HTC U11: en iyi ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı

HTC U11 hem donanım hem de yazılım açısından muhteşem bir cihazdır. Bu amiral gemisi, Tayvan'dan yeni bir dokunmatik hassas teknolojiyle geldi; bu teknoloji çok tartışmaya yol açtı ve şu anda pratik ve çok fazla potansiyele sahip görünüyor. İşte HTC U11 için bazı önemli ipuçları.

 • HTC U11 incelemesi: Galaxy S8 ile gerçek bir rakip
 • Samsung Galaxy S8 vs HTC U11: amiral gemisi üstün mü?

HTC U11 basit Android kullanıcı arayüzüne sahip. Bununla birlikte, henüz bilmediğiniz özellikler ve ayarları bilmeniz gerekir. Bir bölüme atlamak için bu bağlantıları kullanın:

 • Görüntüle
 • Kamera
 • Kenar Algılama
 • Ses
 • Performans ve pil
 • Kişiselleştirme

HTC U11 ekran ipuçları

BlinkFeed'i ana ekrandan kaldırın

HTC BlinkFeed, varsayılan olarak ana ekranın sağında kayarak görüntülenen ekrandır. Bazı uygulamalar için haber başlıklarını ve bilgileri görüntüler. Google Asistan kartlarının HTC sürümüdür.

Kolayca devre dışı bırakılabilir. Giriş ekranında boş bir alanı basılı tutun, 'Sayfayı Düzenle'ye dokunun ve HTC BlinkFeed ekranına basın ve' Kaldır'ı seçin.

Yeniden etkinleştirmek isterseniz, yakınlaştırma yaparken ana ekranı iki parmağınızla sıkıştırın. Bu widget ve panel eklemek için düzenleme modunu etkinleştirir. Soldaki son panelde hafifçe vurmak onu yeniden etkinleştirir; bir "+" sembolü ve BLINKFEED kelimesi görürsünüz .

BlinkFeed, you either love it or hate it. / © AndroidPIT

Ekran hareketleri

Ekran hareketlerini, beş eylem gerçekleştirmek için Ayarlar> Ekran> Hareket Başlat jestleri'ne giderek yapılandırabilirsiniz:

 • Cihazı uyandırmak veya uyku moduna geçirmek için ekrana iki kez hafifçe vurun
 • Cihazı uyandırmak için kapalı bir ekranda yukarı doğru hızlıca kaydırın
 • Ana ekrana gitmek için kapalı bir ekranda sola hızlıca kaydırın
 • HTC BlinkFeed'e gitmek için kapalı bir ekranda sağa hızlıca kaydırın
 • Kamerayı açmak için kapalı bir ekranda iki kez hızlıca aşağı doğru hızlıca kaydırın

Gece modu

Gece modu, durum çubuğunu aşağı doğru kaydırarak kısayollarla etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir. Kısayol düğmesini basılı tutarsanız, doğrudan ayarları alırsınız. Buna ek olarak, gece modu ayarlarına Ayarlar> Ekran> Gece modundan erişebilirsiniz .

Burada, ekranın sıcaklığını daha soğuk (mavi) ve daha sıcak (kırmızı) arasında ayarlayabilirsiniz. Buna ek olarak, gün batımından gün doğumuna kadar etkinleştirilmesini seçebilirsin (bunu tavsiye ederim) veya manuel olarak bir zaman periyodu getirebilirsiniz.

Don’t disturb your ability to fall asleep. / © AndroidPIT

HTC U11 kamera ipuçları

Ses seviyesi düğmesi seçenekleri

Fotoğraf makinesi uygulaması etkinleştirildiğinde, fiziksel, ses seviyesi düğmelerini kullanarak daha pratik diğer eylemler yapabilirsiniz. Kamera uygulamasını açın, Ayarlar'a erişmek için aşağı doğru hızlıca kaydırın, açılan menüyü aşağıya kaydırın, Ses seviyesi düğmesi seçeneklerini seçin. Ardından, aşağıdaki işlevlerden biriyle ses seviyesi düğmelerini kullanmayı seçebilirsiniz: Ses Seviyesi , Yakalama veya Zoom .

Use the volume buttons to zoom or capture a smile. / © AndroidPIT

Otomatik yakalama

HTC U11 kamera ayarlarında, otomatik olarak fotoğraf çekme seçenekleri bulunur. Bu seçenekler Ayarlar> Kamera Seçenekleri'nde bulunur . En ilginç seçenekler Gülümseme yakalama, Selfie yakalama ve Ses yakalama seçenekleridir .


Smile!
 / © AndroidPIT

Ses odağını kontrol etme

Videoları kaydederken, HiRes (yüksek kalite) ses veya 3D (sürükleyici) Ses arasından seçim yapabilirsiniz. 3D Ses, ses odaklanır ve kameranın odaklandığı alan üzerinde daha fazla durur. Bir video kaydederken, ekranda, videonun ve sesin odaklanacağı bir alan seçersiniz.

