HTC U12 / U12 Plus cihazınız Windows PC'niz tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun giderme kılavuzu]

Bu yüzden HTC U12 / U12 Plus cihazınızdan bazı önemli dosyaları Windows PC'nize yedeklemeniz gerekir, ancak HTC telefonunuz tanınmadığından dolayı bunu yapamazsınız. Aynı konuyla uğraşıyorsanız, bu yazı yardımcı olabilir. Bazı basit çözümlerle bu sorunu nasıl düzeltebileceğinizi öğrenin.

Bununla birlikte, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, bu telefonla en sık karşılaşılan sorunlara zaten değindiğimiz için sorun giderme kılavuzumuza göz atın. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • PC tarafından tanınan HTC U12 / U12 + ile ilgili sorun giderme
  • Telefonunuzu giderin
   • İlk çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızı yeniden başlatın veya yumuşak bir şekilde sıfırlayın.
   • İkinci çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda önbellek bölümünü silin.
   • Üçüncü çözüm: Cihaz yazılımınızı en son sürüme güncelleyin.
   • Dördüncü çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda USB Hata Ayıklama modunu etkinleştirin.
  • Bilgisayarınızı sorun giderme
   • İlk çözüm: Herhangi bir harici donanımı kaldırın ve PC'yi yeniden başlatın.
   • İkinci çözüm: Windows PC'nizde güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakın.
   • Üçüncü çözüm: Windows PC'nizde USB sürücülerini yönetin.
   • Bizimle iletişime geçin
  • Güç düğmesine birkaç saniye veya menü seçenekleri görünene kadar basılı tutun.
  • Ardından Yeniden başlat'a dokunun.
  • Alternatif olarak, Güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutabilir ve ardından HTC logosu görüntülendiğinde düğmeyi bırakabilirsiniz.
  • Telefonunuz daha sonra amaçlandığı gibi yeniden başlatılacaktır.

   İkinci çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda önbellek bölümünü silin.

   Bozuk önbellek veya geçici veriler, cihazınızın harekete geçmesine ve senkronizasyon gibi belirli bir görevi gerçekleştirememesine neden olabilir. Çözünürlük olarak, önbellek bölümünün silinmesi önerilir. Bunu yapmak, önbelleğe alınmış dosyaları ve telefonun dahili belleğinde kayıtlı geçici verileri daha iyi ve daha düzgün çalışma için temizler. İşte böyle yapıldı:

   1. Telefonu tamamen kapatınız.
   2. Telefon kapalıyken, telefonu açarken Sesi Kısma düğmesine basın ve basılı tutun.
   3. Bootloader ekranı görüntülenene kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutmaya devam edin.
   4. Kurtarma seçilinceye kadar Sesi Kısma düğmesine basın.
   5. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Telefon yeniden başlatılacak gibi görünüyor ve ekran 15 ila 30 saniye boyunca siyah olacak.
   6. Kurtarma ekranı görüntülenene kadar bekleyin ve ardından sonraki adımlarla devam edin.
   7. Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve ardından Güç düğmesine basın ve bırakın .
   8. Önbellek Bölümünü Sil seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma düğmesine art arda basın.
   9. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.
   10. İşlem tamamlandıktan sonra Ses Yükseltme düğmesine art arda basın.
   11. Sistemi yeniden başlat seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.

   Telefonunuz yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin ve daha sonra tekrar bilgisayarınıza bağlanmayı deneyin.

   Üçüncü çözüm: Cihaz yazılımınızı en son sürüme güncelleyin.

