Huawei Nexus 6P Google Ekranında Sıkışmış Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar

#Nexus satırı, Google’ın kendisini yönettiği cihazlardır. Şirket bu hattaki cihazların tasarım, geliştirme, pazarlama, üretim ve yazılım güncellemesinden sorumludur. Bu kategoride yer alan bu tür cihazlardan biri 2015 yılında piyasaya sürülen #Huawei # Nexus6P’dir. Huawei tarafından üretilen bu model muhtemelen en iyi Nexus telefonu olarak biliniyor, çünkü bu hat Pixel markasında yeniden başlatıldı. Bu zaten eski bir model olmasına rağmen, pek çok insan hala çok iyi performans gösterebiliyor ve hala yazılım güncellemeleri alıyor. Bununla birlikte, bu telefonda bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar da vardır; bu, bugün ele alacağımız şeydir. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Google ekran sorununda ve diğer ilgili sorunlarda sıkışmış Nexus 6P ile mücadele edeceğiz.

Bu konuda bir Huawei Nexus 6P veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Nexus 6P Google Ekranında Sıkışmış

Sorun: Nexus 6p – Google’ı başlıyor, yanıp sönüyor ve tekrarlıyormuş gibi yanıp sönüyor. Farklı zamanlarda açık / kapalı tutmayı denediniz – açılmıyor veya kapanmıyor. Denenmiş Reboot Reloader – Google’ı tekrar yanıp sönmeye başlar Denenmiş Kurtarma modu – Google’ı tekrar yanıp sönmeye başlar. Şarj cihazını çıkarın. Geçmiş garanti süresi.

İlgili Sorun: Nexus 6p kullanıyorum ve Google ekranının açılışında kilitleniyor. Kurtarma modu da yardımcı olmuyor

İlgili Sorun: Merhaba: Nexus 6P ile ilgili bir sorunum var. Bu sabah erkenden kullanıyordum, aniden bir yeniden başlatma döngüsüne girip sadece “Google” ekranını göstermeye başladım. Kurtarma moduna sokmayı deneyebilirim ama bu hiçbir şey yapmıyor gibi gözüküyor, tekrar tekrar başlıyor. En güncel yazılımı kullanıyorum. Daha sonra bir uçağa seyahat ediyorum ve en kısa sürede çözülmesini umuyordum. Herhangi bir yardım BÜYÜK takdir edilecektir. Teşekkürler

İlgili Sorun: Merhaba, Nexus 6P Telefonum var, 2 ay önce Nougat için bir güncelleme aldım. Bugün sabah telefon kapandı ve kendi kendine açılmıyor. Telefonu başlatmaya çalıştığımda, yalnızca Google Logosu 5 saniye görünür ve sonra kaybolur ve aynı şekilde tekrarlanır. Lütfen yardım et. Huawei müşteri hizmetleri personeli tamir edemeyeceğimizi ve koçun değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Çözüm: Bu sorunu yaşayan birçok kişi, Nuga’ya yapılan bir yazılım güncellemesinden hemen sonra gerçekleştiğini söylüyor. Çevrimiçi destek forumlarından bazılarını kontrol ederseniz, bu sorunu yaşayan tüketicilerin çoğunun soruna neden olan güncelleme olduğunu düşündüklerini göreceksiniz.

Bu sorunu gidermek için önce telefonu en az 30 saniye basılı tutarak telefonu yeniden başlatmaya zorlamanız gerekir. Hala Google ekranında sıkışıp kalıyorsa, sert sıfırlama yapmanızı öneririm. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

  Telefonu kapatınSadece cihaz kapatılıncaya kadar ses kısma düğmesini ve Güç düğmesini aynı anda tutun. Kurtarma Moduna girmek için bir ses seviyesini aşağıya doğru bir okla “Başlat” ve güç düğmesine yeniden tıklamanız gerekir. Güç düğmesine basın ve sonra ses açma düğmesine basın ve bırakın Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama işlevini seçmek için ses seviyesi düğmeleri, güç düğmesiyle “Evet – tüm verileri sil” seçeneğini seçin

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Nexus 6P, Önyükleme Modunda Sıkışmış

Sorun: Merhaba, Telefonum başlatma modunda takıldı, bu nedenle talimatlarınıza göre ana sıfırlama işlemini yapmam gerekiyor. Bunu yaparsam – telefonumda kayıtlı tüm fotoğraflarımı ve sesli notlarımı vb. Kaybederim. Orada her ne pahasına olursa olsun tasarruf etmem gereken şeyler var. Onlar vefat etmeden babamın hatıraları. Bunları kurtarmak için ne pahasına olursa olsun ödemek istiyorum. Telefon için endişelenmiyorum.

Çözüm: Telefonunuzun otomatik senkronizasyon özelliğini etkinleştirdiyseniz, fotoğraflarınız otomatik olarak Google Foto hesabınıza kaydedilir. Kişileriniz ayrıca Google hesabınızla da senkronize edilecek.

