Huawei Mate 10 Pro’ya kilitlenmeye devam eden veya düzgün yüklenmeyen Messenger nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Ani çökmeler ve yükleme sorunu, akıllı telefon kullanıcıları tarafından uygulamaları kullanırken karşılaşılan en yaygın sorunlar arasındadır. Bu genellikle uygulama bazı kötü amaçlı yazılımlardan etkilendiğinde veya hatalı bir güncelleme yüklendiğinde oluşur. Diğer hatalı uygulamaların suçlanacağı durumlar da vardır. Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki Messenger uygulamasıyla aynı sorunla karşılaşırsanız ve düzgün şekilde yüklenmemesine devam ederseniz, bu gönderi size yardımcı olabilir. Bu sorunun nasıl giderileceğini öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

Mate 10 Pro’yu çökmeye devam eden Messenger ile nasıl gideririm?

Sorun gidermeden önce, telefonunuzun güçlü ve sabit bir İnternet bağlantısına sahip olup olmadığını kontrol edin ve emin olun. Messenger, sunucu tabanlı bir uygulamadır ve bu nedenle Facebook sunucusuyla düzgün şekilde iletişim kurmak için sağlam ve güçlü bir İnternet bağlantısı gerektirir. Telefonunuz aralıklı bağlantıdan İnternet bağlantısına hiç bir şekilde herhangi bir ağ bağlantısı sorunu yaşamadıysa, ilk önce yapmanız gereken şey budur. İnternet bağlantınızı düzelttikten sonra, Messenger dahil olmak üzere çevrimiçi uygulamalar tekrar çalışır ve sorunsuz çalışır. Aksi takdirde, Messenger’ın hile yapmasına neden olabilecek Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki uygulama sorunlarını gidermeye devam edin. Gerektiğinde başvurmanız için işte birkaç basit geçici çözüm.

İlk çözüm: Messenger uygulamasını durdurmaya zorlayın ve sonra yeniden başlatın.

İlk örnekler için, uygulamanın sadece sorun yaratması muhtemeldir. Bu durumda, sorun yalnızca herhangi bir uygulamaya aktarılan rastgele konular arasında olabilir. Bunu temizlemek için uygulamayı durmaya zorlamanız önerilir. İşte Messenger’ı Huawei Mate 10 Pro’nuzda nasıl durduracağınız:

  Ana ekrandan En Son Uygulamalar düğmesine dokunun. Aktif uygulamalar simgesini seçin. Messenger uygulamasının yanındaki Sona dokunun. Tüm arka plan uygulamalarından aynı anda çıkmak için Tümünü sonlandır’a dokunun. Sonra onaylamak için Tamam’a dokunun.

Uygulamayı sonlandırdıktan sonra, önbelleği boşaltmak ve dahili belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. İşte nasıl:

  Güç düğmesine birkaç saniye basın veya menü seçenekleri görünene kadar basın. Kapat seçeneğini seçin ve ardından Tamam seçeneğine dokunun. Bunu yapmak telefonunuzu kapatır. 30 saniye sonra, cihazınız yeniden başlatana kadar Gç düğmesine tekrar basın.

Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesini bekleyin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Messenger’ı yeniden başlatın. Değilse, sorun gidermeye devam edin ve bir sonraki geçici çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Messenger’daki uygulama önbelleğini ve verileri temizleyin.

Messenger uygulamasının belleğinde depolanan bozuk önbellek veya geçici veriler de uygulamanın dengesiz hale gelmesine neden olabilir. Bilgi yeniden yükleme hızı söz konusu olduğunda, önbelleğe alınmış dosyalar zorunlu olsa da, özellikle çarptıklarında veya bozulduklarında da sorunlara neden olabilirler. Bu nedenle uygulama önbelleğini ve verileri düzenli olarak temizlemeniz önerilir. Henüz yapmadıysanız, Messenger’da önbelleği ve verileri silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana Menü’ye gidin. Ayarlar Ayarlar. Uygulama yöneticisini seçin. Tüm sekmesini seçin. Messenger’ı uygulama listesinden seçin. Önbelleği Temizle veya Verileri Temizle seçeneğine dokunun. Uygulamadaki kayıtlı verileri silmeden önbelleği temizlemek için Önbelleği Temizle seçeneğini seçin. Kamera uygulamasında kayıtlı tüm geçici bilgileri silmek için Verileri Temizle seçeneğini seçin. Bozuk kamera uygulaması verileri suçlanacaksa bu genellikle gereklidir. İstenirse, uyarıyı okuyun ve gözden geçirin, ardından işlemi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Messenger uygulamasından veri sildiyseniz, tekrar Messenger’da oturum açmak için giriş kimlik bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekebilir.

