Herhangi bir telefonun IMEI numarasını bulmak nasıl

IMEI numarası her telefonun en önemli numarasıdır, bu yüzden bir yere saklamanız önemlidir, çünkü bu, kaybolmuş olmanız durumunda telefonunuzu bulmanız için çok yardımcı olur. IMEI numarası Uluslararası Mobil istasyon Ekipman Kimliği anlamına gelir. Bu numara, yeni bir telefon aldıklarında her müşteriye sunulur. Telefonunuzu çevrimiçi olarak kaydettirmeyi veya satmayı denediğinizde, bu IMEI numarası istenecektir. Ayrıca çalınan ya da kaybolmuş telefonunuz için bir FIR yaya vermek için karakola gittiğinizde, yine bu IMEI numarasının oralarda belirtilmesi istenecektir. Yasalara göre telefonun bu IMEI numarasının herhangi bir ağa erişmesi ve herhangi bir çağrı yapması engellenecektir.

Ayrıca bkz. Android telefonlar ile ortak sorunları nasıl çözebilirim?

IMEI numarası bir telefonun SIM kartına bağlanır. Bir telefonun SIM'e bağlı olarak kaç tane IMEI numarası olacaktır. Bu, çift SIM telefonun iki IMEI numarasına sahip olacak ve tek bir SIM kartlı telefon sadece bir tane IMEI numarası içerecektir. Benzer şekilde, hücresel bağlantıya sahip tabletlerin bir IMEI numarası olacaktır. Bu numara, yalnızca bulunduğunda cihazınızın olduğundan emin olmak için harika bir yardımcıdır. Herhangi bir telefonun IMEI numarasını bulmak için birkaç yol vardır. Tüm olası yollar burada tartışıldı.

Herhangi bir telefonun IMEI numarasını bulmak için yöntemler

Herhangi bir telefonun IMEI numarasını iki durumda öğrenebilirsiniz, telefonunuzu kontrol edip kaydedebildiğiniz zaman ve ikinci koşul, daha önce kaybettiğiniz telefona sahip olmadığınızda. Her iki koşul da burada açıklanmaktadır.

Telefon seninle olduğunda:

Yöntem 1: USSD kodu

USSD koduyla IMEI numarasını bulmak, Smartphone dahil olmak üzere herhangi bir telefonda mümkün olan en basit ve en kolay yoldur.

> Telefonunuzdan * # 06 # tuşlayın.

> Telefon ekranında bir numara görünecektir. Bu IMEI numarasıdır. Gelecek için sakla. Bu işlem evrenseldir ve herhangi bir telefon için değişmez.

Yöntem 2: Telefonun kendisini bulun.

İPhone 5 veya daha yeni iPhone'u satın aldıysanız, bu IMEI numarasını telefonun arka plakasında bulabilirsiniz. Yani sadece çevirin ve numarayı not edin. İPhone 4 veya daha eski iPhone'larda bu numara SIM tablaya yazdırılır.

Yöntem 3: Telefonun ayarlarından bulun.

Bu numara, ayarlara gidilerek de bulunabilir. Bu işlem, android ve iOS Smartphone için biraz farklı. Herhangi bir android telefon için aşağıdaki yolu takip edin:

> Ayarlara git,

> 'Hakkında'yı tıklayın.

> Sonra IMEI seçeneğini bulacaksınız. Numarayı görmek için üzerine tıklayın ve IMEI numarasıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız 'Durum'a dokunun.

Ancak herhangi bir iPhone'da IMEI numarasını bulmak için:

> İlk önce ayarlara gidin.

> Genel seçeneğine ve ardından 'Hakkında'ya dokunun.

> IMEI seçeneğini almak için aşağı kaydırın ve numarayı görmek için üzerine tıklayın.

Ve diğer herhangi bir telefonda bu IMEI numarası telefonun içindeki bir etikette yazılı olarak kalır. Bunu bulmak için, bataryayı telefonun bataryasının altında kaldığı için çıkarmanız gerekir.

Tüm bu yöntemler, telefona sahip olduğunuzda yararlıdır. Ancak telefonu kaybettiyseniz, IMEI numaralarını aşağıdaki yollarla öğrenebilirsiniz.

Herhangi bir telefon pilinin IMEI numarasını bulmak nasıl

Ayrıca bkz. Windows telefon, android ve iOS için süper güvenli haberci olan Sicher

Telefonunuz olmadığında IMEI numarasını bulma yolları:

Yöntem 1: Perakende kutusu

IMEI numarası perakende kutusu üzerinde basılı kalırken, çoğumuz onu korumak için bir alışkanlık haline sahip değiliz. Ama gelecekteki kullanım için kutuyu güvenli tutmak iyi bir şeydir. Perakende kutusunun bir tarafında bulacağınız numara.

Yöntem 2: Fatura

Perakende kutusunu bulamazsanız, o zaman telefonunuzun faturasından da öğrenebilirsiniz.

Yöntem 3: Android telefon için Google Dashboard'u kullanma

Google kontrol panelinden bir android telefonun IMEI numarasını öğrenebilirsiniz. Bu yöntem, kutu, fatura vb. Gibi başka seçenekleriniz olmadığında yardımcı olur.

> Önce Android cihazınıza bağlı Google hesabından Google kontrol paneline giriş yapın.

> Yeşil robot logosundan sonra yerleştirilen Android seçeneğine tıklayın.

> Bu hesapla kaydedilen tüm cihazların IMEI numaraları ile bir liste görünecektir. Buradaki numarayı not edebilirsiniz.

Yani, artık yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak telefonunuzun IMEI numarasını kolayca bulabilirsiniz.