Huawei P10 / P10 Plus’ınızı Güvenli modda nasıl önyükleyebilirsiniz, önbellek bölümünü silin, fabrika ayarlarına sıfırlama [Eğitimler]

Huawei P10 ve P10 Plus, bugün piyasada makul bir fiyata satın alabileceğiniz en güçlü, özellik dolu akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Ayrıca, süreçlerinde ve yanıtlarında hızlı olmalarını sağlayan etkileyici teknik özelliklerle doludurlar. Ancak, problem ve hatalardan ücretsiz değildirler. Aslında, sahiplerin bir kısmı zaten karşılaştıkları sorunlardan yardım almak için çevrimiçi forumlara döndü.

Bu yazıda, er ya da geç sorunlarla karşılaşmanız durumunda sizi hazırlamanız için en temel sorun giderme prosedürlerini yaparken sizi yönlendireceğim. Aşağıda okumaya devam ederseniz öğreneceğiniz üç prosedür vardır. Bunlardan ilki, uygulamalarla ilgisi olan problemlerle uğraşırken telefonunuzun güvenli modda nasıl başlatılacağıdır. İkincisi, genellikle uygulama çökmeleri, donma ve gecikme gibi performansla ilgili sorunların nedeni olan sistem önbelleklerinin nasıl silineceğidir. Son olarak, telefonunuzu kurtarma modu ve ayarlar menüsünden nasıl sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz.

    Huawei P10 / P10 Plus’ınızı Güvenli modda önyüklemeHanwei P10 / P10 Plus’ınızın önbellek bölümünü nasıl silebilirim Huawei P10 / P10 Plus’ınızı Master sıfırlama

Öğreticilerimize gitmeden önce, şu anda Huawei P10 veya P10 Plus’ınızla ilgili sorun yaşıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sorun giderme kılavuzlarımızın linklerini listelediğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa, çok fazla yardıma ihtiyaç duymazlarsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Huawei P10 / P10 Plus’ınızı Güvenli modda önyükleme

Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bıraktığınız ve çoğu zaman olmadığından daha sık kullandığınız anlamına gelir; bunu yalnızca cihazınızla uygulamaların neden olabileceği problemlerle karşılaştığınızda yaparsınız.

Telefon uygulamanızı güvenli modda bu şekilde başlatırsınız:

    Huawei P10 / P10 Plus cihazınızı kapatın. Güç tuşunu basılı tutun. Huawei ekranı göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın ve hemen Ses Seviyesini Azalt düğmesini basılı tutun. Başarılı olursa, altta ‘Güvenli mod’ u görebilirsiniz. ekranın sol köşesinde.

Sorun gidermeyi yaşıyorsanız, bu prosedür, sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan mı yoksa yerleşik bir uygulamadan mı kaynaklandığını belirlemede çok yararlıdır. Bunu bilmek için, sorunun hala bu modda olup olmadığını bilmek için cihazınızı gözlemlemeniz gerekir. Olmazsa, üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna yol açtığı doğrulanır. Suçluyu bulun ve telefonun normal çalışmasını engellemeyecek şekilde kaldırın.

Bununla birlikte, sorun bu modda hala devam ediyorsa, o zaman yerleşik uygulama, bellenim veya donanımdan biriyle ilgili bir sorun olabilir. Bu durumda, ürün yazılımı sorun giderme işlemlerine devam etmeniz gerekir.

Huawei P10 / P10 Plus’ınızın önbellek bölümünü silme

Android, uygulamalar, hizmetler ve diğer işlemlerin diğer uygulamalar tarafından çağrıldığında sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullandığı geçici dosyalar oluşturur. Örneğin, kamerayı kullandığınızda, sistem kamera uygulamasının kendisi için önbellek oluşturur, ardından eski tarafından çekilen fotoğrafları ve videoları yönetecek olan Galeri’nin bir önbelleğini oluşturur. Böylece, fotoğraf çektiğinizde, Galeri kamera uygulamasının çağrısına cevap verecek kadar hızlı olacaktır.