   Cihazınız için mevcut olan en son yazılım güncellemesini yüklemek, sorunun bazı hatalardan kaynaklanmasına da yardımcı olabilir. Yazılım güncellemeleri, cihazınızda sorunlara neden olabilecek hatalardan kurtulmak için güvenlik geliştirmeleri sunar. HTC U12 / U12 Plus cihazınızdaki yazılımı nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

   Telefonunuzun İnternet'e bağlı olduğundan emin olun, ardından şu adımlarla devam edin:

   1. Bildirimler panelini kaydırarak açın.
   2. Ardından sistem güncelleme bildirimine dokunun .
   3. Gerekirse, yalnızca veri bağlantısını kullanarak güncellemeyi indirmek istemiyorsanız Wi-Fi üzerinden Güncelle'ye dokunun.
   4. Daha sonra, devam etmek İndir dokunun.
   5. İndirme işlemi tamamlanana kadar bekleyin, ardından Şimdi yükle seçeneğini belirleyin .
   6. Onaylamak için Tamam'a dokunun.

   Telefonunuz, güncelledikten sonra otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. O zamana kadar, telefonunuzu tekrar USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayabilir ve daha önceden tespit edilmiş olup olmadığını görebilirsiniz.

   Dördüncü çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda USB Hata Ayıklama modunu etkinleştirin.

   HTC U12 / U12 Plus dahil olmak üzere Android telefonlar, Geliştirici seçenekleri altında USB hata ayıklama adı verilen bu gizli özelliğe sahiptir. Bu özellik, telefonu bir bilgisayara bağlarken hatalarla uğraşırken yardımcı olur. Ve burada telefonunuzda USB hata ayıklama modunu nasıl etkinleştirebilirsiniz:

   1. Apps çekmecesini açmak için dokunun .
   2. Ardından Ayarlar -> Cihaz / Telefon Hakkında'ya gidin .
   3. Yaklaşık 7 kez veya şu anda bir geliştirici olduğunuzu söyleyen açılır pencere mesajını görene kadar Yapı Numarası üzerine dokunun ve üzerine dokunun ! HTC U12 / U12 Plus cihazınızdaki geliştirici seçenekleri menüsü şimdi kilitli.
   4. Bir önceki menüye geri dönmek için seçeneğine ve ardından USB hata ayıklama seçeneğini etkinleştirmek için dokunun.

   Ardından, telefonunuzu tekrar USB üzerinden bilgisayara bağlamayı deneyin ve algılanıp bulunmadığını görün. Aksi halde sorun gidermeye devam edin.

   Bilgisayarınızı sorun giderme

   Sorun sadece telefonunuzdaki yazılım sorunlarıyla ilgili değildir, aynı zamanda bilgisayar sisteminin içinden de olabilir. Bunu temizlemek için, bilgisayar sisteminizin telefonunuzu tanımasını engelleyebilecek küçük yazılım sorunları ile başa çıkmak için temel sorun giderme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. İşte sonunda yapmayı deneyebileceğiniz birkaç şey var.

   İlk çözüm: Herhangi bir harici donanımı kaldırın ve PC'yi yeniden başlatın.

   Bazen, bilgisayarın USB bağlantı noktasına takılan diğer USB aygıtları çakışmalara neden olur ve bu durum bilgisayarın yeni harici aygıtların eklendiğini tespit etmesine neden olabilir. Bunun suçlu olmadığından emin olmak için, bilgisayarınızın USB bağlantı noktalarından USB aygıtlarını kaldırın ve ardından önbelleği ve geçici verileri dahili bellekten çıkarmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   Her zamanki Başlat -> Yeniden başlat menüsü ile yeniden başlatılabilir veya bilgisayarınızı birkaç saniye kapatıp tekrar açmak için Başlat-> Güç kapatma seçeneğini tıklayabilirsiniz.

   Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra, telefonunuzu çalışan bir USB bağlantı noktasına bağlayın ve şimdi bilgisayarınız tarafından tanınıp tanınmadığını öğrenin.

   İkinci çözüm: Windows PC'nizde güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakın.

