HTC One M7 Aşırı Isınma Sorununu Çözme

Diğer akıllı telefonlar gibi, HTC One M7 de pek çok kullanışlı özelliğe sahip olmasına rağmen, hata içermez. Güçlü dört çekirdekli işlemci, yüksek kaliteli kamera, çarpıcı metal tasarım – hepsi birlikte harika bir akıllı telefon. Bu telefonun birçok harika özelliği olsa da, birkaç kusuru da vardır.

HTC One M7 sahipleri forumdaki bazı sorunlar hakkında şikayetçi oldular. HTC One M7'de aşırı ısınma sorunu bunlardan biri. Bazen telefonları ısınırlar ve bazen telefonun kendi kendine kapanması için çok ısınırlar. Isınma ve ısınma arasında bir fark var. Alüminyum gövdeden dolayı, HTC One M7 plastik bir gövdeye sahip diğer telefonlardan daha sıcak oluyor. Örneğin telefonunuzda bir şey yapıyorsanız, oyun oynamak, telefonun ısınması normaldir. Ancak, HTC One M7 üzerinde aşırı ısınma sorunu, telefonu kullanmıyorken gerçekleşirse ve telefon kendi kendine kapanıyorsa, telefonunuzun bir sorunu vardır. Aşağıda listelenen çözümleri tek tek takip edin ve gitmek için iyi olacaksınız.

Ayrıca bakınız: HTC One M7'de Yaygın Sorunlar ve Çözümleri

 

HTC One M7'de aşırı ısınma sorunu için potansiyel çözümler

Öncelikle, bu yöntemlere geçmeden önce, arka plan ışığınızı uygun olan yerlerde karartmak suretiyle sorunu çözmeye çalışın. Ayrıca HTC One M7'nin güç tasarrufu modundan da yararlanın.

www.androidcentral.com

 

1. Bazı telefon kılıfları ısının kaçmasını önler ve HTC One M7 cihazınızın aşırı ısınmasına neden olur. Bu yüzden bir kılıf kullanıyorsanız, çıkarın ve HTC One M7 cihazındaki aşırı ısınma sorununun durup durmadığını görün.

 

2. Ayrıca çevreyi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer sıcak bir arabanız varsa, telefonunuzu ısıtır. Telefonunuzu güneş ışığından uzak tutmaya çalışın.

 

3. Bir uygulamanın bu aşırı ısınma sorununa neden olma ihtimali vardır. Ayarlar> Gç> Kullanım bölümüne giderek büyük miktarda pil ömrünün ne olduğunu görmek için kontrol edebilirsiniz.

 

4. Otomatik senkronizasyonu kapatın. Bu, en son güncellemeler için Facebook, Twitter ve Instagram vb. Gibi sosyal medya sitelerinin sunucularından periyodik geri aramaları tetikler. Bu güncellemeler, telefonun RAM'inin, pil ömrünün ve CPU'nun çoğunu kullanmasına neden olan, her 2 dakikada bir veya her saatte, vb. Sonuç olarak, HTC One M7'nin bataryayı aşırı ısınmasına ve boşaltmasına neden oluyor.

www.raqwe.com

 

5. Kullanıcıların telefonlarının% 78'inin aşırı ısınmasına neden olan birkaç yüksek-yoğun CPU uygulamasını adlandıracağım. Bu uygulamalardan biri Skype'tır – Bu HTC One M7'ye ağır bir yük getirir. Magic Jack Bu uygulama ayrıca büyük miktarda RAM ve CPU kullanımı gerektirir. Bu uygulamalara ek olarak, kullanımda değilken GPS, Bluetooth ve diğer kablosuz uygulamaların etkin olmadığından emin olun.

Son olarak, tüm bu adımları uyguladıktan sonra telefon numaranızı * # * # 4636 # * # * işaretleyerek kontrol edin.

 

6. Telefonunuzdaki önemli verilerin bir yedeğini oluşturduktan sonra bir Fabrika Ayarı da gerçekleştirebilirsiniz. Dosyalarınızı yedekledikten sonra, Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Telefonu Sıfırla> Tüm verileri sil> Tamam'a giderek telefonunuza fabrika ayarlarına sıfırlayın. Şimdi uygulamaları telefonunuzda birer birer yeniden yükleyin.

 

Ayrıca okuyun: HTC One M7'de Fotoğraf Makinesi Sorununu Çözme