HTC One M7 üzerinde Yanıt Vermeyen Geri Ve Ev Düğmeleri Sorunu Çözme

HTC, 2013 yılında güçlü ve özelliklerle dolu akıllı telefon olan HTC One M7 modelini piyasaya sundu. En üst seviye bileşenler ile bu akıllı telefon mükemmel tasarımıyla da popüler. Son derece ince ve düz gövdeli telefon, 4.7 inçlik ekrana sahip bir ekran. Kapasitif Geri ve Ana düğmeler ekranın hemen altına yerleştirilir ve bazı kullanıcılar bu iki düğmeyle ilgili sorunlar yaşarlar. Özellikle, HTC One M7'de yanıt vermeyen bir Geri ve Ana düğme sorunu yaşıyorlar. Bu kullanıcılara göre, bu iki düğme bazen iyi çalışır, ancak çoğu zaman yanıt vermezler.

Bir ekran koruyucu kullanıyorsanız, HTC One M7 cep telefonunda yanıt vermeyen Geri ve Ana düğme sorununun nedeni bu olabilir. Ekran koruyucusu kullanmıyorsanız ve bu sorunu yaşıyorsanız, bu bir yazılım sorunudur. HTC bu sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacak, ancak bu arada sorunu geçici olarak çözmek için deneyebileceğiniz bazı adımlar.

Ayrıca bakınız: HTC One M7'de Arka Plan Gürültü Problemini Düzeltme

HTC One M7'de yanıt vermeyen Back ve Home düğmeleri problemi için potansiyel çözümler

 

1. Bu yanıt vermeyen düğme sorununu yaşıyorsanız, Kilitle'ye dokunun ve sonra tekrar kilidini açın. Ardından, dokunmatik ekrana dokunun ve düğmeleri bir kez daha deneyin. Şimdi duyarlı olmalılar.

2. Telefonunuzda Ayarlar> Dil ve Klavye> HTC Sense girişi> Gelişmiş> Kalibrasyon aracını açın ve kalibre etmek için çok hafif bir dokunuş kullanın. Şimdi Geri ve Ev düğmelerinin eskisinden biraz daha duyarlı olduğunu göreceksiniz.

Kaynak – www.guidingtech.com

3. Telefonunuzdaki Ayarlar bölümüne giderek, düğmelere doğru şekilde dokunduğunuzdan emin olmak için Titreşim Geri Bildirimini açabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar> Ses> Sesli Geribildirim'i açın.

Yukarıdaki adımları izleyerek HTC One M7 cep telefonunda yanıt vermeyen Back and Home düğmeleri sorununu geçici olarak düzeltebilir ve HTC cihazında bir düzeltme buluncaya kadar bekleyebilirsiniz.