Huawei Nexus 6P, Google Ekran Sorununda ve Diğer İlgili Sorunlarda Sıkıştı

#Nexus satırı, Google’ın kendini yönettiği cihazlardır. Şirket, bu hattaki cihazların tasarım, geliştirme, pazarlama, üretim ve yazılım güncellemelerinden sorumludur. Bu kategoride yer alan bu tür bir cihaz, 2015 yılında piyasaya sürülen #Huawei # Nexus6P’dir. Huawei tarafından üretilen bu model, muhtemelen en iyi gerçek Nexus telefonu olarak bilinir, çünkü bu hat Pixel markasına yeniden başlatıldı. Bu zaten eski bir model olmasına rağmen birçok insan hala kullanıyor, çünkü hala oldukça iyi performans gösterebiliyor ve hala yazılım güncellemeleri alıyor. Bununla birlikte, bu telefonda bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Google ekran sorunu ve diğer ilgili sorunlara takılan Nexus 6P ile başa çıkacağız.

Bir Huawei Nexus 6P veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Nexus 6P Google Ekranında Sıkıştı

Sorun: Nexus 6p – Google’ı sanki başlatılıyor, kararıyor ve tekrar ediyor gibi yanıp sönüyor. Farklı zamanlarda açık / kapalı tutmayı denediniz – açılmıyor veya kapanmıyor. Denenmiş Yeniden Başlatma Yeniden Yükleme – Google’ı tekrar yanıp sönmeye başladı. Şarj cihazı çıkarıldı. Geçmiş garanti süresi.

İlgili Sorun: Nexus 6p yaşıyorum ve başlangıç Google ekranında kilitleniyor. Kurtarma modu da yardımcı olmuyor

İlgili Sorun: Merhaba: Nexus 6P ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Bu sabah erkenden kullanıyordum, aniden yeniden başlatma döngüsüne girdi ve sadece “Google” ekranını gösterdi. Kurtarma moduna koymayı deneyebilirim ama bu hiçbir şey yapmıyor gibi görünüyor, sadece döngüyü tekrar başlatıyor. En güncel yazılımı çalıştırıyorum. Daha sonra bir uçuşta seyahat ve en kısa sürede çözülmüş olmasını umuyordum. Herhangi bir yardım BÜYÜK takdir edilecektir. Teşekkürler

İlgili Sorun: Merhaba, Nexus 6P Telefonum var, 2 ay önce Nougat için bir güncelleme aldım. Bugün sabah telefon kapandı ve kendi kendine açılmıyor. Telefonu başlatmaya çalıştığımda, 5 saniye boyunca yalnızca Google Logosu görünür ve sonra kaybolur ve tekrarlanır. Lütfen yardım et. Huawei müşteri hizmetleri çalışanları sorunu çözemeyeceğimizi ve koçun değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Çözüm: Bu sorunu yaşayan birkaç kişi, sorunun Nougat yazılım güncellemesinden hemen sonra gerçekleştiğini söylüyor. Destek forumlarının bazılarını çevrimiçi kontrol ederseniz, bu sorunu yaşayan tüketicilerin çoğunun soruna neden olan güncelleme olduğunu düşündüğünü göreceksiniz.

Bu sorunu gidermek için önce güç düğmesini en az 30 saniye basılı tutarak telefonu yeniden başlamaya zorlamanız gerekir. Hala Google ekranına yapışırsa, sert bir sıfırlama yapmanızı öneririm. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

  Telefonu kapatana kadar ses kısma düğmesini ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutun. Ok ile “Başlat” ı iki kez azaltın ve Kurtarma Moduna girmek için güç düğmesine iki kez hafifçe vurun Güç düğmesine basın ve ardından ses açma düğmesine basın ve Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçmek için ses seviyesi düğmeleri Güç düğmesiyle “Evet – tüm verileri sil” seçeneğini seçin

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Nexus 6P Önyükleme Modunda Sıkıştı

Sorun: Merhaba, Telefonum önyükleme modunda takılı kaldı, bu yüzden talimatlarınıza göre ana sıfırlamayı yapmam gerekiyor. Bunu yaparsam – telefonumda saklanan tüm fotoğraflarımı ve sesli notlarımı kaybeder miyim. Orada kesinlikle ne pahasına olursa olsun kurtarmak gerekir şeyler var. Onlar ölmeden önce kaydettiğim babamın anıları. Bunları kurtarmak için ne pahasına olursa olsun ödemeye hazırım. Telefon için endişelenmiyorum.

