Honor 8X Max Nasıl Açılmıyor Sorununu Çözme

#Honor # 8XMax, geniş ekranı ile en iyi bilinen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, 1080 x 2244 piksel çözünürlüğe sahip 7.12 inç IPS LCD ekran kullanıyor ve çeşitli multimedya içeriklerini görüntülemek için kullanmak için harika bir cihaz. Çift arka kamera sistemi ve tek 8MP ön kamera var. Kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 636 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor 8X Max’in açılmayacağı sorunu ele alacağız.

Honor 8X Max veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Honor 8X Max Nasıl Açılmıyor Sorununu Çözme

Bir mobil cihazda oluşabilecek en önemli sorunlardan biri, cihazın açılmamasıdır. Çoğu durumda bu sadece bazı sorun giderme adımları gerçekleştirilerek kolayca düzeltilebilen bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilir. Diğer durumlarda, sorun zaten bir servis merkezinin yardımını gerektiren hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Bu sorunu gidermek için gerçekleştirmeniz gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

Telefonun pilini şarj etme

Bu sorunun gerçekleşmesi durumunda cihazınızda meydana gelmesi nadir olsa da, yapmanız gereken ilk şey telefonun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Bu, boşalmış bir pilin neden olduğu sorunun olasılığını derhal ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır. Telefonu şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu tam olarak şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

Pil tamamen şarj olduktan sonra telefonu açmayı deneyin. Hala açılmazsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunun olasılığını ortadan kaldırmak için telefon yazılımını yenilemeye çalışın. Bu genellikle yanıt vermeyen bir telefonda yapılsa da, bu durumda da önerilir. Bu, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Sesi Yükselt düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecek ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların Honor 8X Max’i düzeltememesi sorunu açmazsa, bunun nedeni bir sistem arızasından kaynaklanır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir Seçili önbellek / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın süreç tamamlandı

Telefonu kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.