HTC U12 + Açılmıyor Nasıl Onarılır

#HTC # U12 + geçen yıl piyasaya sunulan, tüketicilere olağanüstü özellikler sunan üstün bir Android akıllı telefon. Bu cihaz, çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için mükemmel olan 6 inç IPS LCD ekrana sahiptir. Kaputun altında 6 GB RAM ile bir araya geldiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlayan bir snapdragon 845 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, HTC U12 + cihazını açmayacağız.

Bu konuda bir HTC U12 + veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

HTC U12 + Açılmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba, HTC U12 + cihazımı açarken sorun yaşıyorum. Bu sabah kilidini açmaya gittim ve ekran açılmayacaktı. Cihazı birkaç kez açmaya çalıştıktan sonra, belki de telefonun öldüğü sonucuna vardım. Ancak, dün gece tamamen şarj olarak bu doğru değildi. Bu yüzden gidip tekrar şarj cihazına taktım ve cihazı tekrar açmaya çalıştım ve hala açılmayacaktı. Sonra şarj cihazı olabileceğine karar verdim, böylece bir güç bankasını denedim ve “şarj ediyordu”. Ekranın% 96 olduğunu gösterdi ancak telefonu açmaya çalıştığımda ekran karardı ve açılmayacaktı. Daha sonra, güç bankasından çıkarmaya gittim ama telefon, güç bankasını serbest bırakmak istemiyordu (bunu daha önce elektrik bankasını kullanırken daha önce hiç yaşamadım). Fişi çıkarmayı başardığımda telefondaki şarj portunun yanmış gibi koktuğunu fark ettim. Emin değilim ama pilin yanmasına doğru eğildim? Şarj portu kendisi hasar görmüş gibi görünüyor (neredeyse patladığı gibi mi?). Telefon hala sağlam olduğundan ne düşüneceğime emin değilim. Uzun mesaj için üzgünüm ama sorunu çözmeyi umuyorum ve cihazımda kaybetmek istemeyeceğim çok fazla kişisel bilgi ve resim bulunduğundan çözülmesini umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm: Sorunu tarif ettiğiniz gibi, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, cihazı bir servis merkezine getirmeden önce gerçekleştirebileceğiniz birkaç sorun giderme adımı vardır.

İlk önce telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizlemelisiniz. Bu portta sıkışabilecek tüm kir veya kalıntıları temizlediğinizden emin olun. Bu yapıldıktan sonra, telefonu başka bir cihazda çalışmak üzere test edilmiş bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj edin.

Pilin şarjı yeterli olduğunda, aşağıda listelenen adımları uygulayın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, genellikle telefon yanıt vermediğinde yapılan ancak yazılım yenileneceği için bu durumda da uygulanması gereken yazılım sıfırlamasıdır.

 • Ekran kapalıysa, tekrar açmak için GÜÇ düğmesine basın.
 • POWER düğmesini basılı tutun ve ardından Yeniden Başlat'a dokunun.

Telefonun açılıp açılmadığını kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın cihazda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bir uygulama uygun şekilde optimize edilmemişse, bu pilin boşalmasına neden olan çok fazla pil ömrü kullanabilir. Soruna neden olan bir uygulama olup olmadığını kontrol etmek için telefonu Güvenli Modda başlatmayı denemelisiniz.

 • Telefonu kapat.
 • Telefonu açmak için GÜÇ düğmesine basın.
 • Ekranda HTC logosunu gördüğünüzde, ekranın alt kısmında Güvenli mod görünene kadar SES DÜZEYİ AŞAĞI düğmesini basılı tutun.

Telefon bu modda açılırsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda ortaya çıkan sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat
 • “Sesi azalt” düğmesini basılı tutun, ardından “güç” düğmesini basılı tutun
 • Kırmızı ve mavi metin içeren siyah ekrandan sonra ses seviyesi tuşunu bırakın.
 • Menüde, “Önyükleme için yeniden başlat” ı vurgulamak için “Ses kısma” düğmesine art arda basın.
 • Seçeneği seçmek için “Güç” düğmesine basın
 • Bootloader menüsünde, “Boot to Recovery Mode” (Kurtarma Moduna Önyükleme) seçeneğini vurgulamak için “Volume down” kullanın ve “Power”
 • Kurtarma uygulamasına geçildiğinde, “Önbellek bölümünü sil” i vurgulamak için “ses kısma” ya basın ve onaylamak için tekrar “Güç” e basın
 • “Sistemi şimdi yeniden başlat” altında, “Güç” düğmesine basın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırla

Yapmanız gereken son sorun giderme adımlarından biri, telefonunuzu varsayılan ayarlarına döndüren fabrika ayarlarına sıfırlamadır. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

 • Power tuşuna birkaç saniye basarak telefonunuzu kapatın.
 • “Sesi azalt” düğmesini basılı tutun, ardından “güç” düğmesini basılı tutun
 • Kırmızı ve mavi metin içeren siyah ekrandan sonra ses seviyesi tuşunu bırakın.
 • Menüde, “Önyükleme için yeniden başlat” ı vurgulamak için “Ses kısma” düğmesine art arda basın.
 • Seçeneği seçmek için “Güç” düğmesine basın
 • Bootloader menüsünde, “Boot to Recovery Mode” (Kurtarma Moduna Önyükleme) seçeneğini vurgulamak için “Volume down” kullanın ve “Power”
 • Bu modda aşağı kaydırmak için Ses tuşlarını ve onaylamak için Güç düğmesini kullanarak “Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin.
 • Sonra “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneğini seçin ve Gç tuşuna bir kez basın.
 • Kurtarma Modu açıldığında, Güç düğmesiyle “sistemi şimdi yeniden başlat” ı seçin.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. İlk önce telefonun açılıp açılmadığını kontrol etmeye çalışın. Aksi halde, bu durum zaten hatalı bir donanım bileşeninden, muhtemelen hasar görmüş bir pilden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti ediyoruz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.