Huawei P20 Lite MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

#Huawei # P20Lite, ilk olarak Mart 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu, 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 5.84 inç IPS LCD ekranlı bir Alüminyum çerçeve kullanan P20 premium cihazın bütçe sürümüdür. . Çift arka kamera sistemi ve önünde tek bir 16MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 4 GB RAM ile eşleştirilen bir HiSilicon Kirin 659 octa çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20 Lite ile MMS gönderemiyoruz.

Bu konuda bir Huawei P20 Lite veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei P20 Lite MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

Bu cihazda önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir. Telefon yazılımı güncellendikten sonra, aşağıda listelenen adımlara devam edebilirsiniz.

MMS göndermeden veya almadan önce telefonunuzun yerine getirmesi gereken iki şey vardır. Birincisi, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olmalı ve ikincisi, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir.

Telefonunuzun mobil veri aboneliğinizi kullanarak çevrimiçi olabildiğinden ve iyi bir veri sinyali aldığından, tercihen LTE olduğundan emin olun.

Her operatörün mobil veri ağına bağlanmak için gereken kendi benzersiz APN ayarı vardır. MMS mobil bir veri şebekesi kullandığından, telefon APN ayarınızın operatörünüzün kullandığı ile aynı olduğundan emin olmalısınız.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar menüsüne gidinKablosuz ve Ağlar bölümüne dokununPress Mobile networkPress Erişim noktası adı

Telefonunuzun her iki koşulu da karşılaması durumunda ancak yine de MMS gönderemiyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemeyi deneyin. Bu, telefonda saklanan ve soruna neden olabilecek bozuk geçici verileri siler.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra Huawei P20 Lite’ın MMS gönderemediğini kontrol edin.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Telefonunuzun kısa mesaj uygulaması, genellikle performansını artırmak için en sık kullanılan verileri depolar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu özel soruna neden olabilir. Bu durumda, önbelleği temizlemek ve bu uygulamanın verileri yardımcı olacaktır.

  Ayarlar öğesine dokunun AppsTap Apps’a tekrar dokunun. Mesajlaşma uygulamasına dokunun.

Huawei P20 Lite’ın MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirdiğiniz ve yüklediğiniz bir uygulamanın Huawei P20 Lite cihazının MMS gönderemediği durumlarda ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, soruna indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca telefon hisse senedi kurtarma moduna girecektir. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Dikkat etmeniz gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işleminden önce işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun, telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandıktan sonra

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, sonra bir MMS göndermeyi deneyin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.