Herhangi bir şarkıyı telefonunuz için zil sesine nasıl dönüştürebilirsiniz

Özel zil sesleri, Android akıllı telefonunuzu kişiselleştirmek için basit ve harika bir yoldur. En sevdiğiniz şarkıları zil sesi olarak kullanabilir ve her birini belirli arkadaşlara, aile üyelerine veya patronunuza atayabilirsiniz. Bu yazıda, adım adım herhangi bir şarkıyı kullanarak Android için özel zil seslerinin nasıl oluşturulacağını göstereceğiz.

Android 9.0 Pie kullanarak özel zil sesi

Android, işletim sistemine eklenmiş özel zil sesi oluşturmanın bir yolunu sunar. Android 9.0 Pie veya sonraki bir sürümünü kullanıyorsanız, bunun çalışması için özel bir şey indirmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, şarkı veya ses dosyasının cihazınızda olması gerekir.

Dosyanızı telefonunuza kaydettikten sonra, Ayarlar’a ve ardından Ses seçeneğine gidin. Oradan, her SIM için zil sesi ve arama ses seviyesini seçebilirsiniz (aşağıda resimdeki gibi bir çift SIM telefonunuz varsa). Telefon zil sesi öğesine dokunun ve ardından ekranın sağ üst köşesinde, varsayılan seçenekler listenize yeni bir zil sesi eklemek için + simgesini tıklayın.

any song as ringtone

Şarkılar, sanatçılar, albümler, türler arasından seçim yapabilir veya bir klasörden bir tack seçebilirsiniz. Klasör sekmesinde arama yaparak, isterseniz WhatsApp sesini yeni zil sesiniz olarak bile ekleyebilirsiniz. Zil sesi ekledikten sonra, zil sesleri listenizde görünecektir. Sadece onu seçin ve değişikliği onaylamak için ekranın altındaki OK tuşuna basın. Yukarıda gösterilen örnek gitarda kaydettiğim biggergirls adında bir MP3 parçası.

Üçüncü taraf uygulamasıyla özel zil sesleri

Google Play Store’da bunu yapabilecek birkaç uygulama var, ancak bu eğitim için Ringdroid adlı açık kaynaklı bir uygulama kullanıyor olacağız. Eski okul tasarımının sizi aldatmasına izin vermeyin, Ringdroid özellikler ve güvenilirlik açısından en iyisidir. Uygulama, akıllı telefonunuzdaki herhangi bir sesi veya şarkıyı zil sesi olarak kullanmanızı sağlar. Zil sesini oluşturduktan sonra, bunu varsayılan sesiniz olarak ayarlayabilir veya belirli bir kişiye atayabilirsiniz. Zil seslerine ek olarak, uygulama özel alarmlar ve bildirim sesleri de oluşturabilir.

Başlarken: Öncelikle ilk önce ücretsiz Ringdroid uygulamasını Google Play Store’dan yüklemeniz gerekir. Bir şarkıyı zil sesine dönüştürmek için, akıllı telefonunuzun dahili deposunda veya microSD kartında kullanmak istediğiniz ses dosyalarına veya müziğe de sahip olmanız gerekir. Ringdroid MP3, WAV, AAC ve AMR ses dosyalarıyla uyumludur.


Ringdroid

1. Akıllı telefonunuzdaki Ringdroid uygulamasını açın.

2. Uygulama açıldığında, cihazınızdaki tüm şarkıların bir listesini ve telefonla birlikte gelen tüm zil seslerini görürsünüz. Cihazınızdaki tüm sesleri özel olarak görüntülemek için sağ üst köşedeki Diğer simgesine (üç nokta) basın ve Tümünü göster seçeneğini belirleyin.

3. Zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıyı listeden seçin.

androidpit how to turn any song into ringtone 4

4. Bir şarkı seçtiğinizde, dalga biçimi editörde açılır. Zil sesiniz için bir başlangıç ve bitiş noktası seçmek için grafiğin üstündeki ve altındaki iki kaydırıcıyı kullanın.

5. Son olarak, disket simgesine basarak ses klibini kaydedin. İsterseniz yeniden adlandırabilir ve hangi tür uyarı için kullanmak istediğinizi belirtebilirsiniz (varsayılan seçenek zil sesidir).

androidpit how to turn any song into ringtone 3

Oluşturduğunuz tüm zil sesleri, uygulamanın ana genel bakışında saklanacaktır. Saklanan çok fazla şarkınız varsa, bunları büyüteç simgesini kullanarak arayabilirsiniz.

Zil sesiniz olarak hangi şarkıyı kullanacaksınız? Yorumlarda bize bildirin.