Huawei Nova 3 Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

#Huawei # Nova3, geçen yıl piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon. Hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeve kullanır. 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.3 inç IPS LCD ekranı, çeşitli multimedya içeriklerini görüntülemek için mükemmeldir. Çift arka kamera sistemi ve çift ön kamera sistemi de var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirildiğinde telefonun birden fazla uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir Hisilicon Kirin 970 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Nova 3 ekran titremesi sorununu ele alacağız.

Bir Huawei Nova3 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Huawei Nova 3 Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Yazılım güncellendiğinde, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefonun ekranının neden titremesinin en yaygın nedeni bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyor, bu yüzden sorun giderme çabalarımızı cihazın yazılım tarafında yoğunlaştıracağız. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

İlk önce yapmak isteyeceğiniz şey telefon yazılımını yenilemek. Bu, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Bu genellikle cihaz yanıt vermiyorken yapılsa da, bu durumda da telefon yazılımının yenilenmesi genellikle soruna neden olabilecek geçici bozuk verileri ortadan kaldıracağı için önerilir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde Huawei Nova 3 ekran titremesine neden olabilir. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefon arasındaki uyumsuzluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz son uygulamayı kaldırarak başlayın. Sorun devam ederse, listedeki bir sonraki uygulamayı kaldırın. Belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra ekran titremeyi bıraktığında, bu uygulama en olası suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların Huawei Nova3 ekran titremesi sorununu çözememesi durumunda, bunun bir sistem arızasından kaynaklanması olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir Seçili önbellek / fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın süreç tamamlandı

Telefonu kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni, muhtemelen ekran aksamı neden olmuş olabilir. Şu anda yapmak isteyeceğiniz şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.