiştirebilirsiniz.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 11Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 12

Oldukça doğal olarak, uygulama ekranından ana ekran düzenini değiştirebilir veya simge paketini değiştirebilirsiniz, ancak ana ekran özelleştirme seçenekleri oldukça sınırlıdır. Örneğin, Nova simge şekillerini değiştirmenize izin verirken OnePlus daha derinlemesine özelleştirmeler yapmanıza izin vermez.

Tüm bunlar sizin için önemli değilse ve hala yeni bir başlatıcı denemek istiyorsanız, atlayın ve aşağıdaki adımları izleyin.

Köklü Olmayan Android Telefonlarda OnePlus Launcher’ı edinin

Adım 1: OnePlus Launcher’ın APK dosyasını aşağıdaki linkten indirin. Google Drive bağlantısı olduğundan, birincil e-posta hesabınızı seçmeniz gerekir. Tamamlandıktan sonra, Paket Yükleyici seçeneğini seçin.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 14

Bu ilk defa ise, Bilinmeyen Kaynaklar için izin vermeniz gerekir.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 3

Alternatif olarak, APK dosyasını bilgisayarınıza indirebilir ve telefonunuza aktarabilirsiniz. Uygulamaları Dosya Yöneticisi’nden yüklemek için, Bilinmeyen Kaynaklardan Yükleme anahtarını değiştirmeniz gerekir.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 4

Tamamladığınızda, Yükle üzerine dokunun.

Adım 3: Dosyayı yükledikten sonra, Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gidin, üç nokta menüsünde simgesine dokunun ve Varsayılan Uygulamalar’ı seçin.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 13Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 6

Şimdi, OnePlus Launcher seçeneğini Varsayılan Launcher seçeneğinin altında göreceksiniz. Ana sayfa düğmesine basın ve gitmek için iyi.

Uygulama Çekmecesini ortaya çıkarmak için yukarı kaydırın. Ve doğru bir kaydırma OnePlus Rafını ortaya çıkaracaktır. Başlatıcı Ayarlarına gitmek için ana ekranda uzun dokunun (Ev Ayarları). Burada, simgeyi ana ekrana ekle seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda, Ana ekran düzenine dokunarak ana ekran düzeninizi özelleştirin.

Re How To Get The One Plus Launcher On Any Android 20

Ayrıca, başlatıcıyı değiştirdiğinizde, eski simge paketinizin varsayılan pakete geri dönme olasılığı vardır. Bir kez daha değiştirmek için Icon pack kartına dokunun.

Onep Lus Launcher

Ayrıca, yalnızca App Drawer’daki baloncuklara dokunarak en son uygulama yüklemenizi veya eğlence uygulamanızı ve beğenilerinizi kolayca görebilirsiniz.

Huawei ve Onur Telefonları Kullanıcıları İçin

Huawei ve Honor telefonu kullanıcılarının ekstra millere gitmesi ve birkaç izin vermesi gerekecek.

Bunu yapmak için, Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamalar bölümüne gidin ve OnePlus Launcher’ı görene kadar aşağı kaydırın.

How To Get The Oneplus Launcher On Huawei Phones 5How To Get The Oneplus Launcher On Huawei Phones 3

Ardından, üzerine dokunun ve İzinler’i seçin ve Depolama ve Telefon anahtarını değiştirin.

How To Get The Oneplus Launcher On Huawei Phones 4How To Get The Oneplus Launcher On Huawei Phones 2

Bunu yaptıktan sonra Uygulamalar> Varsayılan Uygulamalar> Başlatıcı’ya gidin ve OnePlus Başlatıcı’yı seçin. Bu kadar.

Sınırlamalar

Gerçek OnePlus Launcher ile karşılaştırıldığında, bir kaç sınırlama var. Mesela, karanlık mod yok. İkincisi, varsayılan OnePlus Notes uygulaması mevcut olmadığından, Rafın Not uygulamasına tarih ve saat ekleyemezsiniz.

Get Oneplus Launcher Android Phone 1

Ekstra millere gitmek istiyorsanız, Asla Yerleştirme widget’ını ana ekranınıza da ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki APK dosyasını telefonunuza yükleyin.

Get Oneplus Launcher Android Phone 3

Widget’ı yükledikten sonra, ana ekranda uzun süre tutam ve Widget’lar üzerine dokunun. Listeden OnePlus widget’ı seçin. Tarihi görebileceksiniz ancak havayı göremeyeceksiniz.

Köklü Android Telefonlar İçin

Köklü telefonlar için, önce QuickSwitch’i kurmanız ve ardından APK dosyasını aşağıdaki linkten yüklemeniz gerekir. Akılda tutmanız gereken tek şey, başlatıcıyı QuickSwitch içinden varsayılan olarak ayarlamaktır.

Bir kez bittiğinde, telefonunuzu yeniden başlatın ve kısa sürede yeni bir başlatıcınız olacaktır. Burada da karanlık temayı kaçıracaksınız.

Asla Yerleşmeyecek Yemin

Farklı bir şeye geçmek için alışkanlık veya isteksizlik diyebilirim, OnePlus Launcher’ın basit şekillerinde kesin bir rahatlık buluyorum. Aynı konuda nostaljik iseniz, yukarıdaki yöntemleri deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını bize bildirin.

Sıradaki: Müzik tutkunu musunuz? Evetse, müzik dinlerken uygulama bildirimlerini ve diğer dikkat dağıtıcı öğeleri otomatik olarak devre dışı bırakmayı öğrenin.