Otomatik olarak senkronize edilecek veriler aşağıdaki gibidir

  Google Kişileri verisiGoogle Takvim ayarlarıWi-Fi ağları ve şifrelerEv ekranı duvar kağıtlarıGmail ayarlarıUygulama Google Play aracılığıyla yüklendi

Ancak kişisel dosya ve klasörleriniz otomatik olarak kaydedilmeyecektir.

Kişisel dosya ve klasörlerinizin silinmesini istemiyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan bu önyükleme sorununu çözmenin bir yolunu bulmanız gerekecektir. Yapmayı düşünmeniz gereken sorun giderme adımlarından bazıları şunlardır.

  Telefonu şarj cihazına bağlamayı deneyin ve sorunun olup olmadığını kontrol edin. Değilse, telefon verilerinizi yedekleyebilir ve fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine devam edebilirsiniz. Telefonunuzu Güvenli Modda başlatmayı deneyin. Bu moda erişebiliyorsanız, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Yukarıdaki adımların işe yaramaması durumunda telefonunuzu bir servis merkezine getirmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Nexus 6P, Kamera Kullanırken Siyah Ekrana Sahiptir

Sorun: Merhaba, nexus 6p kamera kullandığımda siyah ekrana sahip (% 50 şans). ve 1 saniye boyunca şarj cihazına takmadığım sürece açamadım (pil simgesini aydınlat). Daha önce bu cihazdaki ekranımı ve pili değiştirdim. Teşekkürler

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek bir yazılım sorununun soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir.

  Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin. Bu genellikle kamerayla ilgili sorunları düzelten uygulamanın geçici dosyalarını kaldırır. Telefon verilerinizi geri alın sonra fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, arızalı bir pilin soruna neden olup olmadığını kontrol etmeye devam etmeli, telefonu şarj cihazına bağlayıp sonra sorunun oluşup oluşmadığını kontrol etmeniz gerekir. Aksi halde pil zaten zayıf olabilir; bu durumda bunun değiştirilmesi gerekebilir.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bunun hatalı bir kamera modülünden veya çalışmayan diğer bazı dahili bileşenlerden kaynaklanmış olması muhtemeldir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmektir.

Nexus 6P Açılmıyor Donuyor

Sorun: Dün (3 Mayıs 17) Nexus 6P cihazım rastgele donduğunda ve birkaç saniye sonra kapanırken bir uygulamayı açarken kapandı. O zamandan beri bu sabaha kadar açamadım (Güç düğmesini basılı tutun) ya da hatta bir kurtarma moduna bile (Güç Düğmesi ve Aşağı Ses Düzeyi aracılığıyla) çıkamadım. Bu sabah (4 Mayıs 17), bir gece boyunca ücretsiz olarak bıraktığımda, Güç düğmesini basılı tutabiliyordum, ancak ilk Google Logo ekranından daha fazla ilerlemedi ve yeniden kapandı. Kurtarma Moduna girebildim ve Kurtarma Moduna girmeyi seçtim, ancak ekranda Komut Yok dedi. O zamandan beri 3 Mayıs 2017 akşamı olduğu gibi hiçbir şey yapmayacak.

Çözüm: Kurtarma moduna geri dönmeyi deneyin ve hala komut ekranına geçmiyorsanız, güç düğmesini 3-5 saniye basılı tutun ve ardından ses açma düğmesine basıp bırakın. Kurtarma moduna girmelisiniz. Buraya girdikten sonra fabrika ayarlarına geri dönmeyi düşünmelisiniz. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Nexus 6P Şarj Edilemiyor veya Açılmıyor

Sorun: Merhaba Droid Guy, telefonlarım ısındığında, birkaç dakika dondurucuda saklardım ve sonra soğurlardı. Dün aynı şeyi yaptım ama sadece normalden birkaç dakika daha dondurucu içindeki telefonu unutma. Cihaz normal çalıştı. Ancak 7-8 saat sonra aniden durdu. Telefon kapandı, şarj olmuyor ve açılmıyor. Fastboot modunda veya kurtarma modunda bile değil.

 

  Cihaz bilgisi:
  Google Nexus 6p
  Android Nuga 7.1
  Boot-loader Kilitsiz
  Köklü (Kirli Unicorn OS)
  15 aylık cihaz

 

Herhangi bir öneri? Yarın servis merkezini ziyaret edeceğim. Teşekkür ederim.

Çözüm: Telefonu yeniden başlatmaya zorlamak için güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutmayı deneyin. Sorun devam ederse, telefonun şarj bağlantı noktasını sıkıştırılmış hava kabı kullanarak temizleyin. Limana sıkışan kir veya kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Bu yapıldığında telefonu en az 20 dakika şarj edin. Herhangi bir şarj göstergesi yoksa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine getirmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.