Honor Magic 2 Wi-fi Sorununa Nasıl Bağlanmaz

#Honor # Magic2, Kasım 2018’de piyasaya sürülen amiral gemisi kalitesinde bir cihazdır. Bu telefon, çift selfie kamerayı ortaya çıkaran bir slayt mekanizmasına sahiptir. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6,39 inç AMOLED ekrana sahiptir. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirilmiş bir HiSilicon Kirin 980 sekiz çekirdekli işlemci var ve bu da birden fazla uygulamanın kolaylıkla çalışmasına izin vermeli. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor Magic 2’nin Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bir Honor Magic 2 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Honor Magic 2 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmayacak Nasıl Onarılır

Bu cihazda önerilen sorun giderme adımlarını uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açın

Telefonunuzda, cihazın bir Wi-Fi ağına bağlanabilmesi için etkinleştirilmesi gereken bir Wi-Fi anahtarı bulunur. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun Wi-Fi anahtarının açık olduğundan emin olmaktır. Bu, açık bir sorun giderme adımı gibi görünebilir, ancak telefon sahibinin açmayı unuttuğu durumlar vardır, bu yüzden telefonun Wi-Fi ağına bağlanmaması gerekir.

  Ayarlar’a gidin Kablosuz ve ağları seçin üzerine dokununWi-Fi’yi seçinWi-Fi’yi açınBağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçinWi-Fi şifresini girin ve BAĞLAN’ı seçin

Sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin

Yönelticinin bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönlendiricide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuz bir şey, telefonla sorun giderme zamanı. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Honor Magic 2’nin Kablosuz bağlantıya bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlayın

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Ayarlar ve Gelişmiş ayarlar bölümüne gidin. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutarak ekranda Honor logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde, telefonunuz kurtarma moduna geçecektir.Şimdi USB şarj cihazını çıkarın. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için düğmeleri seçin ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun bir sistem aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Açma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde, telefonunuz kurtarma moduna geçecektir.Şimdi USB şarj cihazını çıkarın. önbelleği sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için düğmeler ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.