HTC One’da Bluetooth bağlantı sorunu nasıl çözülür (Tüm Varyantlar)

HTC One akıllı telefonlar, olağanüstü tasarımları, dayanıklılıkları ve yüksek yapı kalitesiyle bilinen harika. Ancak, diğer tüm cihazlarda olduğu gibi, HTC One telefonlarında da bazı sorunlar var. Bluetooth bağlantı sorunları yaygındır ve birçok Android ve iPhone kullanıcısı bu sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. HTC One cihazınız Bluetooth cihazlarıyla eşleşmiyorsa, denemek için çeşitli şeyler vardır. Sorunu çözebilmeniz için bazı yararlı ipuçları ve çözümler paylaşacağız.

Geçici Çözümler:

  Bluetooth’un her iki cihazda da etkinleştirildiğinden emin olun. Akıllı telefonunuzu ve bir Bluetooth cihazını eşleştirmeye çalışırken, birbirlerine yakın olmaları gerektiğini unutmayın. HTC One cihazınızın ve Bluetooth cihazınızın şarj olduğundan emin olun. Telefonunuzu ve bir Bluetooth cihazını eşleştirirken Wi-Fi yönlendirici ve USB bağlantı noktalarına çok yakın durmaktan kaçının. Diğer cihazlardaki Bluetooth özelliğini kapatın veya Bluetooth cihazınız yakın zamanda eşleştirildi veya üzerlerinde Bluetooth’u devre dışı bırakın. Eşleşme başarısız olursa tekrar deneyin. Bluetooth bağlantısı genellikle birkaç denemeden sonra kurulur.

Ayrıca bakınız: Android’in Tüm Varyantlarda Wi-Fi Bağlantısına Bağlanmaması

HTC One cihazında Bluetooth bağlantı sorunu için çözümler

www.anandtech.com

Çözüm No.1: Bluetooth ve Uçak modunu değiştirin

Bazen, Bluetooth’u açmak / kapatmak ve Uçak modunu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak sorunu çözebilir. Bazı kullanıcılar, gerçek olamayacak kadar basit ve iyi göründüğünü söyleyebilir, çünkü sorunu çözmek için daima zamana ihtiyacımız olacağını düşünüyoruz. Hızlı ayarlara erişmek için bildirim gölgesini aşağı çekin ve servisi kapatmak için Bluetooth simgesine dokunun. Bir dakika sonra tekrar açın. Eşleştirmeyi tekrar deneyin. Bu işe yaramazsa, bildirim gölgesini tekrar aşağı çekin ve modu etkinleştirmek için Uçak modu simgesine dokunun. Uçak modunu devre dışı bırakmak için bir dakika bekleyin ve tekrar dokunun.

www.thetechshout.com

 

Çözüm No.2: Yazılım sıfırlama

HTC One cihazınızda kayıtlı geçici dosyalar Bluetooth bağlantı sorunlarına neden olabilir. Yazılım sıfırlama işlemi gerçekleştirerek bu dosyaları kolayca silebilirsiniz.

  Güç düğmesini ve Sesi Aç düğmesini basılı tutun Cihazınız kapanana kadar düğmeleri basılı tutmaya devam edin Yeniden başlatılacak ve bundan sonra tekrar eşleştirmeyi deneyiniz.

YouTube/Adam Bednarz

 

Çözüm No.3: Bluetooth cihazınızı yeniden başlatın

Bilgisayarınızdaki, akıllı telefonunuzdaki veya başka bir aygıttaki bir sorunu giderirken, yeniden başlatma ilk denemelerden biridir. Bu nedenle, HTC One cihazınız Bluetooth’a bağlanmayacaksa bu adımı atlamamanız gerekir. Bluetooth cihazınızı yeniden başlattıktan sonra, HTC One ile eşleştirmeyi deneyin.

 

4. Çözüm: Bir cihazı adlandırırken özel karakterler kullanmayın.

Cihazınızı adlandırırken özel karakterlerden kaçınmanız gerekir. Cihazınızın adı böyle karakterler içeriyorsa, cihazı yeniden adlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Bluetooth> Cihaz adı’na gidin.

