Huawei P20 Pro Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Onarılır

Bu yazı Huawei P20 Pro’da aşırı ısınma sorunu ve nasıl düzeltileceği hakkında konuşuyor. Cihazınızın çok rahatsız edici bir şekilde ısındığını veya aşırı ısındığını düşünüyorsanız, bu sorun giderme makalesi yardımcı olacaktır. Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Uygulamaları kullanırken Huawei P20 Pro ısınıyor (aşırı ısınma)

Merhaba. Bir Huawei p20 pro sahibiyim ve 3 gün geri aldım. Ancak telefon WhatsApp instagramının hafif bir kullanımı ile bile ısınıyor… Daha önce 2 yıl boyunca Samsung c7 kullandım ve asla aynı ısınmadı… ancak bu yeni telefon çoğunlukla kamera ve üst kısmın yakınında ısınıyor.

Başka bir sorun pil ömrü .. Çoğu videoda pil yoğun kullanımda bile 2 güne kadar gittiğini söylüyorlar … ama bu benim için durum böyle değil. Oldukça hızlı akar. Spesifik olmak gerekirse ben hiçbir oyun oynamıyorum; Sadece sosyal medyayı kullanıyorum. Telefonum hakkında oldukça endişelendiğim için lütfen bu sorunu çözmeme yardımcı olun Teşekkürler.

Çözüm: Aşırı ısınmaya bir dizi faktör neden olabilir. Cihazınızda sorun gidermeye nasıl başlayacağınız hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Zorla yeniden başlatma. Cihazınızı yeniden başlatmak, geçici hataların neden olduğu sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Bu hatalar genellikle bir sistem uzun süredir çalışıyorsa veya sistem değişiklikleri olduğunda gelişir. Telefonunuzun normal işlevlerine dönüp dönmediğini görmek için, ekran kararıncaya kadar Güç düğmesini basılı tutmaya çalışın. Sorunun nedeni geçici bir hataysa, bu yeniden başlatma yardımcı olabilir.

Önbellek bölümünü temizle. Telefonunuzun önbellek bölümünün silinmesi, ana nedeni bozuk bir sistem önbelleğinden kaynaklanıyorsa aşırı ısınma sorununun giderilmesine yardımcı olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin en iyi durumda olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silmeyi düşünün. Bu, cihazı geçerli önbelleği silmeye ve zamanla yenisiyle değiştirmeye zorlar. Yapmanız gerekenler:

    Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.Telefonunuz kapalıyken, Sesi Aç ve Güç düğmelerini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun.Onur logosu göründüğünde düğmeleri bırakın. logosu görünce, EMUI ekranı kurtarma modu seçenekleri ile birlikte görünür. Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. seçenekleri ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Güncellemeleri yükle. Bazı hatalar kodlama hatalarından kaynaklanır, bu nedenle bir kullanıcının onlar hakkında yapabileceği çok şey yoktur. Yapabileceğiniz tek şey, ister uygulama ister Android’in bunları düzeltmesi için olsun, değişiklikleri programlamak için beklemektir. Bu nedenle, hem İşletim Sistemi hem de uygulamalar için mevcut tüm güncellemeleri yüklediğinizden emin olun. Aşırı ısınma sorununun nedeni biliniyorsa veya daha önce bildirilmişse, sorunu gidermek için bir güncelleme olabilir.

Play Store’un dışında alınmış uygulamalarınız varsa, onlar için güncellemeleri nasıl yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Tüm uygulamalarınızı Google Play Store’dan alırsanız, açın ve uygulama güncellemelerini oradan yükleyin.

Uygulamaları kaldırın. Bir uygulamayı yükledikten sonra aşırı ısınma sorununun meydana geldiğini fark ettiyseniz, onu silmek yardımcı olabilir. Bir ipucu tutabileceğinden sorunu fark etmeden önce sistemde yaptığınız değişiklikleri hatırlamaya çalışın.

