HTC One Şarj Edilmiyor veya Açılıyor Nasıl Onarılır

HTC One şarj olmuyor ya da açmıyor, HTC One kullanıcılarının bazen yüz yüze kaldıkları genel bir sorun. Aniden, telefon kapanır ve şarj cihazına bağlı olsa da şarj olmaz veya açılmaz ve ekran siyah kalır. Ayrıca, kırmızı renkli LED ışığı sol üstte yanmaz. Aynı sorunla karşılaşırsanız endişelenmeyin, telefonunuzun ölmediğinden ve HTC One cihazını şarj etmemek veya sorunu gidermemek için hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Ayrıca bkz. HTC One M7'de yanıt vermeyen arka ve ana düğme problemi nasıl çözülür?

HTC One Şarj Edilmiyor veya Açılıyor Nasıl Onarılır

HTC One cihazı şarj etmemek veya açmamak için

  • Önce gücü, Sesi aç ve Sesi azalt düğmelerini en az 15 saniye boyunca basılı tutun. Telefon titreyecek ve normal olarak yeniden başlatılacaktır. HTC One cihazınız yanıt vermiyorsa, sonraki adımı izleyin.
  • HTC One cihazını şarj etmek için kullandığınız elektrik prizinin doğru şekilde çalıştığından emin olun. Bunu kontrol etmek için, aynı elektrik prizindeki diğer cihazları takın ve şarj olup olmadığını görün.
  • Elektrik prizinin iyi çalıştığını onayladıktan sonra, sıradaki şarj cihazını kontrol etmektir. Aynı şarj cihazını kullanarak diğer cihazları şarj etmeyi deneyin ve sonucu görün. Benzer şekilde, yeni bir HTC One şarj cihazını kullanmayı deneyin ve şarj etme hızında herhangi bir gelişme olursa uyarı verin.

 

  • Telefonunuzla birlikte gelen şarj cihazıyla telefonunuzu takın. Duvar şarj cihazına kıyasla çok düşük bir değere sahip olduğundan, dizüstü bilgisayarı veya bilgisayarı kullanarak şarj etmeyi denemeyin.
  • Kırmızı LED sağa gelene kadar şarj edilmelidir. 20 dakika sürecek. Şarj cihazını fişten çekmeyin. Şimdi telefonu açmak için güç düğmesine birkaç saniye basın. Telefonunuz yanıt vermezse, güç, ses açma ve ses kısma tuşlarını bir kaç dakika boyunca basılı tutun, 1-5 dakika. Bu işlemi yaparak pil yeniden kalibre edilir ve telefona güç sağlar. İşlem zor değildir ve HTC One cihazını yukarıdaki adımları uygulayarak konuyu şarj etmemek veya açmamak için kolayca düzeltebilirsiniz.
  • Yukarıdaki tüm düzeltmeleri denediniz, ancak yine de telefon şarj edilmiyor veya açılmıyorsa, pilin bir arızası olabilir ve bu durumda batarya değişimi çözümdür.