HTC One M7'de Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

HTC One M7, 2013 yılında piyasaya sürülen özelliklerle dolu bir akıllı telefon olmasına rağmen, satışların büyük sayıdaki kusurlarından dolayı hiçbir yere gitmiyor. Burada HTC One M7'deki bazı yaygın sorunları ve bunları çözme adımlarını ele alacağım.

HTC One M7'de ayrıca bkz.

HTC One M7 Ortak sorunlar ve Çözümleri

HTC One M7 Açılmıyor

HTC One M7'de Sık Karşılaşılan Sorunlar

Güç düğmesine bastığınızda gerçekten çok rahatsız edici ama siyah ekran gitmiyor ve bunun yerine size geri dönüyor. Panik yapmayın, bu sorunu çözmek için atabileceğiniz adımlar şunlardır:

 • Sesi Yükselt ve Güç düğmelerine birlikte basın ve en az 10 saniye basılı tutun. Telefonun titreşeceğini hissedeceksiniz ve sonra yeniden başlatılmalıdır.
 • İlk adım işe yaramazsa, telefonunuzu şarj cihazınıza takın ve yirmi dakika bekletin. Şimdi tekrar ilk adımı dene.
 • Çözümü ilk iki adımda bulamazsanız, telefonunuzu bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza takın ve 20 dakika bekleyin, ardından ilk adımı tekrar deneyin.

 

HTC One M7 Fotoğraf Makinesi Çalışmıyor

Kamera sorunları, HTC One M7'deki en yaygın sorunlardan biridir ve çok sayıda kullanıcı bu sorunları yaşıyor. Bazı kullanıcılar, bazı kullanıcılar için “Kamera başlatılamıyor” yazan bir mesaj alıyor, kamera bir görüntü üzerinde donuyor ve bazı kullanıcılar için kamera ana ekrana geri dönüyor. Telefonunuzda durum ne olursa olsun, bu sorunu düzeltmenin yolları olduğundan endişelenmeyin.

 • HTC One M7> Uygulamalar> Kamera> Kuvvet Durdur'da Ayarları açın, ardından Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle.
 • Ayarlar> Güç> seçeneğine gidin ve Hızlı Önyükleme'yi kapatın.
 • Güç düğmesine basın ve telefon yeniden başlayana kadar basılı tutun, ardından kameranın yüklenip yüklenmeyeceğini görün.

android.stackexchange.com

Yakınlık Sensörü ile HTC One M7 Problemi

Yakınlık sensörü ile ilgili sorunlar, HTC One M7 cep telefonunda bazı kullanıcıların karşılaştığı diğer yaygın bir sorundur. Kapasitif düğmelerin yanmadığını fark edebilirsiniz, bu da yakınlık sensörünün çalışmadığına işaret edebilir.

 • Sensörleri (sol üstte) parmaklarınızla kapatabilir ve sonra kapasitif düğmelerin aydınlanmasını isteyebilirsiniz. Telefonunuzun sensörlerini test etmek için yükleyebileceğiniz Android Sensor Box adlı ücretsiz bir uygulama var.
 • Sensörlerin hiç çalışmadığını fark ederseniz, bu bir donanım sorunudur. Telefonu satıcıya iade edin ve yeni bir tane alın.

 

Aşırı ısınma sorunu

Birçok kullanıcı HTC One M7 cep telefonunda bu aşırı ısınma sorunu hakkında bilgi verdi. Bu, telefonun cihazda herhangi bir oyun oynaması gibi yoğun bir şey yapmak için kullanıldığı, ancak cihazı normal şekilde kullandığınız ve hala doğal olmayan bir şekilde ısındığı durumlarda, bir miktar sorun olması durumunda, bazı aşırı ısınma sorunlarıyla karşılaşmak için oldukça yaygındır.

 • Çoğu durumda bu aşırı ısınma sorununu yaratmak için herhangi bir uygulama olabilir. Kontrol etmek için, ayarlar> güç> kullanım yönüne gidin ve uygulamanın aşırı pil tüketip neyin cihazınızdan kaldırıldığını öğrenin.
 • Bir sonraki adım, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla'ya gidip cihazı tekrar kurarken uygulamaları dikkatlice seçin.

 

Düşük ışıkta mavi / kırmızı veya mor gürültü

HTC One M7, yüksek kaliteli fotoğraflar çekmek için mükemmel bir kamera ile donatılmıştır. Ancak, bazı kullanıcılar kameranın düşük ışıkta performansının doğal olmadığını ve resimlerin kırmızı, mavi veya mor renkte ses çıkardığını, bunun ise siyah olması gerektiğini söylemişlerdir. İşte bu sorunun çözümleri.

 • ISO'yu azaltın ve bu da kameranın ışığa duyarlılığını azaltır ve fotoğrafları daha az gürültülü ve grenli hale getirir.
 • Ayrıca, HTC One M7 yazılımının güncellemelerinin,> yaklaşık> yazılım güncellemesi ayarlarına giderek güncel olduğundan emin olun.
 • Son olarak, sizin için hiçbir şey işe yaramıyorsa, bir yedek alın.

htc-one.wonderhowto.com

HTC One M7 Genel Sorunlar için daha fazla Referans

 1. HTC One M7 Resimleri İçin Tıklayınız.

 2. HTC One M7'de Fotoğraf Makinesi Sorununu Çözme

 3. HTC One M7 üzerinde Arkaplan Gemiyor Sorunları Nasıl Onarılır

 4. HTC One M7'de Bluetooth Bağlantısı Sorununu Çözme

 5. HTC One M7'de “Sim Kart Yok” Hatası Nasıl Çözülür?

 6. HTC One M7 Rastgele Yeniden Başlatma Sorunu Nasıl Çözülür?

 7. HTC One M7'de Wifi Bağlantısı Sorunu Çözme