Güvenli mod. bir üçüncü taraf uygulama sorununun olup olmadığını kontrol etmenin bir başka yolu, telefonunuzu Güvenli Modda yeniden başlatmaktır. Kötü uygulama kodlaması Android’i engelleyebilir ve sorunlara yol açabilir. Bu sorun her zaman gerçekleşmese de, birçok üçüncü taraf uygulama sorunu ekranı etkileyebilir veya ciddi performans sorunlarına neden olabilir. Bir uygulamayı yükledikten sonra ekranınız sorun yaşamaya veya yanıt vermemeye başladıysa, o uygulamayı silin ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Emin değilseniz ancak uygulamalardan birinin suçlanacağından şüpheleniyorsanız, telefonu güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Güvenli modda, cihazınız yalnızca üçüncü taraf uygulamaları engellerken önceden yüklenmiş uygulamaları çalıştırır. Bu nedenle, ekran normal olarak güvenli modda tekrar çalışırsa, ancak normal veya normal modda yeniden başlattığınızda sorunlu durumuna dönerse, uygulamalardan birinde bir sorun olduğunu gösteren açık bir işarettir.

İndirilen bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını görmek için cihazı güvenli moda başlatmayı deneyin.

    Telefonu kapat. Telefonu normal şekilde kapatamıyorsanız, cihazın gücü bitene kadar bekleyin. Ardından, sonraki adımları gerçekleştirmeden önce en az 30 dakika şarj edin.Telefonu açın. Başarısızsanız, doğru olana kadar 1-3. Adımları tekrarlayın. 2. Adımdan sonra ekran çalışırsa, uygulamalarınızla ilgili bir sorun olması gerekir. 1. Adımdan sonra hiçbir şey olmazsa veya cihazı Güvenli Mod’a hiç önyükleyemiyorsanız, sonraki çözümlere geçin.

Ekran güvenli modda çalışıyorsa ve sorunlu uygulamayı nasıl tanımlayacağınızı bilmek istiyorsanız, suçluları daraltmak için eleme sürecini kullanmanız gerekir. İndirdiğiniz uygulamalardan hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için:

    Cihazınızı yeniden başlatarak güvenli moddan çıkın.Sorunu kontrol edin.Sorun geri dönerse, tekrar güvenli moda geçin. En son indirilen biriyle başlayın.Her kaldırma işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatın ve kaldırmanın sorunu çözüp çözmediğine bakın. Suçluyu tanımlayana kadar 1-4. Adımları tekrarlayın. Soruna neden olan uygulamayı kaldırdıktan sonra yeniden yükleyebilirsiniz kaldırdığınız diğer uygulamalar.

Fabrika ayarları. Aşırı ısınma, kötü bir uygulama, yazılım hatası veya donanım arızasından kaynaklanabilir. Bu aşamada hiçbir şey işe yaramadıysa, Huawei P20 Pro’nuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra aşırı ısınma gider, ancak uygulamalarınızı yükledikten sonra geri dönerse, bunun nedeni bunlardan biri olmalıdır. Veya arkasında bir yazılım sorunu olduğu anlamına da gelebilir.

Bununla birlikte, sorun fabrika ayarlarına sıfırlandıktan hemen sonra geri dönüyorsa ve yüklü uygulama olmasa bile, muhtemelen donanım arızasından kaynaklanmaktadır.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

    Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin, ardından aşağıdaki tuş kombinasyonunu basılı tutarken telefonu çevirin: Güç Düğmesi, Sesi Açma Düğmesi Huawei logosu ekrandan kaybolana ve ekran kararıncaya kadar düğmeleri basılı tutun. Artık önyükleme menüsünü bir süre sonra görüntüleyecektir. Ses seviyesi tuşlarıyla “Önbellek Fabrika Ayarlarını Sil” girişine gidin ve ardından güç tuşunu kullanarak seçin. İşlem tamamlandıktan sonra telefonu yeniden başlatın

Telefonu gönderin. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hiçbir şey değişmezse, telefonunuzun teşhis edilebilmesi için Huawei ile iletişime geçmeniz gerekir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.