Çözüm: Telefonunuzun otomatik senkronizasyon özelliğini etkinleştirdiyseniz, fotoğraflarınız otomatik olarak Google Fotoğraflar hesabınıza kaydedilir. Kişileriniz de Google hesabınızla senkronize edilecek.

Otomatik olarak senkronize edilecek veriler aşağıdaki gibidir

  Google Kişiler verileri Google Takvim ayarlarıWi-Fi ağları ve şifrelerAna ekran duvar kağıtlarıGmail ayarları Google Play aracılığıyla yüklenen uygulamalarEkran ayarları (Parlaklık ve Uyku) Dil ve Giriş ayarlarıTarih ve Zaman Google tarafından yapılmayan uygulamalar için tarihler ve veriler (uygulamaya göre değişir)

Ancak kişisel dosyalarınız ve klasörleriniz otomatik olarak kaydedilmez.

Kişisel dosyalarınızın ve klasörlerinizin silinmesini istemiyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan bu önyükleme sorununu düzeltmenin bir yolunu bulmanız gerekecektir. Yapmayı düşünmeniz gereken sorun giderme adımlarından bazıları aşağıdaki gibidir.

  Telefonu şarj cihazına bağlamayı deneyin ve sorunun oluşup oluşmadığını kontrol edin. Değilse, telefon verilerinizi yedekleyebilir ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam edebilirsiniz. Bu moda erişebiliyorsanız, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, telefonunuzu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Nexus 6P, Kamera Kullanırken Siyah Ekrana Sahip

Sorun: Merhaba, kamera kullanırken nexus 6p cihazımın siyah ekranı var (% 50 şans). ve 1 saniye boyunca şarj cihazına takmadıkça açılamadı (pil simgesini aydınlatın) Daha önce bu cihazdaki ekranımı ve pili değiştirdim. Teşekkürler

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek bir yazılım aksaklığının soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir.

  Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin. Bu, genellikle kamerayla ilgili sorunları gideren uygulamanın geçici dosyalarını kaldıracaktır. Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, telefonu şarj cihazına bağlayarak arızalı bir pilin soruna neden olup olmadığını kontrol etmeli ve sorunun oluşup oluşmadığını kontrol etmelisiniz. Öyle değilse, pil zaten zayıf olabilir, bu durumda bunun değiştirilmesi gerekir.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun nedeni arızalı bir kamera modülü veya çalışmayan başka bir dahili bileşen olabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Nexus 6P Açılmıyor Donuyor

Sorun: Dün (3 Mayıs 17) Nexus 6P cihazım rastgele açıldığında ve birkaç saniye sonra kapandı. O zamandan beri bu sabaha kadar açamadım (Güç düğmesini basılı tutun) veya hatta bir kurtarma moduna geçmedim (Güç Düğmesi ve Aşağı Ses Seviyesi ile). Bu sabah (4 Mayıs 17) gece şarjda bırakıldığında, Güç düğmesini basılı tutabildim, ancak ilk Google Logo ekranından daha ilerlemedi ve tekrar kapatıldı. Kurtarma Moduna ulaşabildim ve Kurtarma Moduna girmeyi seçtim, ancak ekranda Komut Yok dedi. O zamandan beri 3 Mayıs 2017 akşamı olduğu gibi hiçbir şey yapmayacak.

Çözüm: Kurtarma moduna geri dönmeyi deneyin ve hala komut yok ekranına gidiyorsanız güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun ve ardından ses açma düğmesine basın ve bırakın. Kurtarma moduna girmelisiniz. Buraya girdikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Nexus 6P Şarj Etmiyor veya Çalışmıyor

Sorun: Merhaba Droid Guy, telefonum her ısındığında birkaç dakika dondurucuda tuttum ve sonra soğurdu. Dün aynı şeyi yaptım ama sadece dondurucunun içindeki telefonu normalden birkaç dakika daha unut. Cihaz normal şekilde çalıştı. Ancak 7-8 saat sonra aniden çalışmayı bıraktı. Telefon öldü, şarj olmuyor ve açılmıyor. Fastboot modunda veya kurtarma modunda bile değil.

 

  Cihaz bilgisi:
  Google Nexus 6p
  Android Nuga 7.1
  Boot-loader Kilitsiz
  Köklü (Dirty Unicorn OS)
  15 aylık cihaz

 

Herhangi bir öneri? Yarın servis merkezini ziyaret edeceğim. Teşekkür ederim.

Çözüm: Telefonu yeniden başlamaya zorlamak için güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutmayı deneyin. Sorun devam ederse, telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bağlantı noktasına yapışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Bu yapıldıktan sonra telefonu en az 20 dakika şarj edin. Herhangi bir şarj göstergesi almazsanız, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.