Huawei P20 Pro Bluetooth Hataları Nasıl Düzeltilir

Huawei P20 Pro Smartphone’daki Bluetooth bağlantısını bozan sorunlar karmaşık görünebilir. Sorunları çözmek için teknik çözümlere gitmeden önce, aynı sorunların iade edilip edilmeyeceğini izlemenize yardımcı olabileceği için olası Bluetooth çözümleri için telefonunuzun Bluetooth’unun çalışabilirliğini diğer cihazlarla eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. İster bir Bluetooth hoparlörle ister kulaklıkla veya aracın kulaklıklı mikrofon setiyle bağlantı kurmanız gerekebilir, olası bazı düzeltmelerle ilgili olası sorunları çözmeniz gerekebilir. Bağlantıda sorun yaratan belirli bir sorunu izledikten sonra, onu kolay olan çözümlerle çözebilirsiniz. Huawei P20 Pro Bluetooth sorunlarını çözme İşte.

Ayrıca bakınız: Genel Huawei P20 Pro sorunları ve düzeltmeleri

Huawei P20 Pro Bluetooth Sorunları Nasıl Giderilir

Bu akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden bu yana birçok Bluetooth sorunu gündeme geldi. Ancak, bir kullanıcı olarak, bağlantı sorunlarının her zaman ortaya çıkabileceğini bilmelisiniz. Yapmanız gereken tek şey, sorunun büyüklüğüne göz atmak mı yoksa mevcut hızlı düzeltme çözümleriyle bunları çözmenin kolay olup olmadığıdır.

Yöntem 1: Aygıtı yeniden başlatma

Cihazınızdaki Bluetooth sorunlarının üstesinden gelmenin en basit yollarından biri, cihazı yeniden başlatmaktır. Bu akıllı telefondaki diğer bazı zorlu sorunların çözülebileceğini asla bilemezsiniz. İşletim sistemindeki önbellek, aygıtı yeniden başlattığınızda kolayca temizlenebilir. Bir hata veya teknik bir aksaklık olsun, telefonu yeniden başlattığınızda sorunlardan kurtulabilirsiniz.

  Hızlı Ayarlar menüsüne erişmek için Giriş ekranından aşağı kaydırabilir ve kapatmak için Bluetooth simgesine dokunabilirsiniz. Bundan sonra, ekranda güç menüsünün görünene kadar cihazın Güç düğmesini basılı tutmanız gerekir. Yeniden Başlat’ta belirtilen simgeye dokunun. Cihazı yeniden başlattıktan sonra, Hızlı Ayarlar menüsüne bir kez daha geri dönebilir ve onu yerleştirmek ve iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Bluetooth simgesini değiştirebilirsiniz. Telefonunuzu, diğer Bluetooth cihazlarla eşleştirirken, genellikle normalden biraz daha uzun sürdüğü için sabırsız olmayın.

Huawei P20 Pro Restart

Yöntem 2: Bluetooth aygıtını senkronize etme

Telefonu bağlamak istediğiniz cihazın senkronizasyonunu kaldırmak, Bluetooth bağlantı sorunlarını çözebilir. Cihaz, bağlanmak istediğiniz diğer Bluetooth cihazları listesinde göründüğünde, yapmanız gereken tek şey senkronize etmektir.

  Cihazı birkaç saniye basılı tutmanız ve Grubu Çöz’ü seçmeniz gerekir. Bluetooth’un çalışabilirliğini onaylamak için bağlantıyı en baştan kurmaya çalışın.

Huwaei p20 pro Desynchronize

Yöntem 3: Bluetooth’ta önbelleği silin

Telefonun Bluetooth’undaki veriler önbellekte saklanır ve önbellek dosyası, cihazınızdaki Bluetooth özelliğinin normal çalışmasını kolaylaştırır. Ancak, bu özellikteki hatalı işlevler, bozuk dosyaları bu bellekte sakladığınızda başlar. Tüm dosyaları silebilir ve bu özelliğin düzgün çalışmasına izin verebilirsiniz. Neyse ki, bu özelliği cihazınızda tekrar kullanmak istediğinizde yeni bir dosya oluşturulur.

  Akıllı telefonunuzun Giriş ekranını basılı tutarken, Hızlı Ayarlar seçeneğini ziyaret edebilir ve ardından Bluetooth simgesine geçebilir ve kapatmak için dokunabilirsiniz. Ayarlar menüsüne gidin ve uygulamalar simgesini seçin. Tüm Uygulamalar sekmesini ve Bluetooth özelliğini seçmek için sola veya sağa kaydırabilirsiniz. Sonraki boş Önbellek seçeneğine dokunun. Önbellek dosyası tamamen temizlenene ve tekrar Bluetooth bağlantısıyla bağlanıncaya kadar sabırlı olun. Akıllı telefonunuzun yakındaki Bluetooth cihazlarına bağlanıp bağlanamadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Yöntem 4: Başka bir cihazın Bluetooth’unu kullanma

Muhtemelen, bağlantı sorunları cihazınızda bulunmaktadır. Ancak, soruna neden olan telefon olabilir.

