HTC U11 sorunları ve çözümleri

HTC U11, Galaxy S8'i bile performans açısından rakip olarak, 2017 yılının en iyi premium telefonlarından biri. Kullanıcılar, benzersiz Edge Sense özelliğine ve göz alıcı tasarımına, onu popüler bir tercih haline getiriyorlar. Ancak, yeni HTC amiral gemisinin kusurları değil. İşte, cihaza karşı yapılan en büyük şikayetlerin bazıları ve bu sorunların çözümleri.

  • HTC U11 incelemesi: Galaxy S8 ile gerçek bir rakip
  • HTC U11: en iyi ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı

HTC U11 sorunları ve çözümleri

Edge Sense sensitivity issueUnable to receive calls or messages on Verizon
Video audio sync issueMicroSD card corrupt or unmounted error
PC doesn’t recognize device issueWiFi connectivity problems

HTC U11 Kenar Duyarlılığı hassasiyeti sorunu

HTC U11'in yıldız özelliğiyle, telefonunuzun belirli işlevlerini sıkıştırarak kontrol etmenizi sağlayan Edge Sense, bazı kullanıcılar için biraz sorunlu olmuştur. Edge Sense'in duyarlılığını ayarladıktan sonra, bazen aşırı derecede çok hassas veya yeterince hassas olmayabilir. Bu, sıkıştırmanın kuvvetini yeniden yapılandırarak düzeltilebilir. Ancak, sorun devam ederse, HTC gelecekte yeni Edge Sense özelliğine daha fazla güncelleme getirmeye emindiğinden sabırlı olmalısınız.

Try reconfiguring the force of the squeeze you prefer. / © AndroidPIT

HTC U11, Verizon'da arama veya mesaj alamadı

ABD'de, kilitli olmayan HTC U11 sahipleri cihazlarını Verizon Wireless üzerinde kullanabilmelidir. Kağıtta, cihaz uyumludur. Fakat uygulamada kullanıcılar sorun yaşıyor. Kullanıcılar, cihazlarında arama ve metin mesajları alamıyor olduklarını bildirmiştir. Android Yetkisine göre, şans eseri, onu düzeltmenin yolları var.

Başlamak için U11'in düzgün şekilde etkinleştirildiğinden emin olmak için Verizon müşteri servisine başvurun, sorun olabilir. Sorun bu değilse, başka çözümler var. Eski Verizon Wireless SIM kartınızı kullanıyorsanız, düzgün bir şekilde aramaları başlatmak için operatörden yeni bir tane almanız gerekir. Bu, bazı durumlarda kısa mesaj alma problemini düzeltebilir ancak diğerlerinde, Verizon Wireless'i arayıp, mesajları engelleyen CDMA-less Provisioning'i kapatmasını isteyeceksiniz.

You might need a new SIM card from Verizon. / © AndroidPIT

HTC U11 video ses senkronizasyon sorunu

Bazı kullanıcılar YouTube'dan video akışı veya WhatsApp'tan video izlerken sorun yaşıyor. Video akışı ile sık karşılaşıldığı gibi takılıp birkaç saniye sonra yeniden başlatılacaktır. Ancak, bir kez yeniden başlatıldığında, ses ve video senkronize olmayacaktır. Bunu düzeltmek için önbellek bölümünü silebilirsiniz. İşte böyle:

Güç, ses seviyesi ve ev düğmelerini aynı anda basılı tutarak Kurtarma Moduna yeniden başlatın. Açılan HTC logosunu görürsünüz ve daha sonra kurtarma menüsünden, önbellek bölümünü sil seçeneğini belirlemek için ses seviyesi yukarı veya aşağı düğmesini kullanabilir ve komutu çalıştırmak için güç düğmesine basabilirsiniz. Ardından telefonu yeniden başlatabilir ve videoları izlerken ses senkronizasyonu sorunu gitmemelidir.

If the audio isn’t syncing with videos you’re watching, try wiping the cache partition. / © AndroidPIT

HTC U11 MicroSD kartı bozuk veya çıkarılmamış hata

MicroSD kartınızın takılı olmadığını söyleyen hatalar alıyorsanız, yalnız değilsinizdir. HTC, sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi hazırlıyor, bu nedenle cihazınızın güncel olduğundan emin olun ve çözülmelidir.

MicroSD kartınızın bozulduğuna dair bir hata mesajı alıyorsanız, sorunun kartın kendisi ile birlikte olmadığından emin olmak için başka bir telefonda kullanmayı deneyin. Kart çalışıyorsa, üzerindeki tüm verileri yedekleyin, sonra U11'e geri koyun ve biçimlendirin. Bu sorunu çözmelidir. Daha sonra, dosyalarınızı karta geri koyabilirsiniz. Sorun çözüldü!

Formatting your MicroSD card can fix errors. Get help from the Help menu. / © AndroidPIT

PC HTC U11 issue'u tanımıyor

Telefonunuzu bilgisayarınıza takarsanız ve tanınmazsa endişelenmeyin, bunun için bir düzeltme var. HTC Sync Manager'ın kurulu olduğundan, bu listeye baktığınızdan ve bilgisayarınızdaki USB sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Ayrıca, bir USB portu cihazı tanımazsa, mümkünse bir USB 3.0 portu yerine bir USB 2.0 portu kullanmayı deneyin, çünkü bu bazı kullanıcılar için işe yaradı. Bütün bu şeyleri denedikten sonra, dosyalarınızı USB ve PC'nizle HTC U11 ile aktarabilirsiniz.

Plugging your phone into your PC should allow you to transfer files if you follow these steps. / © AndroidPIT

HTC U11 WiFi bağlantı sorunları

Herhangi bir yeni telefonda, öncelikle WiFi bağlantısı ile ilgili bir sorununuz olması muhtemeldir. Eğer devam ederse, gerçek bir sorun haline gelir. WiFi sinyali düzenli olarak düşer ve yavaşça yeniden bağlanırsa, sorunu çözmek için zamanı geldi. Yönelticinizi ve telefonunuzu kapatmayı deneyin ve 30 saniye sonra tekrar açın ve tekrar bağlanmalarına izin verin. Veya, sorun yaşadığınız bağlantıyı unutmayı deneyin, sonra şifreyi girin ve tekrar bağlanmayı deneyin. Ve son olarak, Ayarlar menüsünde Güç Tasarrufu'nu kapattığınızdan emin olun. Bu sorunu çözmeli ve değilse, müşteri hizmetlerine başvurabilir ve gerekirse değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.

Opinion by Brittany McGheeWi-Fi connectivity issues are far too common with the HTC U11What do you think?505063 participants

Try resetting your WiFi router, as it may not be the phone causing the problem. / © ANDROIDPIT

HTC U11 cihazınızda başka sorunlar yaşıyor musunuz? Yorumları bize bildirin ve çözümü bulmak ve bu makaleye eklemek için elimizden geleni yapacağız.

Kaynak: Android Kurumu

HTC U11'in nereden alınır

  1. HTC 99HAMB057 00 Okyanus 16 64 GB depolama, Android 2.0MP Telefon (14 cm (5.5 İnç) Akıllı Telefon – Siyah £ 581.94 £ 581.94 toplamı
  2. HTC 99HAMB057 00 Okyanus 16 64 GB depolama, Android 2.0MP Telefon (14 cm (5.5 İnç) Akıllı Telefon – Siyah £ 581.94 £ 581.94 toplamı