Huawei Mate 20 Pro Nem Algılandı Hata Sorunu Nasıl Onarılır

#Huawei # Mate20Pro, mükemmel özelliklere sahip birinci sınıf bir üst düzey akıllı telefon modelidir ve ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülmüştür. 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6,39 inç OLED ekran kullanıyor ve Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Üçlü arka kamera sistemi ve 24MP tek kamera kullanıyor. Kaputun altında 8GB RAM ile eşleştirilen bir HiSilicon Kirin 980 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Mate 20 Pro nem algılanan hata sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir Huawei Mate 20 Pro veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Mate 20 Pro Nem Algılandı Hata Sorunu Nasıl Onarılır

Telefonunuz ıslandığında genellikle nem algılanan hatayı alır. Bu, cihazın dahili bileşenlerini kısa devre nedeniyle hasar görmekten koruyan bir güvenlik önlemidir. Bu hata mesajını telefonunuzun ekranında gördüğünüzde, telefonunuzu şarj edemezsiniz. Bu durumda yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun kuru olduğundan emin olmaktır. Dış kısmı kuru bir bezle silin, ardından telefon şarj portunda bulunan nemi almak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Ayrıca telefonu birkaç saat serin ve kuru bir yere yerleştirerek nemin doğal olarak buharlaşmasını sağlayabilirsiniz. Telefon kuruduktan sonra hala hata mesajı alıp almadığınızı kontrol edin.

Sorun devam ederse veya telefon su ile temas etmemiş olsa bile gerçekleşirse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefon yazılımınızın güncellendiğinden emin olun

Telefonunuzun ilk önce en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, modası geçmiş bir yazılımın neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bazen telefonun sakladığı geçici veriler bozulabilir. Bu olduğunda, cihazda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumda yazılım sıfırlaması, telefon yazılımını yenileyeceği için bu sorunu çözecektir. Cihazı kolayca yeniden başlatarak kolayca yapabilirsiniz.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Huawei Mate 20 Pro nem tespitinde hata olup olmadığını hala kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde Huawei Mate 20 Pro nem tespitinde hataya neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini düşürme tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Telefonu normal şekilde başlatın, bir uygulamayı kaldırın, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz genellikle önbelleğe alınmış verileri veya çalışmasını hızlandırmak için sürekli olarak kullanılan verileri depolar. Telefonun özel bölümünde saklanan verileri bozulduğunda ortaya çıkan durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Huawei Mate 20 Pro nem algılanan hata sorununu çözmemesi durumunda, şu anda bu durumla başa çıkmanın en iyi yolu kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun, telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandıktan sonra

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.