Huawei P20 Ölüm Sorunu Siyah Ekran Nasıl Onarılır

# Huawei # P20, geçen yıl piyasaya sürülen en iyi akıllı telefon kamera cihazlarından biri olarak bilinen en önemli Android cihazlarından biridir. Bu telefon, 1080 x 2240 piksel çözünürlüğe sahip 5.8 inç IPS LCD ekran kullanıyor. Leica tarafından ortaklaşa geliştirilen çift arka kamera sistemine ve 24MP ön kameraya sahip. Kaputun altında, 6 GB RAM ile birleştirildiğinde telefonun birden fazla uygulamayı sorunsuzca çalıştırmasını sağlayan bir Hisilicon Kirin 970 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20 siyah ölüm ekranını ele alacağız.

Bu konuda bir Huawei P20 cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei P20 Ölüm Sorunu Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Bir Android cihazda karşılaşabileceğiniz en büyük sorun, ekranın çalışmadığı ve sadece siyah bir ekran gösterdiği zamandır. Bu genellikle cihazda hiçbir şey göremeyeceğinizden, Ölümün Siyah Ekranı olarak adlandırılır. Telefonunuzu düşürdükten sonra bu sorun olursa, bunun büyük olasılıkla bir servis merkezinde onarılması gereken hasarlı bir donanım bileşeninden kaynaklanması muhtemeldir. Bu sorun sadece rastgele olsaydı, o zaman bir yazılım arızası neden olma olasılığı var. Aşağıda bu sorun için yapmanız gereken gerekli sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefon bataryasını tamamen şarj edin.

Telefon ekranının neden çalışmadığına veya telefonun neden açılmadığı konusundaki ana nedenlerden biri bataryasının boşalmasıdır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, pilin tamamen dolu olduğundan emin olmanız gerekir.

    Telefonun şarj portunu, içinde sıkışmış pislik veya kalıntıları temizlediğinizden emin olarak basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. bir duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi deneyin.

Batarya tamamen dolduğunda, telefonun ekranının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yapmanız gereken en iyi şey telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemek. Bu genellikle küçük yazılım hatalarının neden olduğu sorunu çözecektir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu önceden kurulmuş uygulamaların bu modda çalıştırmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekecek.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses kısma tuşunu basılı tutun telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girer işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Huawei P20’deki ölüm sorunu siyah ekranını düzeltmede başarısız olması durumunda, bunun bir sistem arızası olması ihtimali vardır. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, stok kurtarma moduna girer. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Artık telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekecek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.