Önbelleklerin bozulduğu ve sistem tarafından kullanılmaya devam edildiğinde, performans sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle, her bir dosyanın gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için zaman zaman sistem önbelleklerini silmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Huawei P10 / P10 Plus cihazınızı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun. Huawei logosu göründüğünde, ekran kararıncaya kadar her iki tuşu da basılı tutun. Tuşları bu noktada bırakın. Ekranda EMUI’yi gördüğünüzde, telefonunuzun kurtarma sistemine ulaştığınız anlamına gelir. Sesi Azaltma düğmesini kullanarak, “Önbellek bölümünü sil” i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. İşlemi yapın ve telefonun önbellek bölümünün içeriğini silmeyi bitirmesini bekleyin. Telefonun biraz daha uzun süre başlamasını bekleyebilir ancak bunun için bekleyin.

Sorun gidermeye devam ediyorsanız, sorunun devam edip etmediğini bilmek için önbellek bölümünü sildikten sonra gözleminize devam edin, çünkü öyleyse önbelleklerin bununla ilgisi yoktur.

Huawei P10 / P10 Plus cihazınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz

Karşılaşabileceğiniz hemen hemen tüm sorunlarla baş etmede etkili olan sorun giderme prosedürü fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Su ve fiziksel hasar gibi fiziksel nedenlerle ortaya çıkan sorun bir sıfırlama ile düzeltilebilir. Ancak, yeterince dikkatli değilseniz, telefonunuzun dahili deposunda saklanan her şey silineceğinden dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu, resimlerinizi, videolarınızı, dosyalarınızı, uygulamalarınızı, rehberinizi ve aylarca kullandıktan sonra birikmiş olabileceğiniz diğer verileri içerir. Bu nedenle, aşağıdaki adımları uygulamadan önce kaybetmek istemediğiniz her veriyi yedeklediğinizden emin olun:

    Huawei P10 / P10 Plus cihazınızı kapatın. Ses Açma ve Açma / kapatma tuşlarını birlikte basılı tutun. Huawei logosu göründüğünde, ekran kararıncaya kadar iki tuşu da basılı tutun. Ekran bir veya iki saniye boyunca kararır. Tuşları bu noktada bırakın. Ekranda EMUI’yi gördüğünüzde, telefonunuzun kurtarma sistemine ulaştığınız anlamına gelir. Şimdi Ses Kısma düğmesini kullanarak “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulayın ve ardından güç düğmesine basın. “Tüm kullanıcı verilerinin silinmesini onayla?” diyen başka bir ekrana getirileceksiniz. Bir kez daha “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulayın ve sonra seçmek için Güç tuşuna basın. Birkaç saniye sürebilir. sıfırlama işlemini tamamlamak için, tamamlanıncaya kadar bekleyin. Ekrandaki ilerlemeyi gerçekten görebilirsiniz. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, EMUI ekranına geri dönersiniz. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini vurgulamak için Sesi Aç düğmesine basın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefonun biraz daha açılmasını bekleyebilir ancak bunun için bekleyin.

Alternatif olarak, telefonunuzu ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz ve aynı zamanda yukarıdaki ana sıfırlama ile aynı etkilere sahiptir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Ayarlar’ı açın. Gelişmiş ayarlar’a dokunun, ardından Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun ve dahili depolama alanınızı biçimlendirmeyi seçin. Dahili depolamayı sil seçildiğinde, dahili hafızadaki resimler ve müzikler gibi tüm dosyalar silinir. Dikkatli hareket edin. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek için Telefonu sıfırla öğesine dokunun.

Artık, cihazınızla karşılaşabileceğiniz sorunları gidermeye çalışmak için kullanabileceğiniz en temel üç sorun giderme prosedürünü bildiğinize göre, en azından, artık bir teknolojiden yardım almadan sorunları çözme şansınız var.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Mevcut olan her Android cihazını destekliyoruz ve yaptığımız işte çok ciddiyiz. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.