Huawei P20 Metin Mesajları Gönderemiyor Nasıl Düzeltilir?

#Huawei # P20, ilk olarak Nisan 2018’de piyasaya sürülen yüksek teknolojiye sahip bir Android akıllı telefon. Bu telefon, 1080 x 2240 piksel çözünürlüğe sahip 5.8 inç IPS LCD ekran kullanıyor. Arka kısımda 24MP selfie kamerası varken arkada ikili kamera sistemi var. Kaputun altında, Hisilicon Kirin 970 işlemcisini 6GB RAM ile eşleştirmiş bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20 cep telefonu ile kısa mesaj gönderilemiyor.

Bu konuda bir Huawei P20 cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei P20 Metin Mesajları Gönderemiyor Nasıl Düzeltilir?

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, en azından eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Şebeke sinyalinin iyi olduğu bir alanda olduğunuzdan emin olun.

Bazen, kendinizi taşıyıcıların alımının olmadığı bir alanda bulacaksınız. Bu alandaysanız, arama yapamaz veya kısa mesaj gönderemezsiniz. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun iyi bir sinyal alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Aynı ağın altındaki diğer cihazların da yakınınızda ağ sorununun neden olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmak için yakınınızda aynı sorunu olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu soruna yol açabilir. Bu durumda yazılım sıfırlaması genellikle aygıtı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek olanı düzeltebilir. Bu adım, bu durumda yardımcı olacak olan ağa bağlantıyı da sıfırlayacaktır.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Huawei P20 cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM kartınızdaki bir sorundan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu bir SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, sonra telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olabileceği sorununu ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemek en iyisidir.

Bunun, krediniz tükendiğinde olduğu gibi hesaba bağlı bir sorun olması da mümkündür. Bu durumda, bu konuyla ilgili olarak operatörünüze danışmalısınız.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Mesajlaşma uygulamasında depolanan verilerin bozulmasına ve bu soruna yol açabilecek bir olasılık var. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Uygulamalar ve Bildirimlerdeki Ayarlar üzerine dokununTap Uygulamaları’na dokununMesaj uygulamasına dokununTap Depolama alanına dokunun Önbelleği Temizle Ana ekrana geri dönün

Huawei P20 cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefon arasındaki uyumluluk sorunlarından kaynaklanabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarını sıfırla

Bu sorun, telefonunuzdaki yanlış ağ ayarlarından kaynaklanabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

  Gelişmiş Ayarlar’daki Ayarlar’a dokunun ve Yedekle ve Sıfırla’ya dokununAğ Ayarları Sıfırla’ya dokununSap Ağı Sıfırla’yı seçin ve işlemi onaylamak için bir kez daha dokunun.

Huawei P20 cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın. işlem tamamlandı

Huawei P20 cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu nedenle devam etmeden önce yedek bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç dakika boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. işlem tamamlandıktan sonra

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu konuyla ilgili operatörünüzle iletişim kurmayı denemelisiniz veya telefonunuzu bir servis merkezinde kontrol ettirin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.