Huawei P Smart + Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

#Huawei # PSmart +, Temmuz 2018’de ilk kez piyasaya sürülen orta sınıf bir android akıllı telefon modelidir. En iyi, mükemmel kalitede fotoğraflar çeken üçlü arka kamera sistemi ile bilinir. Bu telefonun 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip 6.21 inç IPS LCD ekranı var. Kaputun altında, 3GB RAM ile eşleştirilmiş Hisilicon Kirin 710 işlemci var. Bu sağlam performans gösteren bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P Smart + ‘ın Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bir Huawei P Smart + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Huawei P Smart + Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemelisiniz.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda, cihazın bir Wi-Fi ağına bağlanması için açılması gereken bir Wi-Fi anahtarı bulunur. Telefon sahibinin bir Wi-Fi sorunu olduğunu gösteren bu anahtarı açmayı unutacağı durumlar vardır. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun Wi-Fi anahtarının açık olduğundan emin olmaktır.

  Ayarlar’ı seçinKablosuz ve ağları seçinWi-Fi’yi seçinWi-Fi’yi açın

Telefonun Kablosuz ağa bağlanıp bağlanamayacağını kontrol etmeye çalışın.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin

Sorunun olası bir nedeni olarak yönlendiriciyi kaldırmanız gerekir. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönlendiricide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yönlendirici soruna neden değilse, küçük bir yazılım aksaklığının suçlu olup olmadığını kontrol etmenin zamanı geldi. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlayın

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Güç tuşuna birkaç saniye basarak cep telefonunu açınAyarlar ve Sistem’i seçin. Sıfırla’ya dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı açın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, Huawei P Smart + uygulamasının yüklendiğinde telefonda Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olacağı durumlar olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların düzeltilmemesi durumunda Huawei P Smart +, Wi-Fi sorununa bağlanmayacaksa, bu zaten bir sistem arızasından kaynaklanıyor olabilir. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazınızdaki Güç düğmesinin yanı sıra Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecek süreç tamamlandı

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.