Honor Magic 2 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

#Honor # Magic2, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon. Hem ön hem de arka camlı bir Alüminyumdan üretildi. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,39 inç AMOLED ekran kullanır. Üçlü arka kamera sistemi ve ön tarafında üçlü selfie kamerası var. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir HiSilicon Kirin 980 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor Magic 2 ile MMS gönderemiyoruz.

Bir Honor Magic 2 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Honor Magic 2 Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Telefon ayarlarınızı kontrol edin

Neredeyse tüm taşıyıcılar, MMS göndermeden ve almadan önce genellikle telefonunuzdan iki şey gerektirir. İlk olarak, telefonunuzun aktif bir mobil veri aboneliği olması ve tercihen LTE olarak güçlü bir mobil veri sinyali alması gerekir. İkincisi, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir ve bu ayarlar her operatör için benzersiz olduğundan, telefonun APN ayarlarını, operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırmalı ve gerekirse gerekli değişiklikleri yapmalısınız.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar’a dokununTap Kablosuz ve ağlarTap Mobil ağ’a dokununTap Erişim Noktası AdıTüm Menü düğmesine dokununTap varsayılana sıfırla Telefonunuz varsayılan İnternet ve MMS ayarlarına sıfırlanır. MMS gönderip gönderemeyeceğinizi kontrol etmeye çalışın. Öyleyse, doğru taşıyıcı değerlerine sahip yeni bir APN ayarı oluşturun. Menü düğmesini seçin ve doğru APN ayarlarını doğru şekilde ayarlayın.

Telefonunuzun her iki koşulu yerine getirmesi ve sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmeniz gerekir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlaması, genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunları çözecektir. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Honor Magic 2’nin MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Kısa mesaj uygulaması, işlemlerini hızlandırmak ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için genellikle önbelleğe alınmış verileri depolar. Bu verilerin bozulabileceği durumlar vardır, bu da bu soruna yol açar. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ayarlar öğesine dokunun AppsTap Apps’a tekrar dokunun. Mesajlaşma uygulamasına dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirip yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar olabilir. Pap telefonunuzda sorun ya da uyumluluk sorunları varsa, bu olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini düşürme tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, soruna indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Honor Magic 2’nin düzeltilememesi durumunda MMS sorunu gönderilememesi durumunda, bunun bir sistem arızası tarafından ortaya çıkma olasılığı vardır. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandı

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, sonra bir MMS göndermeye çalışın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.