Huawei Nexus 6P batarya sorununu nasıl çözebilirim: şarj aniden% 0’a düşüyor

Merhaba ve hoşgeldin! Bu sorun giderme makalesi, Huawei Nexus 6P’de (#Nexus 6P) bulunan yaygın sorunların bazılarına cevap vermeye çalışacaktır. Geçmişte bu cihazla ilgili bazı yayınlar yayınladık, bu nedenle bu cihazda bahsedilmeyen farklı sorunlarınız varsa bu yayınları da kontrol etmeye çalışın.

Kendi #Android sorununuz için çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun # 1: Huawei Nexus 6P kendi kendine yeniden başladı, pil şarjı düzensiz

Telefonum içinde çok fazla pil ömrü olduğunu okuyor ancak aniden kapanıyor. Şarj cihazını takana kadar çoğu zaman tam olarak açılmıyor. Geri döndüğünde, ücretin% 50 veya daha fazlasını kaybettiğini okuyacaktır, ancak şarj etmeye başlar başlamaz (dakikalar içinde) kapandığında olduğu yere geri döner. Bu sorun son zamanlarda yapılan bir güvenlik güncellemesiyle uyuşuyor gibiydi ancak bunun nedeni olduğundan emin olamıyorum. Düzeltmek için web sitenizde önerdiğiniz bazı şeyleri yaptım. Bir uygulamayla ilgili bir sorun olup olmadığını ama hiçbir şeyin değişmediğini görmek için güvenli moda koydum. Sonunda fabrika ayarlarına sıfırladım ancak sorun devam ediyor. Sunabileceğin her türlü yardım için minnettar olurum.

Çözüm: Şu anda, bir çok Nexus 6P akıllı telefon ömrü açısından zaten nispeten eskiydi, bu nedenle en olası neden pille ilgili. Lityum bazlı piller yaşlanır ve önemli miktarda kapasite kaybedebilir. Bunu test etmek için doğrudan bir yol yoktur, ancak bu şimdi cihazınızın sorunu olabilir. Batarya zayıflamış olabilir ve sisteme artık kararlı enerji sağlayamaz. Bazı durumlarda, sistem yeterince gerilmediği sürece bir cihaz yeniden başlatılmayabilir. Sorun genellikle cihazdan sisteme baskı yapan daha zorlu görevler gerçekleştirmesi istendiğinde ortaya çıkar. Bu, zaten zayıf olan bataryayı zorlayarak yetersiz veya dengesiz güç çıkışına neden olabilir. Bazen bu tür bir sorunu çözebilecek yalnızca bir pil kalibrasyonu meselesidir, bu yüzden sizin durumunuzda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın.

İşletim sistemini ve pili kalibre etmek için şu adımları izleyin:

    Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir. Telefonu,% 100’e ulaşana kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha şarj etmeyin ve şarj ederken kullanmayın. Geçen süreden sonra, cihazınızı çıkarın. Cihazı yeniden başlatın. Telefonunuzu tamamen tamamen bitinceye kadar kullanın. 1-5. Adımları tekrarlayın.

 

 

 

Batarya kalibrasyonu, genellikle bir yazılım aksaklığı nedeniyle bir cihaz doğru batarya okumalarını durdurduğunda çalışır. Bataryanın kendisi hasar görmüşse veya önemli kapasite kaybetmişse çalışmaz. Bu nedenle, hiçbir şey değişmezse ve Nexus 6P’niz hala kendi kendine yeniden başlatılıyorsa veya pil şarjında ani bir yükselme veya kayıp gösteriyorsa, onarıma göndermek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. En muhtemel çözüm pil değişimini içerir, bu yüzden size mal olur.

Bunu yapabileceğinizi düşünüyorsanız, pilin nasıl değiştirileceğini gösteren birçok video var. Para olsa bir sorun değilse, sadece profesyonel bir mesele halledelim.

Sorun # 2: Bir Huawei Nexus 6P pil sorunu nasıl çözülür: şarj aniden 0% düşüyor

Bu sabah Android 8.1.0’a güncellendi ve hepsi birkaç saatliğine iyi göründü. Birden telefon şarjı% 60’dan% 0’a düşürmeye başladı ve 30 saniye içinde 1 dakika içinde kapandı. Başlangıçta açılmayacaktı ve bir bootloop problemim olduğunu düşündüm. Kurtarma modunda yeniden başlatmaya çalıştıktan sonra, tekrar% 60 batarya seviyesinde yeniden başlatıldı, ancak yine de tüm şarjı aynı hızla inanılmaz bir oranda düşürdü. Bu zaman ve tekrar tekrar oluyor. Ayrıca Fotoğrafçı Arkadaşını Play Store’dan yeni indirmiştim, ancak şimdi kaldırdım, sanırım bununla bir bağlantısı olmadı. Sorunun ne olduğunu ve ne yapmam gerektiğini önerebilir misiniz? Batarya nispeten yeni. Çok teşekkürler.

