Huawei Mate 20 Nasıl Kısa Mesaj Gönderemezsiniz Sorunu

#Huawei # Mate20, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen popüler bir amiral gemisi kalitesinde Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, ön ve arka tarafında camlı bir alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Corning Gorilla Glass tarafından korunan 1080 x 2244 piksel çözünürlüğe sahip 6,53 inç IPS LCD ekran kullanıyor. Arkada üçlü kamera sistemi varken, önünde tek bir 24MP selfie kamerası var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen HiSilicon Kirin 980 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Mate 20 ile metin mesajları gönderemedik.

Bu konuda bir Huawei Mate 20 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Mate 20 Nasıl Kısa Mesaj Gönderemezsiniz Sorunu

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, en azından eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Şebeke sinyalinin iyi olduğu bir alanda olduğunuzdan emin olun.

Taşıyıcınızın güçlü alım alamayacağı belirli alanlar var. Kendinizi bu alanda bulursanız, arama yapamaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun iyi bir sinyal alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Aynı ağın altındaki diğer cihazların da yakınınızda ağ sorununun neden olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmak için yakınınızda aynı sorunu olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle bazı geçici verileri saklar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da soruna yol açabilir. Bu durumda yazılım sıfırlaması genellikle aygıtı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek olanı düzeltebilir. Bu adım, bu durumda yardımcı olacak olan ağa bağlantıyı da sıfırlayacaktır.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Huawei Mate 20 cihazının kısa mesaj gönderemiyor mu kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

SIM kartınızı kontrol edin

Bazen bu sorun SIM kartınızdaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu bir SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da düşünmelisiniz.

Bunun krediniz tükendiğinde olduğu gibi hesaba bağlı bir sorun olma ihtimali de var. Bu durumda, bu konuyla ilgili olarak operatörünüze danışmalısınız.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bu soruna yol açan mesajlaşma uygulamasında saklanan verilerin bozulmasına da neden olabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Uygulamalar ve Bildirimlerdeki Ayarlar üzerine dokununTap Uygulamaları’na dokununMesaj uygulamasına dokununTap Depolama alanına dokunun Önbelleği Temizle Ana ekrana geri dönün

Huawei Mate 20 cihazının kısa mesaj gönderemiyor mu kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefon arasındaki uyumluluk sorunlarından kaynaklanabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarını sıfırla

Bu sorun genellikle telefonunuzdaki yanlış bir ağ ayarlarından kaynaklanabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

  Gelişmiş Ayarlar’daki Ayarlar’a dokunun ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokununAğ Ayarları Sıfırla’ya dokununSap Ağı Sıfırla’yı seçin ve işlemi onaylamak için bir kez daha dokunun.

Huawei Mate 20 cihazının kısa mesaj gönderemiyor mu kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbellekteki veriler bazen bozulabilir. Bu olduğunda, bu telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın. işlem tamamlandı

Huawei Mate 20 cihazının kısa mesaj gönderemiyor mu kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu nedenle devam etmeden önce yedek bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç dakika boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. işlem tamamlandıktan sonra

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu konuyla ilgili operatörünüzle iletişim kurmayı denemelisiniz veya telefonunuzu bir servis merkezinde kontrol ettirin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.