Huawei Mate 9: Android telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ipuçlarını ve püf noktaları

Huawei Mate 9'daki uygulama çekmecesini mi arıyorsunuz? Veya büyük bir cihazı bir elle çalıştırmak ister misiniz? Sizin için bazıları Mate 9 ile daha üretken ve daha rahat çalışmanızı sağlayacak bazı toplanmış bazı pratik ipuçları.

  • Huawei Mate 9 yorum
  • İşte telefonunuz Android Nugası alacağı zamandır

Uygulama çekmeceğini etkinleştir

Huawei, kullanıcıların isteklerini yerine getirdi ve bir uygulamaya genel bakış sundu; burada tüm uygulamalar ana ekranda görülmeden önce. Son olarak, nadiren kullanılan uygulamalar uzak tutulabilir. Önce Ana ekran stili altındaki ayarlara girerek genel bakışı etkinleştirmeniz gerekecektir.

When you press and hold the drawer icon, the search starts immediately (right). / © AndroidPIT

Çift-SIM widgetini kullan

Huawei Mate 9 model numarası NHA-L29 ile çift SIM uyumludur. İki SIM kart kullanırsanız, bu Mate 9 ipucu sizin için değerlidir. Çift kart yönetimi ile bir ana ekran widget'ı oluşturun.

The dual-SIM widget is super useful. / © AndroidPIT

Ekranda daha fazla içerik göster

5.9 inç güzel ve hepsi, ama kutunun hemen dışında, Huawei'nin süper telefonu ekranı maksimuma kullanmıyor. Ekranda daha fazla içeriğe sığacak şekilde simgeleri ve yazı tiplerini küçültebilirsiniz. Ayarlarında, Görüntü'altında, görünüm modunu ve zevkinize uygun yazı tipi boyutunu değiştirmek.

Thanks to Android 7.0 Nougat, you can shrink elements./ © AndroidPIT

Etkileyici ekran görüntüsü işlevinden en iyi şekilde yararlanın

Huawei'nin muhteşem bir ekran görüntüsü işlevi vardır. İlk güzel şey, ekleminizle ekranı çalarak tetiklenebileceğidir. İkinci ilginç nokta, kaydırma-çekim özelliğinin birden fazla ekran sayfası olan içeriğin ekran görüntüsünü üretmesidir. Ve aynı anda Mate 9 ekranında iki parmak ile vurduğunuzda, ekran kaydı başlar. Harika.

İşte birkaç demo kaydırma atışı:

Scroll shots are automatically captured together. / © AndroidPIT

Hacim profillerini kullanma

Ofiste bir cep telefonu her zaman sorunludur: çaldığında meslektaşları rahatsızdır. Çalmadığında önemli bir çağrıyı kaçırırsınız. Bunu nasıl en iyi şekilde yönetebilirsin? Mate 9'un bir profil yöneticisi var. Rahatsız etmeyin altında, Mate 9'un hangi sesi ürettiğine ilaveten, saatleri ve bildirimleri tanımladığınız gibi ses veya titreşimi de seçersiniz. Mate 9'u yalnızca belirli bir takvim için bir randevuyu kabul ettikten sonra moda girecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Set the rules once and then have peace of mind. / © AndroidPIT

Chromecast'e bağlan

Mate 9, Google Chromecast ile kurulurken olduğu gibi Wi-Fi tabanlı çevre birimleri bağlanırken sorunlar yaşıyor. Bunlar özel WiFi fonksiyonuna dayanmaktadır. Bağlantının çalışması için bu tür bir eşleştirme işleminde WiFi + 'yı devre dışı bırakın.

WiFi+ is also a source of errors. / © AndroidPIT

Bir elden anlayışlı ol

Bir eliniz serbest mi? Ekranın alt kenarını azaltmak için ev düğmesini sağa veya sola kaydırın. Mate 9 daha sonra sanki 5 inçin altındaymış gibi davranıyor ve bu yüzden tek elle çalıştırılabilir. Özellik sizi rahatsız ediyorsa, Intelligent Support (Akıllı Destek) altında UI Bir elle (one-handed) modunda ayarları devre dışı bırakabilirsiniz.

Push the interface together using the home button. / © AndroidPIT

Eldiven modunu etkinleştirin

Akıllı telefonlarımızı kışın ölülercesinde kullanmamız gerektiğinde kaçımız ellerimizi donduruyor buldular? Huawei Mate 9 ile "Eldiven modu" sayesinde bu sorunu önleyebilirsiniz. Bunu etkinleştirmek için Ayarlar'a gidin ve Akıllı destek üzerine dokunun. Eldiven modu bulmak için aşağı kaydırın ve ardından bu özelliği etkinleştirmek için anahtarı sağa kaydırın.

Opinion by Eric Ferrari-HerrmannBeing able to use gloves in winter with your phone is essentialWhat do you think?505069 participants

Daha Fazla Mate 9 ipucu ve püf noktası

Diğer Mate 9 sahipleriyle hangi ipuçlarını paylaşmak istiyorsunuz? En sevdiğiniz numara hangisi? Deneyiminizi diğer okuyucularla paylaşmak için yorum alanını kullanın.

Huawei Mate 9'un nereden alınır

Best price

2016 Huawei MHA-L29 Mate 9 64GB White Unlocked Android Dual Sim 5.9-inches 20MP

£312.99

£312.99 total

Check Offer

2016 Huawei MHA-L29 Mate 9 64GB Silver Unlocked Android Dual Sim 5.9-inches 20MP

£312.99

£312.99 total

Check Offer

Genuine Brand New HUAWEI Mate 9 4GB RAM Dual SIM 64GB 4G LTE MHA-L29 Gold

£375.70

£375.70 total

Check Offer

SIM FREE NEW HUAWEI Mate 9 4GB RAM Dual SIM 64GB 4G LTE MHA-L29 Black Unlocked

£376.00

£376.00 total

Check Offer

SIM FREE NEW HUAWEI Mate 9 4GB RAM Dual SIM 64GB 4G LTE MHA-L29 Mocha Brown

£377.00

£377.00 total

Check Offer

Compare prices