HTC U11 Kenar Algılama İpuçları

Kenar Algılamayı Yapılandır

Bu yeni özelliği kullanmaya başlamak için, özelliği etkinleştirmek için kullanılan basınç seviyesini yapılandırmanız önemlidir; çünkü herkes dokunmaz aynı kuvveti sıkıştırır. Bu seçeneği Ayarlar> Kenar Algılama> Sıkma kuvveti seviyesini ayarla bölümünden bulun.

Ekranın alt yarısında (sensörlerin olduğu) bulunan cihazın kenarlarını tutun ve uygun basınç seviyesini seçin. Buna ek olarak, artı ve eksi simgelerle seviyeleri artırabilir veya azaltabilirsiniz. Basınç düzeyini seçtikten sonra 'Sıkıştırma kuvveti test et' düğmesine dokunun; özelliği etkinleştiren seviyeye her ulaştığınızda ekranda bir balon görünür. Eğer sorun olursa 'Bitti'ye dokunun, ancak ayar yapmak isterseniz ayarları geri alın.

The right grip. / © AndroidPIT

Edge Sense'i kişiselleştirin

Edge Sense ile hızlı bir dokunuşla diğeri uzun bir dokunuşla iki hareketin var. Her iki seçeneği etkinleştirmek için, Ayarlar> Kenar Duyusu'nda gelişmiş modu etkinleştirmeniz gerekir. Bu modu etkinleştirmek için basınç seviyesini yapılandırmanız gerekir. Kısa bir dokunuşla bir geribildirim titreşimi hissedeceksiniz ve uzun bir dokunuşla iki geribildirim titreşimi hissedeceksiniz.

Yapılandırıldıktan sonra, cihaza dokunduğunuzda hangi eylemi etkinleştirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Seçenekler şunlardır: kamerayı açın ve fotoğraf çekin, ekran görüntüsünü çekin, Google Asistan'ı başlatın, istediğiniz bir uygulamayı başlatın, vb.

You can personalize Edge Sense. / © AndroidPIT

HTC U11 ses ipuçları

Ses profili oluşturma

Akıllı telefon bulunan kutuda gelen kulaklıkları en sonuna kadar kullanmak için bir ses profili oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için kulaklıklarınızı cihaza bağlayın ve beliren pencereyi açın (bunu S ettings> USonic'e giderek de yapabilirsiniz). Kulaklıkları takın ve 'Tarama'yı seçin. Özel ses teknolojisi sayesinde her kulak kanalındaki yankılanma ölçülür ve kulaklarınıza göre ses dalgaları gönderilir.

İşiniz bittiğinde adınızı girin ve "Bitti" ye dokunun. Ayarlar> HTC USonic'de , cihazı kullanan diğer insanlar için daha fazla ses profili ekleyebilirsiniz.

Before listening to anything, create your profile. / © AndroidPIT

Gürültünün iptali ve devre dışı bırakılması

USonic kulaklıkları bağladığınızda ve müzik dinlediğinizde, gürültü iptali etkinleştirilir. Bu, iki şekilde devre dışı bırakılabilir: Ayarlar> HTC USonic'de Etkin Gürültü Engelleme ile veya bildirime dokunarak sekmeyi devre dışı bırakarak .

Deactivate noise cancellation for when you’re crossing the road. / © AndroidPIT

HTC U11 pil ve performans hileleri

Boost +

HTC U11'de bulunan bu uygulama cihazın optimizasyon merkezidir. Burada, alanı boşaltmak, RAM'i boşaltmak, enerji kullanımını denetlemek ve gizlilik korumak için bir şifre ile uygulamaları engellemek için gereksiz arşivleme belleğinizi silebilirsiniz.

Ayarlar'da, RAM'in boşaltılmasını otomatikleştirebilir veya uygulamaların kilidini açmak için parmak izi okuyucuyu kullanabilirsiniz.

Your smartphone’s control center / © AndroidPIT

HTC U11 nasıl kişiselleştirilir

Temayı değiştir

Temalar uygulaması sayesinde HTC U11'i istediğiniz kadar kişiselleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde, duvar kağıdını, tonlarını, simgelerini, kullanıcı arayüzünün rengini ve hatta yazı tipini değiştirebilirsiniz. Uygulamanın kendisi, önceden tanımlanmış temalara sahip küçük bir pazardır, ancak zevkinize uygun herhangi bir şeyi de değiştirebilirsiniz.

This theme is a little strange, but there are other, more attractive ones. / © AndroidPIT

Bizimle paylaşmak istediğiniz favori bir özellik var mı?

HTC U11'in nereden alınır

 1. HTC U11 64GB Çift Sim 4G SIM FEE / UNLOCKED – Siyah £ 389.99 £ 389.99 toplamı
 2. HTC U11 128GB çift sim 4G SIM FEE / UNLOCKED – Gümüş £ 426.99 £ 426.99 toplamı
 3. HTC U11 6GB RAM 128GB Çift Sim SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED 4G – Kırmızı (HS kodu: 8471 3010) £ 436.99 £ 436.99 toplamı
 4. HTC U11 6GB RAM 128GB Dual Sim 4G SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED- Beyaz £ 439.99 £ 439.99 toplamı Çek Teklifi