Huawei P Akıllı Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

#Huawei #PSmart, Aralık 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Plastik bir gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine ve 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.21 inç IPS LCD ekrana sahiptir. Önde çift arka kamera sistemi ve tek bir 16MP selfie kamera kullanır. Kaputun altında, 3GB RAM ile eşleştirilmiş Hisilicon Kirin 710 okta çekirdekli işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P Akıllı Siyah Ölüm Ekranı sorununu ele alacağız.

Bir Huawei P Smart veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Huawei P Akıllı Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Telefon ekranınız çalışmıyor gibi göründüğünde ve tüm gördüğünüz siyah olduğunda, telefonun Siyah Ekran Ölüm sorunundan muzdarip olma olasılığı vardır. Bu sorun oluştuğunda, ekranda hiçbir şey görünmez, ancak telefon yine de bildirim, çağrı veya kısa mesaj alıyor olabilir. Ayrıca cihazın hiç yanıt vermemesi veya bildirim almama olasılığı da vardır. Telefonunuzu düşürdükten veya cihazınızı suyla temas ettirdikten sonra bu olduysa, bunun nedeni büyük olasılıkla hasarlı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Bu rastgele gerçekleştiyse, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Bu sorun için yapmanız gereken gerekli sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Telefonun pilini tam olarak şarj etme

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun boşalmış bir pilden kaynaklanmadığından emin olmaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için pilin tam şarjlı olduğundan emin olmanız gerekir.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir ve kalıntıları çıkardığınızdan emin olarak basınçlı bir kutu kullanarak temizleyin. duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin.

Pil tamamen şarj olduğunda, Huawei P Akıllı Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bazen telefonunuzda depolanan bozuk geçici veriler bu soruna neden olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir, çünkü bu genellikle telefonda depolanan geçici verileri kaldırır.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Huawei P Akıllı Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bunun nedeni uygulamada bulunan hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış verilerin bozulma olasılığı vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde, telefonunuz kurtarma moduna geçecektir. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için düğmeleri seçin ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın

Huawei P Akıllı Siyah Ölüm Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Sesi Açma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken, USB şarj cihazını telefona bağlayın. Birkaç saniye içinde, telefonunuz kurtarma moduna geçecektir.Şimdi USB şarj cihazını çıkarın. önbelleği sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için düğmeler ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın

Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.