Herhangi bir telefonda nano SIM kart nasıl kullanılır

Küçük SIM kartlar söz konusu olduğunda her zaman güzel değildir: Üç farklı SIM boyutuyla tekme atmak, mevcut telefonunuzdaki SIM'in bir sonraki sıranıza sığmayacak olması oldukça olasıdır. Mikro SIM yuvasında nano SIM'in nasıl kullanılacağını merak ettiyseniz, cevapları aldık. Herhangi bir telefonda nano SIM'in kullanımı.

  • SIM kart olmadan WhatsApp nasıl kullanılır
  • SIM kartınız yoksa SIM kart yuvasını nasıl açılır

SIM kart boyutları açıklandı

Etrafında üç çeşit SIM vardır: standart, mikro ve nano. Standart SIM'ler orijinaldi ve Galaxy S2 ve HTC Desire HD gibi daha eski telefonlarda görünme eğilimindeydi.

Bir sonraki boyutta mikro SIM, akıllı telefonların daha ince olmasına yardımcı olmak için geliştirildi: bu kadar çok teknolojiyi tek bir kutuda yapmaya çalıştığınızda, her milimetre sayar. Mikro SIM yuvaları Galaxy S3 ve S4, HTC One X, Sony Xperia S, T ve X ve benzeri gibi görünür.

Bir sonraki ve son boyut, en küçük olan nano SIM'dir. IPhone 5'de nano SIM yuvalarını ve son birkaç yıl içinde piyasaya sürülen Android cihazlarını bulacaksınız.

Üç boyut olduğunu söylüyoruz, ancak aslında dördüncü ve beşinci bir seçenek var: bir standart, mikro veya nano SIM kart yapmak için kredi kartı boyutundaki kalıplama yapılabilen bir çoklu SIM; ve standart bir SIM veya mikro SIM olarak takılabilen bir kombi SIM. Ön ödemeli telefonlara veya yalnızca SIM’li sözleşmelere bakarken genellikle çoklu ve / veya kombi SIM kartlarını görürsünüz.

A SIM adapter is a good investment. A badly fitting one isn’t. / © Keep on Trading

Mikro veya standart bir SIM yuvasında nano SIM kullanımı hakkında önemli bir uyarı

Bir adaptör kullanarak daha küçük bir SIM yuvasına küçük bir SIM koyabilirsiniz. Bununla birlikte, adaptörler arasında büyük farklar var, ve her şeyden ötürü bir sorun yaratabilir. Telefonunuza takılabilen bir SIM takılabilir ve telefonunuzu daha hassas hale getirmek için gittikçe artan öfkeli çabalarınız telefonun narin iç çamaşırlarına ciddi zararlar verebilir.

Fiddly teknik şeyler ile gerçekten iyi değilseniz, takılı bir SIM almak, dostça mahalle telefonu tamircisi için bir iştir.

Nano veya mikro SIM adaptörde nelere bakmalı?

Bir kelimede, kalite. Adaptörün yerine SIM'i tutmak için bant veya yapışkan plastik gerekiyorsa, bu mükemmel bir uyum olmayacaktır ve bu da SIM'i yerleştirdiğinizde çok iyi bir şansınız olacaktır. tekrar geri alma zamanı. Bu, gerçekten ucuz SIM adaptörlerinin yanlış bir ekonomi olabileceği anlamına gelir (yukarıya bakınız).

Googling’e giderseniz, Amazon’da üç paket için 13 dolara mal olan Sadapter SIM bağdaştırıcıları hakkında güzel şeyler söyleyen pek çok insan göreceksiniz. Bu adaptörler, uluslararası SIM standartlarının belirlediği kesin boyutlara hassas kesimlidir ve sıcak bir fırında sıkıştırmazsanız deforme olmayacak plastikten yapılmıştır.

Orada SIM almak için biraz kibar olsa da (bu sıkı bir uyum), telefonunuzu bir kez olsun, herhangi bir yere gitmek olmaz emin olabilirsiniz. Elbette başka adaptörler de var ancak kullanıcı yorumlarını kontrol etmek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun – özellikle de sizinle aynı telefona sahip olan kişilerden.

Herhangi bir telefonda nano SIM nasıl kullanılır

Nano olmayan bir telefona nano SIM kullanma mekaniği yeterince basit. İlk önce uygun adaptörü seçin – bu durumda SIM kartınızda nano – mikro – bir kart açılır ve ardından SIM / bağdaştırıcıyı kart yuvasına kaydırın.

Nano SIM cards will be the best bet for most newer phones. / © AndroidPIT

Bununla ilgili düşünülecek başka bir konu var ve bu da ağ kilidi. SIM'i yerleştirdiğiniz telefon kilitli olmayan bir telefon olarak satın aldığınız bir telefon değilse, bir ağ kilidi olabilir. Düz İngilizce'de, bu Verizon tarafından satın alınan bir telefonun sadece bir Verizon SIM ile çalışacağı anlamına gelir, bir O2 telefonu sadece bir O2 SIM ile çalışır ve böyle devam eder. Telefonunuz kilitliyse, başka bir şebekeden SIM'de dolaşmak işe yaramaz.

Bu cephede iyi haberlerimiz ve kötü haberlerimiz var. İyi haber şu ki, telefonunuzu açmak kolaydır; Kötü olan paraya mal olma eğilimindedir, çünkü ağlar gerçekten rakiplerine geçmenizi istemez. Spesifikasyonlar ağdan ağa farklılık gösterir, bu yüzden şartlar için sağlayıcınızla görüşmek isteyeceksiniz.

Telefonunuz belirli bir ağa bağlıysa, normal olarak bir çevrimiçi formu doldurmanız ve kilit açma isteğinin işlenmesi için 10 iş günü kadar beklemeniz gerekir.

Mikro SIM veya standart SIM yuvasında nano SIM kullandınız mı? İşlem acısız mı yoksa acılı mıydı? Yorumlarda bize bildirin.