Huawei P10: ortak sorunlar ve çözümleri

Huawei P10 şüphesiz mükemmel bir akıllı telefon. Ancak bu, mükemmel olduğu anlamına gelmiyor. Bu yazıda, Huawei'nin en yeni cihazıyla ve bunların çözümleriyle ilgili en yaygın sorunların bir listesini bulacaksınız.

 • Huawei P10 incelemesi
 • Huawei P10 ipuçları ve püf noktaları

Pil hızlıca boşalır

Huawei P10'daki 3200 mAh pil, pil ömrü açısından inanılmaz değil. Cihazı her gün yoğun bir şekilde kullanmak, her akşam şarj etmenizi gerektirir. Şüphesiz Süper Şarj Teknolojisi, şarjın% 50'sini sadece 30 dakika içinde şarj ederek bu sorunu aşabilir, ancak bir fişe erişimi olmayan bütün gün dışarı çıkarsanız, pil tasarrufu sağlamak için başka bir yol bulmanız gerekir.

 • Android'de pil tasarrufu yapma

Opinion by Jessica MurgiaThe battery on most smartphones nowadays doesn’t last long enoughWhat do you think?5050653 participants

Sorunu giderebilecek veya en azından iyileştiren gelecekteki bir yazılım güncellemesini beklerken, yalnızca P10 için değil, pil sorunları olan neredeyse tüm akıllı telefonlar için aşağıdaki ipuçlarını deneyebilirsiniz:

 • İhtiyacınız olmadığında Wi-Fi'yi devre dışı bırakın.
 • Aktif arka plan uygulamalarını ve çok fazla güç harcayan uygulamaları kapatın.
 • Ayarlar> Pil'teki güç tasarruf seçeneklerini açın. Bunların arasında, güç tüketimini azaltmak için ekran çözünürlüğünü azaltan bir seçenek bulacaksınız.
 • Ekranın otomatik parlaklığını kapatın.

A few tips that will help you extend the battery life of your Huawei P10. / © AndroidPIT

Benim Huawei P10 cihazım SIM kartımı tanımıyor

Kalan kredime erişmek için USSD kodlarını girdikten sonra ekranda akıllı telefonumun herhangi bir şebekeye bağlı olmadığını bildiren bir mesaj görüntülenir. Algılanan bir SIM kart yok ve mümkün olan tek çözüm cihazı yeniden başlatmak. Bazı durumlarda, SIM kartı içeren yuvayı açmanız ve kartın yerini değiştirmeniz gerekir.

Restart your Huawei P10 to solve the problem. / © AndroidPIT

Huawei P10'umdaki Bluetooth ile ilgili sorunlar

Akıllı telefonlarını bir Bluetooth cihazına bağlamaya çalıştıklarında bazı kullanıcılar sorunlarla karşılaştı. Bu aslında bana bir şey olmamıştır: Genelde P10'um herhangi bir sorun olmaksızın bir Philips kulaklığa bağlanır. Bununla birlikte, kulaklığınızı veya başka bir Bluetooth cihazını akıllı telefonunuza bağlayamıyorsanız, öncelikle sorunun P10'da olduğundan emin olmanız gerekir: Bluetooth cihazını başka bir akıllı telefona bağlayın; iki cihaz da Sorun, P10'unuzda aşağıdakileri deneyin:

 • Ana ekrandaki açılır menüyü aşağı sürükleyerek veya Ayarlar> Bluetooth'a giderek Bluetooth'u etkinleştirdiğinizden emin olun. Zaten etkinleştirilmişse, devre dışı bırakın, birkaç saniye bekleyin, ardından yeniden etkinleştirin.
 • Bluetooth'u kapatın, akıllı telefonu yeniden başlatıp Bluetooth seçeneğini etkinleştirin.
 • Sorun devam ederse, Ayarlar> Bluetooth'a gidin ve daha önce eklemeden önce önceden bağlanan aygıtları kaldırın.
 • Son bir çare olarak akıllı telefonu fabrika ayarlarına geri yükleyebilirsiniz: Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla'ya gidin. Bunu yapmadan önce, bir yedekleme yaparak tüm verilerinizi kaydedin.

Problems with Bluetooth on your Huawei P10? Try the tips above. / © AndroidPIT

Huawei P10 Lite veya Plus'da başka herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Onları bizimle paylaşın ve onları nasıl çözdüğünüzü bize söyleyin.

Which are you more likely to buy?

Huawei P10 veya Huawei P10 Lite'ı seçin.

closeYou picked undefined!
What would your friends choose?
shareVS

 • 647 VotesOops! Bir şey ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yardımcı olabilir.Huawei P10
 • 610 VotesOops! Bir şey ters gitti gibi görünüyor. Reloading yardımcı olabilir.Huawei P10 Lite

En düşük fiyat: Huawei P10

Best price

£340.00

Check Offer

Read Amazon customer reviews

£387.20

Check Offer