 

5. Çözüm: Bluetooth önbelleğini temizleme

HTC One’daki Bluetooth çalışmıyorken, Bluetooth önbelleğini temizlemelisiniz. Bu, birçok kullanıcı için sorunu çözdü. Ayarlar> Uygulamalar’a gidin ve Bluetooth’u bulun. Üzerine ve ardından Önbelleği temizle öğesine dokunun. Bunu yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

 

Çözüm No.6: Önceki eşleştirmeleri silin

HTC One cihazınızda ve Bluetooth cihazınızda (başka bir akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, araç sistemi vb.) Önceki eşleştirmeleri silmek sorunu çözebilir. HTC One üzerindeki önceki eşleştirmeleri kaldırmak için:

  Ayarlar’a Git Sonraki, Bluetooth’a dokunma Eşini kaldırmak istediğiniz Bluetooth cihazının yanında bulunan ayarlar simgesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, cihazları eşleştirmeyi deneyin.

 

Çözüm No. 7: Yazılımı HTC One cihazında güncelleyin

Bir yazılım güncellemesiyle tonlarca akıllı telefon sorunu çözülebilir. Yeni sürüm genellikle yeni özellikler sunar, ancak en önemlisi, hata düzeltmeleri getirir ve telefonunuzun güvenliğini ve genel performansını iyileştirir. Yazılımı güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar’a Git Hakkında Dokunun Yazılım güncellemeleri hakkında dokunun “Yalnızca Wi-Fi üzerinden güncelle” seçeneğini seçin ve ardından İndir ve ardından Dokunun Yükle ve ardından Tamam seçeneklerini seçin. Güncelleme tamamlandığında, cihazınız yeniden başlatılır.

www.fonearena.com

 

Çözüm No.8: Bir Bluetooth cihazındaki yazılımı güncelleyin

Aygıt yazılımı Bluetooth aygıtlarında güncelleme adımları değişir ve bu, HTC One aygıtınıza bağlanmaya çalıştığınız aygıta bağlıdır. Bir Bluetooth cihazındaki yazılımı yükseltmek için. kılavuza bakmanız veya üreticinin resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. İndirme bölümünde veya Firmware bölümünde, cihazınızın model numarasını bulun, bellenimi indirin ve yükleyin.

 

Çözüm No.9: Önbellek bölümünü sil

Akıllı telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra, çok fazla önemsizleşir. Bu gereksiz dosyalar, Bluetooth bağlantı sorunları da dahil olmak üzere her türlü soruna neden olabilir, ancak bunlar da cihazınızı yavaşlatabilir. Önbellek bölümünü silmeniz önerilir:

  HTC One cihazınızı kapatın Sesi Kısın tuşunu basılı tutun Güç düğmesini basılı tutun ve telefon titreştiğinde bırakılmasını bekleyin Sesi Kısma tuşunu basılı tutun Kırmızı ve mavi çizgiler göründüğünde Sesi Azalt düğmesini vurgulayın. “Bootloader’ı yeniden başlat” seçeneği ile Güç düğmesiyle seçin ve beyaz ekran görünecektir f düğmesini vurgulamak için Ses Kısma düğmesine üç kez basın ve Güç düğmesini kullanarak seçin Ses düğmesine üç kez basın ve “Önbellek Bölümünü Sil” seçeneğini vurgulayın ve Güç düğmesiyle seçeneği seçin Görev tamamlandığında, Güç düğmesine basın ve “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini seçin.

 

Çözüm No. 10: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Tüm çözümleri denediniz, ancak HTC One cihazınız Bluetooth ile bağlantı kurmuyor mu? Yeni bir başlangıç zamanı!

Fabrika verilerine sıfırlama, genellikle HTC One ve diğer Android cihazlardaki çeşitli sorunların çözümü olarak listelenmiştir. Tüm dosyalarınızı yedeklemeniz gerektiğini unutmayın. Fabrika verilerine sıfırlama, telefonunuzu – uygulamalar, ayarlar ve dosyalar – silecektir. Fabrika verilerine sıfırlama işlemi gerçekleştirmek için:

  Ayarlar’a Git Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun Telefonu sıfırla’ya dokunun SD kartınızda kayıtlı içeriği silmek istiyorsanız, SD Kartı Sil’i seçin. Tamam’a dokunun.

 

Bu sorunlar / çözümler, HTC One, HTC One Mini, HTC One Mini 2, HTC One Max, HTC One A9, HTC One M7, HTC One M8 ve HTC One M9 dahil olmak üzere, HTC One serisinin tüm akıllı telefon modellerinde bulundu ve etkili , HTC One M10.