HTC One M7'de Kulaklık Sorunu Nasıl Çözülür

HTC One M7 bir yıl önce piyasaya çıktı ve birçok kullanışlı özellik ile doludur. Ancak bu akıllı telefonun satışları iyi değil çünkü harici depolama ve çıkarılabilir bir batarya için bir Micro SD kart yok. Bu akıllı telefonda çeşitli kusurlar bulundu ; HTC One M7'deki Kulaklık sorunu bunlardan biri.

Bir çok kullanıcı HTC One cihazındaki kulaklıklarla ilgili bir soruna dönüşüyor. Bazı kullanıcılara göre, kulaklıkları her zamanki gibi takıyorlar, ancak ses çıkmıyor. Telefonun hoparlörlerinden gelen ses etkilenmez. HTC One M7'nizde bir kulaklık sorunu yaşıyorsanız, önce başka bir telefondan kulaklıkları denemek ve iyi çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmek için denemelisiniz.

Ayrıca bkz. HTC One M7'de rastgele yeniden başlatma sorunlarını nasıl çözebilirim?

HTC One M7'deki kulaklıklar için olası çözümler

HTC One M7'de Kulaklık Sorunu

1. HTC One M7 cep telefonunda bir kulaklık sorununuz olduğunda, kulaklıkları fişten çekin ve tekrar takın.

2. Bazı kullanıcılar, Beats Audio'yu kapatıp tekrar açarak bu problem için bir çözüm bulmuşlardır. Bunu yapmak için telefonunuzdaki Ayarlar'a gidin ve ardından Beats Audio'yu kapatın ve ardından tekrar açın. Şimdi bunun fark yaratıp yaratmadığını gör.

3. Kulaklık portunda kir veya toz olmadığından ve kulaklık jakının temiz olduğundan emin olun. Herhangi bir şey varsa, portu temizlemek için basınçlı hava kullanabilirsiniz.

4. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, o zaman hatalı kulaklıklarınız olması ihtimali vardır. Öyleyse satıcınıza veya HTC'ye başvurun ve yeni bir parça veya onarım talebinde bulunun. Telefonunuz hala garanti kapsamındaysa, sorun olmaz.

Bazı kullanıcılar HTC One M7 mikrofonlarıyla da sorun yaşıyor. Bu kullanıcılara göre, ses kalitesi zayıftır ve bazen ses susturulur. Bu durumda, bir iğne veya basınçlı hava alabilir ve mikrofonların içinde toz veya kir bulunmadığından emin olun.

 

Ayrıca Oku – HTC One M7'de Bluetooth Bağlantısı Sorununu Çözme