Hızlı Şarj Kullanırken Galaxy S6 Titreşim Problemi Nasıl Giderilir

Galaxy S6, Samsung sevenler arasında heyecan yaratan son teknoloji cihazlar arasında. Yine de, hiçbir şey kusurlardan arınmış olduğu için, bu kavram bu Samsung galaxy S6 için de çok doğru. Kullanıcıların karşılaştığı çok yaygın sorunlar arasında, Galaxy S6 titreşimli sorun, bazı kullanıcıların şikayet ettiği görülmüştür. Bu sorun, telefonun orijinal şarj cihazıyla bağlı olduğu anda telefonun titremeye başladığı diğer problemlerden biraz farklı. Ancak, telefon diğer Samsung şarj cihazlarıyla bağlandığında bu sorun meydana gelmiyor. Üstelik, titreşim ile birlikte bir miktar gürültü üretiyor.

Ama bu bir donanım sorunu değil, gerçekte bu Galaxy S6 titreşimli sorunun ardındaki neden olan sahte bir donanım olmadığı için panik yapmayın. Bu aygıt yazılımı, daha yüksek amp şarj cihazlarıyla bağlandığında titreşim özelliğini başlatmaya zorluyor. Böylece çözüm, Galaxy S6 titreşimli sorunu durdurmak için bu firmware'i telefondan tamamen uzaklaştırmaktır. Bunun için olası düzeltmeler burada.

Galaxy S6 aşırı ısınma sorunu yaşıyorsanız, çözümleri burada bulacaksınız.

Ayrıca okuyun: Bir galaksi S6 mikrofon sorunu nasıl düzeltilir

Galaxy S6 titreşimli sorunu çözmek için olası düzeltmeler

 

Yöntem 1: Telefonu güvenli modda önyükleme

Telefonu güvenli modda önyükleme yapmak, telefon kapanıncaya ve tekrar açılıncaya veya yeniden başlatılıncaya kadar tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakan çok yararlı bir işlemdir. Herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının bu Galaxy S6 titreşimli soruna neden olması durumunda, sorun şu adımları gerçekleştirdikten sonra çözülecektir:

 • Samsung logosu ekranda görünene kadar ses seviyesini ve güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 • Bu logoyu gördüğünüzde, güç düğmesini serbest bırakın, diğerini değil.
 • Önyükleme işlemi devam edecek ve önyükleme işlemi tamamlandığında cihazı açmanızı isteyecektir.
 • Şimdi güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Kaynak – gadgetguideonline.com

Sorunun giderilip giderilmediğini görmek için telefonu orijinal şarj cihazı ile şarj etmeyi deneyin. Sorun hala devam ediyorsa, aşağıda açıklanan diğer yöntemleri izleyin.

Yöntem 2: Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünün silinmesi, Galaxy S6 titreşim sorununu düzeltmek için başka bir yardımcı yöntemdir. Bu işlem sistem önbelleğini temizleyecek ve böylece bu soruna neden olan rotasyon verilerini silecektir.

 • İlk önce cihazı tamamen kapatın.
 • Ardından sesi artırın, güç ve Home tuşuna basın ve Galaxy S6 titreşinceye kadar basılı tutun.
 • Güç düğmesini serbest bırakın, ancak diğer iki tuşa basmaya devam edin.
 • Android kurtarma ekranını göreceğiniz an, tüm anahtarları serbest bırakın.
 • Sesi azaltma düğmesini kullanarak, önbellek bölümünü silme seçeneğini vurgulayın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın.
 • Temizleme önbelleği bölümlendirme işlemi tamamlandığında, 'sistemi şimdi yeniden başlat' seçeneği vurgulanacaktır. Cihazın yeniden başlatılmasına izin vermek için güç düğmesine basın.

Kaynak – thedroidguy.com

Yöntem 3: fabrika ayarlarına sıfırla

Fabrika sıfırlaması, her türlü ürün yazılımı sorununu çözmenin son seçeneğidir. Ancak, bu sürecin cihazdan her şeyi sileceği için tüm belgelerin yedeğinin alınması önerilmektedir. İşlem aşağıda açıklanmıştır:

 • İlk önce açma / kapatma tuşuna basarak cihazı kapatın.
 • Sesi aç, güç ve Ev tuşunu birlikte basılı tutun ve cihaz açılıncaya kadar basılı tutun ve ekranda logo görüntülenir.
 • Ardından, android kurtarma ekranı fark edilir edilmez tüm tuşları bırakın.
 • Navigator olarak ses kısma düğmesini kullanarak Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçin.
 • Güç anahtarını kullanarak bu seçeneği tekrar seçin. Daha sonra, ses seviyesini ve açma / kapama tuşunu kullanarak 'Tüm kullanıcı verilerini sil' seçeneğini seçin.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi tamamlandığında, 'sistemi şimdi yeniden başlat' seçeneği vurgulanacaktır. Açma / kapama tuşuna basın ve cihazın yeniden başlatılmasını bekleyin.

Kaynak – www.hardreset.info

Bu işlem, kesinlikle sorundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yani, yukarıdaki yöntemleri tek tek deneyin ve sorun çözülecektir.