Honor 8X Max Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

#Honor # 8XMax, geçen yıl ilk kez piyasaya sürülen ve en iyi geniş bir ekrana sahip olduğu bilinen premium bir orta sınıf Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, 1080 x 2244 piksel çözünürlüğe sahip 7.12 inç IPS LCD ekran kullanıyor. 5000mAh bataryası sayesinde mükemmel batarya ömrüne sahip cihazlardan biridir. Kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 636 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor 8X Max’in Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Honor 8X Max veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Honor 8X Max Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak Nasıl Onarılır

Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda, kapalı olduğunda bir Wi-Fi ağına herhangi bir bağlantı yapılmasına izin vermeyen bir Wi-Fi anahtarı vardır. Bu açık bir sorun giderme adımı gibi görünebilir, ancak telefon sahibinin açmayı unuttuğu durumlar vardır, bu yüzden bu anahtarın durumunu kontrol etmeniz gerekecektir.

  Ayarlar’a gidin, Kablosuz ve ağları seçin’e dokununWi-Fi’yi seçinWi-Fi’yi açınBağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçinWi-Fi şifresini girin ve BAĞLAN’ı seçin.

Sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin

Bazen sorun telefondan değil, yönlendiricideki bir sorundan kaynaklanır. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönlendiricide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuz bir şey, telefonla sorun giderme zamanı. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlama

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Ayarlar ve Gelişmiş ayarlar’a gidin. Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Ağ Ayarları Sıfırla’ya dokunun. Ağ Ayarları Sıfırla’yı seçin ve Ağ Ayarları Sıfırla’ya bir kez daha dokunarak tüm işlemi onaylayın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, Honor 8X Max’in yüklendiğinde telefonda Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olacağı durumlar olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutarak ekranda Honor logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış veriler bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Sesi Yükselt düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların Honor 8X Max’in Wi-Fi sorununa bağlanamaması durumunda başarısız olması durumunda, bunun bir sistem arızasından kaynaklanması ihtimali vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir Seçili önbellek / fabrika ayarlarına sıfırlama öğesini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın süreç tamamlandı

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.