Çözüm: Sorun # 1’deki gibi, Nexus’unuzun ihtiyaç duyduğu şeylerin yalnızca bir pil kalibrasyonu olma ihtimali var. Bunu bizimle iletişime geçmeden önce denediyseniz veya yaptıktan sonra olumlu bir şey olmazsa fabrika ayarlarına geri dönme işlemine devam edin. Cihazınızdaki pil tüketimini nasıl en aza indireceğiniz konusunda biraz da kazı yapabilirsiniz. Çoğu pil veya güç sorununun en yaygın nedeni uygulamaları içerir. Ne kadar çok uygulamaya sahipseniz, sistemin dengesiz veya sorunlu olma olasılığı da o kadar yüksek olur. Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlandığında ve üçüncü taraf uygulamaları yüklü olmadığında ne olacağını görmeye çalışın. Güç normal görünüyorsa ve pil en az 24 saat boyunca dalgalanmayacaksa, bunun nedeni uygulamaların veya bunların çok sayıda olduğunu düşünebilirsiniz.

Başvuru için, Nexus 6P’nizi fabrika ayarlarına sıfırlama adımları şunlardır:

    Telefonu kapatınSadece cihaz kapatılıncaya kadar ses kısma düğmesini ve Güç düğmesini aynı anda tutun. Kurtarma Moduna girmek için bir ses seviyesini aşağıya doğru bir okla “Başlat” ve güç düğmesine yeniden tıklamanız gerekir. Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama işlevini seçmek için ses seviyesi düğmeleri, güç düğmesiyle “Evet – tüm verileri sil” seçeneğini seçin

Sorun 3: Huawei Nexus 6P güncellemeden sonra önyükleme döngüsüne takıldı

Merhaba takım. 2015’ten beri Huawei Nexus 6P kullanıyorum. Harika bir telefon oldu, ancak son Google güvenlik güncellemesini aldıktan sonra birkaç kez otomatik olarak yeniden başlatıldı ve ardından Bootloop’a düştü. İnterneti araştırdım ve bunun Snapdragon işlemcisi ile ilgili bir sorun olduğunu anladım ve aşağıdaki bağlantıda mevcut olan bazı güncellemeleri düzeltmem gerekiyor: https://www.xda-developers.com/nexus-6p-bootloop-fix/ Her şeyi yaptıktan sonra bile hala Google logosunda kaldı ve nihayet vazgeçtim ve tamir ettim. O adam Android N ROM’da parladı ve hala şanssız! Google animasyonu olmadan işletim sistemine 2 kez önyükleme yaptı ve yeniden başlatıldı ve aynı şey Bootloop !! Siz insanlar beni bu sorundan kurtarabilirseniz, o zaman bu dünyadaki dahi insanlarsınız! Bana yardım et lütfen. Çok teşekkür ederim! Saygılarımızla.

Çözüm: Sizinki gibi bir sorun için önerebileceğimiz başka bir çözüm kalmadı. Cihazınızın stok ROM’unun yanıp sönmesi denenebilecek en sert çözümdür. Denenmiş bir profesyonel başlangıçta çözümü zaten gerçekleştirmişse, muhtemelen şu anda bu durumda cihazla sıkışmışsınız demektir. Sağladığınız bağlantıdaki kılavuzun (o kılavuzun yazıcısının söylediğini söylemesine rağmen) şu anda nispeten tarihli olduğunu doğrulayamıyoruz. Önyükleme döngüsü sorununa başka faktörlerden de neden olabilir, ancak geçmişte stoklarında Google firmware’i yükledikten sonra karşılaştığı sağlıksız sayıda Nexus kullanıcısı olduğunu onaylıyoruz. Bu sorunun karmaşıklığından dolayı, cihazınızda neyin yanlış gittiğini tahmin etmenin tek biçimli bir yolu yoktur. Kendi Nexus’unuza stok ROM’u yanıp söndürmediyseniz, onarım onarımı yapmanızı öneririz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.