   Güvenlik duvarı ve güvenlik yazılımı, bilgisayarınızın akıllı telefonunuzu tanımamasının temel nedeni olabilir. Güvenlik yazılımı, cihazınızdan bazı tehditler algılayabilir ve bu nedenle bilgisayar sistemine erişmesini engellemiş olabilir. Telefonunuzun, bilgisayarın USB bağlantı noktasına takıldığı anda diğer harici depolama ortamları arasında okunacağını ve güvenlik duvarı veya güvenlik yazılımının telefonunuzdan bazı güvenlik tehditleri algılayabileceğini, tasarlandığı şekilde çalışacağını ve bloke edeceğini unutmayın. Bilgisayarınızın akıllı telefonunuzu bulmasını engelleyen bir şey olmadığından emin olmak için, güvenlik duvarı ayarlarını yapılandırmak ve HTC U12 / U12 Plus cihazınıza erişim izni vermek için aşağıdaki adımları izleyin:

   1. Başlat simgesine / düğmesine tıklayın.
   2. Ayarlar'ı seçin.
   3. Güncelleme ve Güvenlik'e gidin.
   4. Windows Güvenliği'ni seçin .
   5. Güvenlik Duvarı ve ağ koruması'nı tıklayın .
   6. Bir ağ profili seçin .
   7. Windows Defender Güvenlik Duvarı'na gidin, ardından gerekli seçenekleri ayarlayın.

   Windows Güvenlik Duvarı'nı yapılandırma konusunda daha fazla yardım için, Microsoft Destek'e veya bilgisayarınızın üreticisine, değilse de güvenlik yazılımı geliştiricisine başvurabilirsiniz. Bu destek gruplarının herhangi biri, güvenlik programı ayarlarının düzgün bir şekilde yönetilmesi sürecinde size yardımcı olabilir.

   Üçüncü çözüm: Windows PC'nizde USB sürücülerini yönetin.

   Bilgisayarınızın akıllı telefonunuz dahil olmak üzere harici cihazları tanıması için belirli sürücüler gereklidir. USB sürücülerinin iyi olup olmadığını kontrol etmek için, şu adımlarla Aygıt Yöneticisine gidebilirsiniz:

   1. Başlat düğmesine tıklayın.
   2. Aygıt Yöneticisi'ni aramak için yazın, ardından sonuç listesinden seçin.
   3. Aygıt Yöneticisi ekranından + veya genişlet simgesini tıklayarak kategorileri genişletin.
   4. Cihazınızın adını bulun ve seçin (LG V35 ThinQ), daha sonra sağ tıklayın veya dokunun ve basılı tutun.
   5. Aygıt sürücüsünü en son sürüme güncellemek için Sürücüyü Güncelle seçeneğini belirleyin. Veya gerekirse sürücüyü kaldırma veya yeniden yükleme seçeneğini seçin.

   Tüm değişiklikleri yaptıktan sonra, belleğini yenilemek ve işletim sisteminizi küçük hatalardan temizlemek için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından, bilgisayarınız tamamen açıldıktan hemen sonra telefonunuzu tekrar USB bağlantı noktasına takın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Aksi takdirde daha fazla yardım isteyin.

   Bilgisayarınızın HTC U12 / U12 plus akıllı telefonunuz ile çalışmasını sağlamak için hangi sürücülerin kullanacağını veya yapılandırılacağını tam olarak bilmiyorsanız, daha fazla yardım ve öneri için bilgisayar yöneticinize veya Microsoft Destek birimine başvurun. Alternatif olarak, Microsoft Destek'e başvurabilir ve yüklenen sürücüleri düzeltmeniz gerekip gerekmediğini doğrulamak ve kontrol etmek için bir temsilci isteyebilirsiniz.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

   • SIM kartı algılayan HTC U12 / U12 Plus'ı nasıl düzeltebilirim, SIM kart hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Yüklemeyen Facebook nasıl düzeltilir, HTC U12 / U12 Plus'da arızalanmaya devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefon nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu / Şarj İpuçları]
   • Metin (SMS) mesajları gönderemeyen veya alamayan bir HTC U12 / U12 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzda SIM kartı hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • Bir Wi-Fi ağından bağlantıyı kesen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefonu nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]