HTC One M7'de Fotoğraf Makinesi Sorununu Çözme

İnanılmaz bir akıllı telefon olan HTC One M7 mükemmel özelliklere sahiptir. Tasarım, ekran, ses kalitesi, pil ömrü ve yazılım – hepsi gerçekten çok iyi. Kamera özelliği söz konusu olduğunda, bu telefon mükemmel fotoğraflar çekebilecek oldukça sağlam bir kamerayla donatılmıştır. 4 “Ultrapixels” kamera, yüksek kaliteli fotoğraflarından dolayı her kullanıcıyı şaşırtıyor. Ancak bazı kullanıcılar HTC One M7 cep telefonunda bir kamera sorunu hakkında şikayette bulundular. Onlara göre, kameranın performansı ışıkta oldukça iyi, ancak düşük ışıkta fotoğraf çekmeye çalışırken sorunlar ortaya çıkıyor. Resimler, rengin siyah olması gereken mavi, mor veya kırmızı sesle kaplıdır.

HTC şimdi kamera sorununu onayladı ve olası bir düzeltme üzerinde çalışıyorlar ve bu düzeltmeyle birlikte bir yazılım güncellemesi yakında piyasaya sürülecek. Bu arada, HTC One M7'de kamera sorununuzu geçici olarak çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca HTC One M7'de Aşırı Isınma Sorununu Çözme bölümüne bakınız.

HTC One M7'de kamera problemi için olası çözümler

 

HTC One M7'de Fotoğraf Makinesi Sorunu

1. ISO'nuzu azaltın. Bu, kameranın ışığa duyarlılığını azaltacak ve daha az grenli ve gürültülü fotoğraflar çekmenize yardımcı olacaktır.

2. Telefonunuzun yazılımının güncel olduğundan emin olun. Kontrol etmek için telefonunuzdaki Ayarlar> Hakkında> Yazılım Güncellemeleri'ne gidin.

3. Kamera uygulamasının periyodik olarak kilitlenmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, o uygulamanın önbelleğini temizlemeniz gerekir. Ayarlar> Uygulama> Kamera> Önbelleği / Verileri Temizle'ye gidin.

  • Kamera Hatası ve Kilitlenme sorunlarını düzeltin

HTC One M7 sahiplerinin sahip olduğu bir başka sorun da yapışmış veya ölü pikseller. Ölü piksellerle pikseller hiç yanmaz ve sıkışmış piksellerle pikseller sürekli olarak açık kalır. Bu sorunu çözmek için, Ölü Piksel Algıla ve Düzeltme uygulamasını yükleyebilir ve yardımcı olup olmadığına bakın. Aksi halde telefonu satıcıya iade edin ve yeni bir kartuş isteyin.

Ayrıca şunları da okuyabilirsiniz: HTC One M7'de Bluetooth Bağlantısı Sorununu Çözme