HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzda SIM kartı hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]

Telefonunuzda SIM kart yok mesajı görüntülendiğinde, SIM kartı tanımıyor. Bu olursa, arama ve mesajlaşma gibi şebeke servisleri etkilenir. Anahtar ağ hizmetlerinin devam etmesi için hatayı düzeltmek için bir şeyler yapmanız gerekir. Telefonunuzun neden takılı SIM kartı algılayamadığı konusunda iki olası sebep vardır. Cihaz sisteminin hata yapması veya donanım hasarı / arızası olması olasıdır.

Sistem sorunlarını altta yatan nedenlerden çıkarmak için, cihazınızı gidermeniz gerekir. Aşağıda, yeni HTC U12 / U12 + akıllı telefonunda bir SIM kart hatası için önerilen bazı prosedürler ve olası çözümler yer almaktadır. Bu aygıta sahipseniz ve aynı SIM kart hatasıyla uğraşıyorsanız, bu kılavuza başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şeyden önce, telefonunuzla başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, sitemizde zaten mevcut olan çözümlerin mevcut olması ya da en azından halihazırda çözdüğümüz benzer problemler var. Yani, probleminizle benzer veya alakalı olanları bulmaya çalışın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • İlk çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzu yumuşak olarak sıfırlayın veya yeniden başlatın.
 • İkinci çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzu güvenli modda önyükleyin.
 • Üçüncü çözüm: HTC U12 / U12 + yazılımınızı en son Android sürümüne güncelleyin.
 • Dördüncü çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin.
 • Beşinci çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayın.
 • Diğer seçenekler
  • Bizimle iletişime geçin
 • Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda 15 saniye basılı tutun ve ardından telefonun gücü çevrildiğinde iki düğmeyi de bırakın.

İşlemde hiç veri silinmeyecek, dolayısıyla telefon belleğinizde kaydettiğiniz hiçbir dosyayı kaybetmeyeceksiniz.

İkinci çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzu güvenli modda önyükleyin.

Cihazınızı güvenli modda önyükleme, sorunun üçüncü taraf bir uygulamaya atfedilip getirilmediğini hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olabilir. Tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri geçici olarak devre dışıdır ve güvenli modda çalışmıyordur. Güvenli modda hata oluşmazsa, üçüncü taraf uygulamasının tetikleyici olduğunu belirtir. Bu durumda, hangi uygulamanın suçlu olduğunu belirlemeniz ve ardından tamamen silmeniz gerekir. Başlamak için HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzdaki Güvenli Mod'u etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

 1. Ekran açıkken, Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.
 2. Menü seçenekleri sorulduğunda, Kapat ve basılı tutun .
 3. Ardından Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde Tamam'a dokunun.
 4. Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında bir Güvenli Mod etiketi göstermelidir.

Hatanın hala gösterilip gösterilmediğini görmeye çalışın. SIM kart hatası oluşmazsa, son indirdiğiniz uygulamaları kaldırın. Hatanın başlangıcından önce yaptığınız son yüklemeden başlayabilirsiniz.

Hatalı uygulamayı kaldırdıktan sonra Güvenli Mod'dan çıkarak telefonunuzu yeniden başlatarak normal moda geri dönebilirsiniz.

Üçüncü çözüm: HTC U12 / U12 + yazılımınızı en son Android sürümüne güncelleyin.

En son güncellemenin yüklenmesi, sistem hatalarından ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyorsa, SIM kart hatası hatayı düzeltmenin anahtarı olabilir. Yeni güncellemeler genellikle güvenlik geliştirmeleri için düzeltme eklerini ekler. Bu, cihaz yazılımınızı güncel tutmanızın şiddetle tavsiye edilmesinin nedenlerinden biridir. HTC U12 / U12 + cihazınızda yeni OTA güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için şu adımları izleyin:

 1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
 2. Genel sekmesine dokunun.
 3. Güncelleme merkezi'ne ve ardından Sistem güncellemesi'ne dokunun .
 4. Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .

Bir güncelleme mevcutsa, gereksinimleri okuyun ve inceleyin. Tüm gereksinimler karşılanırsa, HTC U12 / U12 + cihazınızda en son yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Dördüncü çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin.

