Huawei Mate 20 Pro Şarj Olmayacak Sorun Nasıl Onarılır

#Huawei # Mate20Pro, ilk kez Kasım 2018’de piyasaya sürülen premium bir üst düzey Android akıllı telefon modelidir. Hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Bu telefon, Corning Gorilla Glass 5 ile korunan 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6,39 inç OLED ekran kullanıyor. Arkada 24MP selfie kamera bulunurken üçlü kamera sistemi var. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirilmiş HiSilicon Kirin 980 okta çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Mate 20 Pro’nun şarj olmayacağını ele alacağız.

Bir Huawei Mate 20 Pro veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Mate 20 Pro Şarj Olmayacak Sorun Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından birini gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, en azından sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Şarj cihazının çalıştığından emin olun

Bu durumda ilk olarak yapmak isteyeceğiniz şey, kullandığınız şarj cihazının çalıştığından emin olmaktır. Telefon şarj cihazınızı oluşturan iki parça vardır ve bunlar USB şarj kablosu ve adaptördür. Genellikle büküldüğü ve sarıldığı için kablo kolayca zarar görür, bu nedenle telefonu şarj ederken farklı bir şarj kablosu kullanmayı denemek en iyisidir. Farklı bir kablo kullanmamanız durumunda telefonunuzu şarj etmek için farklı bir adaptör kullanmayı da denemelisiniz.

Farklı bir elektrik prizinden şarj edin

Şarj cihazının bağlı olduğu elektrik prizi çalışmıyor olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şarj cihazını farklı bir elektrik prizine takmayı deneyin. Bağdaştırıcıyı bir uzatma kablosuna takmamak, bunun yerine bu sorunu yaşıyorsanız doğrudan elektrik prizine takmanın en iyi yol olduğunu unutmayın.

Telefon şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Telefon şarj bağlantı noktasında sıkışmış kir veya kalıntı genellikle şarj işlemine müdahale edebilir. Telefonun şarj bağlantı noktasında hava üfleyerek kir bulunmadığından emin olun. Telefonun şarj bağlantı noktasının ıslak olması durumunda, telefonu birkaç saat serin bir alanda bırakarak önce kurutmalısınız. Limanda bulunan sıvı doğal olarak buharlaşacaktır. Huawei Mate 20 Pro’nun şarj olmayacağından emin olun.

Telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin

Telefonu duvar adaptörünü kullanarak şarj edemiyorsanız, telefonu bir bilgisayarın USB bağlantı noktasına bağlamayı deneyin. Telefonunuz bu şekilde şarj olmaya devam edecek, ancak bu daha yavaş bir işlem olacaktır. Telefonunuz şarj olursa, telefon şarj bağlantı noktasının hızlı şarj piminde bir sorun olmalıdır. Bu pimi temizlemeyi denemelisiniz veya bir servis merkezinde kontrol ettirmelisiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Telefonu bu modda şarj edebiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da cihazda sorunlara neden olabilir. Önbelleğe alınmış bozuk verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Sesi Yükselt düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın Sistemi yeniden başlatın süreç tamamlandı

Huawei Mate 20 Pro’nun şarj olmayacağından emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu prosedürün telefon verilerinizi sileceğini unutmayın, bu yüzden devam etmeden önce yedek bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olun.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecek Telefonun önbellek silme / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın süreç tamamlandığında

Telefon hala şarj olmuyorsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.