Huawei Mate 20 Nasıl Onarılır MMS Sorunu Nasıl Onarılır

#Huawei # Mate20 sahiplerinin cihazla yaşadıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, geçen yıl piyasaya sürülen ve 1080 x 2244 piksel çözünürlüğe sahip 6.53 inç ekran kullanan birinci sınıf bir Android cihaz. 6GB RAM ile birleştirilmiş bir HiSilicon Kirin 980 işlemciye sahiptir ve Leica tarafından ortak olarak geliştirilen üçlü bir arka kamera sistemi kullanır. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Mate 20’nin MMS gönderememesi sorununu ele alacağız.

Bir Huawei Mate 20 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Huawei Mate 20 Nasıl Onarılır MMS Gönderemezsiniz

Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Telefonunuzu kullanarak MMS gönderebilmeniz için genellikle iki gereksinim vardır. İlk olarak, aktif bir mobil veri aboneliğiniz olmalıdır. İkinci olarak, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir.

Mobil veri aboneliğinizi kullanarak telefonunuzun çevrimiçi olabildiğinden ve iyi bir veri sinyali aldığından emin olun, tercihen LTE.

Her operatörün kendine özgü bir APN ayarı vardır. Operatör ayarınızı telefonunuzda ayarlanan ayarla karşılaştırın.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar menüsüne gidin Kablosuz ve Ağlar bölümüne dokununMobil ağ’a basın Erişim noktası adına basın

Telefonunuzun her iki koşulu da yerine getirmesi ancak yine de gönderememesi ve MMS’in aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmesi durumunda.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu genellikle bir telefon yanıt vermiyorsa yapılır, ancak bu durumda da önerilir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon yeniden başlatıldığında sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Kısa mesaj uygulamasındaki bozuk verilerin bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek yardımcı olacaktır.

  Ayarlar üzerine dokunun, ardından Uygulamalar üzerine dokunun, tekrar Uygulamalar üzerine dokunun, Mesajlaşma uygulaması üzerine dokunun, Depolama alanına dokunun, önbelleği temizleyin öğesine dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirip yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozularak cihazda sorunlara neden olabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde, telefonunuz kurtarma moduna geçecektir. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanmak için düğmeler

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun; işlem sırasında silinecektir.

  Sesi Açma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde, telefonunuz kurtarma moduna geçecektir. önbelleği sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için düğmeler ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, ardından bir MMS göndermeyi deneyin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.