Telefonunuza yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra SIM kart hatası verilmediğinde, önbellek bölümünün silinmesi anahtar çözüm olabilir. Cihazınızın SIM kartını okumasını engelleyen sistem bölümünden muhtemelen önbelleğe alınmış bir önbellek olabilir. Bulmak için, yeni HTC akıllı telefonunuzdaki önbellek bölümünü şu adımlarla silin:

 • Telefonun kapalı olduğundan emin olun.
 • Sesi Kısma tuşuna basın ve basılı tutun.
 • Telefon titreşene kadar Güç tuşuna basarak telefonu açın, ardından Güç düğmesini bırakın.
 • Sesi Kısma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Kırmızı ve mavi metinli siyah ekran görüntülendiğinde Sesi Kısma tuşunu bırakın.
 • Önyükleyiciye yeniden vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna art arda basın.
 • Güç tuşuna basın.
 • Cihaz renkli bir yazı ile beyaz bir ekran gösterecektir.
 • SES AÇMA MODU vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna art arda basın.
 • Güç tuşuna basın. Ekran HTC'yi yanıp sönecek, bir sonraki ekran için bekleyin.
 • Önbellek bölümünü silmek için Sesi Kısma tuşuna basın.
 • Güç tuşuna basın.
 • 'Önbelleği temizle' seçeneğinde Evet'i vurgulamak için Sesi Kısma tuşuna basın. ekran.
 • Güç tuşuna basın.
 • Tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini seçmek için Güç tuşuna tekrar basın.

Daha sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından hatanın gitmiş olup olmadığını görün. Hala görünüyorsa, yazılım sıfırlamalarına başvurmanız gerekebilir.

Beşinci çözüm: HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayın.

Telefon sistemindeki geçersiz ayarlar çakışmaya neden olabilir ve bir hata oluşmasını tetikler. Bu, genellikle yeni bir güncelleme yüklendiğinde ve güncellemenin telefonunuzdaki mevcut ayarları otomatik olarak geçersiz kıldığında gerçekleşir. Bu durumda, değişikliklerin geri alınması anahtar çözüm olacaktır. Bunu yapmak için telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayabilir ve ardından gerekli seçenekleri ve özellikleri tek tek ve buna göre yapılandırabilirsiniz. Başlamak için şu adımları izleyin:

 1. Ana ekrandan Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin.
 2. Yeniden başlat ve sıfırla'ya dokunun .
 3. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin .
 4. Sorulduğunda, onaylamak için Ayarları Sıfırla'ya dokunun.
 5. İstenirse, cihaz PIN'inizi veya şifrenizi girin.
 6. Devam etmek için Tamam'a dokunun.

İşlem sırasında geçersiz ayarlar veya seçenekler temizlenecektir, bu nedenle İnternet erişimini yeniden kazanmak ve cihazınızdaki ağ hizmetlerini geri yüklemek için Wi-Fi veya hücresel ağınızı kurup yeniden bağladığınızdan emin olun. SIM kart hatasını da silip temizlemediğini deneyin.

Diğer seçenekler

 • HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzdaki SIM kartı çıkartıp tekrar takın. Sorunun telefonun yerinden oynamış veya gevşek bir SIM kartından kaynaklanmadığından emin olun. Hata aynı zamanda telefonun SIM kartını tam olarak algılamamış olduğunu gösterebilir, çünkü düzgün oturmuyor. Bunu öğrenmek için telefonunuzu kapatın ve SIM kartı tepsiden çıkarın. Karttaki çizikler veya oyuklar gibi görünür hasarlar olup olmadığını kontrol edin. Hiçbiri yoksa, SIM kartı çekmeden önce tepsinin içine aynı konumda yerleştirin. Altın kontaklar aşağıya bakmalıdır. Kartı ve tepsiyi yuvaya sabitleyin, ardından telefonunuzu açın. SIM kart hatası yok mu gitti bakın.
 • Şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun. HTC U12 / U12 + cihazınız SIM kartı tekrar taktıktan sonra hala SIM kart hatası veriyorsa, diğer seçenekler için operatörünüze veya şebeke servis sağlayıcınıza başvurun. Gerekirse, SIM kartınızı sona erdirebilir veya yeniden etkinleştirebilirler. Bu da işe yaramıyorsa, SIM kartınız büyük olasılıkla zarar gördüğünden yeni SIM kart değiştirme talebinde bulunmanız gerekebilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.