Üçüncü çözüm: Messenger uygulamasını güncelleyin (varsa).

Uygulama güncellemeleri ayrıca bir uygulamadaki hataları gidermenize yardımcı olabilir. Yeni özellikler eklemenin yanı sıra, uygulama güncellemeleri, uygulamada sorun yaratabilecek hatalardan kurtulmak için düzeltme ekleri de sunar. Huawei Mate 10 Pro’nuzda bekleyen uygulama güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Google Play Store uygulamasını açın. Menü simgesine (üç dikey çizgi) dokunun ve ardından Uygulamalarım ve oyunlar’a dokunun. Kullanılabilir uygulama güncellemelerini görüntülemek için Güncellemeler bölümüne gidin. Tüm uygulamaları bir kerede güncellemek için, bunun yerine Tümünü Güncelle düğmesine dokunun. Birden çok bekleyen uygulama güncellemesi varsa, bu seçeneği seçebilirsiniz.

Uygulamaları güncelledikten sonra, tüm yeni uygulama değişikliklerinin gerektiği gibi yapıldığından emin olmak için telefonunuzu yeniden başlatın. Sonra Messenger’ın zaten iyi çalışıp çalışmadığını görmek için test edin.

Dördüncü çözüm: Messenger uygulamasını telefonunuza yeniden yükleyin.

Denemek için mümkün olan son çözümler arasında uygulama silme ve yeniden yükleme. Bu genellikle uygulama tamamen bozulduğunda ve artık çalışamadığında gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

  Giriş ekranından Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun, ardından Uygulama bilgileri’ne dokunun. Messenger uygulamasını seçin. Kaldır’a dokunun ve ardından onaylamak için Tamam’ı seçin.

Messenger uygulamasını güncelledikten sonra sorun başladıysa, önce güncellemeleri kaldırmayı deneyebilir ve ardından Tamam’a dokunabilirsiniz. Bunu yapmak, uygulamanın önceki sürümünün haydutmadan önce geri yüklenmesini sağlar.

Beşinci çözüm: Önbellek bölümünü silin.

Telefondaki önbellek bölümünü silmek, telefonun sistem klasörlerinden bozuk önbellekleri suçlamaksa, sorunu çözmenin anahtarı olabilir. Bireysel uygulamalar gibi, telefon sistemi de önbellek veya geçici dosyaları aynı amaç için önbellek bölümünde depolar veya aynı bilgilerin daha hızlı yeniden yüklenmesi. Ve bu dosyalar da bir noktada bozulabilir. Bu durumda, olumsuz belirtiler muhtemelen hatalı uygulamalar dahil olmak üzere tetikleyici olacaktır. Bunun Messenger’ın kötü davranmasına neden olmadığından emin olmak için, Huawei Mate 10 Pro’nuzun önbellek bölümünü silmeyi deneyin:

  Telefonunuzu kapatın. Güç düğmesini ve Sesi Aç düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Huawei logosunu gördüğünüzde, her iki düğmeyi de bırakın. Ardından, seçim yapabileceğiniz üç seçenekli EMUI veya Android Recovery menüsüne yönlendirilirsiniz. Belirtilen seçeneklerden Önbellek bölümünü sil seçeneğine gidip vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın. önbellek bölümünün silinmesi tamamlandı ve bir kez yapıldığında, sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanacak. Telefonunuzu onaylamak ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Önbellek bölümünün silinmesi, doğru şekilde yapıldığı sürece dahili belleğe kaydedilen verileri etkilemez. Yine de, tüm önemli dosyalarınızı önceden yedeklemek hala güvenlidir.

Diğer seçenekler

Sorunu Facebook-Messenger destek ekibine yükseltmeyi düşünebilir veya denenebilecek diğer seçenekler ve daha gelişmiş çözümler için Facebook Yardım Merkezi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aksi takdirde, Facebook Messenger için gerekli düzeltme düzeltme ekini serbest bırakıncaya kadar mevcut diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca faydalı bulabileceğiniz yayınlar:

  Aşırı ısınan Huawei Mate 10 Pro’nuzu nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Sinyal kaybına neden olan bir Huawei Mate 10 Pro’yu nasıl düzeltebilirim, servis hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu] Çalışmayan bir Huawei Mate 10 Pro nasıl düzeltilir, uyarı kamerası başarısız oldu [Sorun Giderme Kılavuzu] Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan bir Huawei Mate 10 Pro akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Telefonunuzu düşmeyen veya dengesiz bir şekilde tutan Huawei Mate 10 Pro Wi-Fi Internet bağlantısı nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Ne yapmalı SD kartınız Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonunuz tarafından algılanmıyor (kolay adımlar)