Honor Note 10 Black Screen of Death Issue Nasıl Onarılır

# Honor # Note10, geniş ekran kullanımı ile en iyi bilinen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, 1080 x 2220 piksel çözünürlüğe sahip 6,95 inç AMOLED ekrana sahiptir. Öncelikle tüketicilerin büyük ekranlı cihazları tercih ettiği Çin pazarına yöneliktir. Bu telefonun diğer önemli özellikleri arasında çift arka kamera sistemi ve 8 GB RAM ile eşleştirilmiş Hisilicon Kirin 970 işlemci bulunuyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Honor Note 10 Black Screen of Death sorununu ele alacağız.

Honor Note 10 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Honor Note 10 Black Screen of Death Issue Nasıl Onarılır

Cihazınızda oluşabilecek önemli bir sorun, ekranında hiçbir şey görememenizdir. Buna genellikle Siyah Ekran Ölüm sorunu denir. Telefon açık ve yine de bildirim alıyor olabilir veya bu örnek sırasında kapalı olabilir. Bu sorun genellikle telefonu düşürdüğünüzde veya ıslattığınızda ortaya çıkar, ancak bir tür yazılım aksaklığından da kaynaklanabilir. Bu sorun arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyorsa, cihazı bir servis merkezine götürüp tamir ettirmekten başka bir seçenek yoktur. Bununla birlikte, bu bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa, sorun büyük olasılıkla aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilir.

Telefonu şarj etme

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, boşalmış bir pilin neden olduğu sorunun olasılığını ortadan kaldırmaktır.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir veya kalıntıların temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda cihazı açmayı denemeli ve Honor Note 10 siyah ölüm ekranının hala devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeyi deneyin. Bu genellikle küçük yazılım aksaklıklarının neden olduğu sorunları çözecektir.

    Güç tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın.Güç düğmesini basılı tutarak Honor logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi uygulamanız gerekir. Telefonu normal şekilde yeniden başlatın ve ardından sorun oluşmadan önce indirdiğiniz son uygulamayı kaldırın. Ekranın hala titreyip titremediğini kontrol edin. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra ekran titremeyi durdurana kadar bu adımı tekrarlayın. Bu uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecek ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların Honor 10 siyah ekran ölüm sorununu çözememesi durumunda, bu bir yazılım aksaklığından kaynaklanır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir Seçili önbellek / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın süreç tamamlandı

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklandığından kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.