  Cihazınızı başka bir cep telefonuna bağlamayı deneyin. Cihaz ile başka bir cep telefonu arasında bağlantı kurabilirseniz, akıllı telefonunuzda bazı sorunlar vardır. Sorun cihazınızda da mevcut olabilir. Bağlantının uygun şekilde kontrol edilmesi bir sonraki adıma geçmenize yardımcı olabilir.

Yöntem 5: Bluetooth arasında geçiş yapma

Bluetooth sorununu çözmeyi deneyebileceğiniz en basit yollardan biri, bağlantıyı kapatıp tekrar kurmaktır. Akıllı telefondaki teknik engel Bluetooth’un düzgün çalışmasına izin vermeyebilir. Bu adımların bazılarını denemek, sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

  Akıllı telefonunuzun Giriş ekranını kaydırıp aşağı çektikten sonra Hızlı Ayarlar menüsüne gidin. Kapatmak için Bluetooth simgesine dokunun. On beş saniye veya daha sonra, Bluetooth’u kapatmak için geçiş yapabilirsiniz. Telefonunuza Bluetooth cihazlarını tanımlaması için biraz zaman verirseniz, Bluetooth’u bir kez daha bağlayabilirsiniz.

Huawei P20 Pro Bluetooth toggle

Yöntem 6: Bluetooth cihazını akıllı telefonunuzla eşleştirme

Genellikle sorun basit olabilir ve yapmanız gereken tek şey, cihazı akıllı telefonunuzla eşleştirmek.

  Eşleştirme cihazını telefonunuzla eşleştirmek için, telefonunuzu bağlamak istediğiniz cihazın tuşunu basılı tutmanız ve Bluetooth düğmesine basmanız gerekir. Ünite cihazınızla eşlendiğinde biraz ses duyabilirsiniz. Sorunu çözüp çözmediğinizi kontrol etmek için cihazı akıllı telefonunuza tekrar bağlamayı deneyin.

Yöntem 7: Tüm Bluetooth bağlantılarını silme

Genellikle birkaç Bluetooth cihazını akıllı telefonunuza bağlarsınız. Akıllı telefonunuzla eşleştirdiğiniz cihazları kaldırmayı deneyin.

  Telefonunuzun Ayarlarını ziyaret edin ve Bluetooth simgesine dokunun. Cihazdaki Sil seçeneğini gösteren bir menü görünene kadar eşleştirilmiş cihazların her birine dokunup basılı tutmanız gerekir. İşlemin tamamlanıp tamamlanmadığını onaylamak için Kaldır veya Sil seçeneğine dokunun. Listeyi boşaltana kadar, tüm eşleşmiş cihazlar için bunu yapmaya devam etmeniz gerekir. Bluetooth’u kapatın ve birkaç saniye sonra tekrar açın. Telefonunuzun Bluetooth cihazlarını tanımasına ve çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar bağlantı kurmasına izin verin.

Yöntem 8: Bluetooth ile veri aktarırken alınması gereken önlemler

Bluetooth bağlantısındaki sorunlar, aktardığınız verilere göre izlenebilir. Verinin doğasının gerçek suçlu olup olmadığını bulmaya çalışın.

  Bluetooth üzerinden aktardığınız verilerin bozuk olmadığından emin olun. Verilerin uygun olup olmadığını belirlemek için zaman ayırın. Bluetooth aygıtlarından veri aktarırken güvenlik düzenlemelerini ihlal etmekten kaçının.

Huawei P20 Pro Bluetooth

Yöntem 9: Telefonu güncelleme

Huawei P20 Pro’nun en son sürümünü aldığınızda, cihazı yükseltmeden kullanmaya devam ediyorsunuz.

  Uzun süredir yapmadıysanız, cihazı güncellemeyi deneyin. Cihazı güncellerken kılavuza uymak sorunları çözebilir.

Yöntem 10: Doğru şifreyi girme

  Diğer Bluetooth cihazlarını telefonunuza bağladığınızda, sorunsuz çalışması için doğru şifreyi girip girmediğinizi kontrol etmeye çalışın. Cihazınızda güç tasarrufu modunu etkinleştirdiyseniz, Bluetooth bağlantısını kurmadan önce kapatmalısınız.

Yöntem 11: Fabrika ayarlarına telefon sıfırlama

Olası hızlı düzeltmeleri denedikten sonra, P20 Pro’daki Bluetooth bağlantı sorununu çözemeyebilirsiniz. Bununla ilgili sorun yaşamaya devam ettiğinizde, yapabileceğiniz en iyi şey akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Ancak, bu işlem telefonda mevcut olan tüm dosyaları ve bilgileri siler. Bu prosedürü uyguladıktan sonra kaybetmemek için telefonda bulunan tüm verilerin bir yedeğini oluşturmaya özen gösterilmelidir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra bunları tekrar kurmak için telefonda mevcut tüm uygulamaların bir listesini bulundurmaya çalışın.

  Telefonunuzdaki ayarlar sekmesini ziyaret edin. Yedekle ve Sıfırla seçeneğini seçin Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğine gidin Telefon mevcut olan her şeyi silene, kendi kendine kapanıp yeniden başlatana kadar beklemelisiniz. Telefonu hazırladıktan sonra, diğer Bluetooth cihazlarıyla eşleştirebilirsiniz. Akıllı telefondaki Bluetooth seçeneğini tekrar bağlayın ve bağlantıyı doğru kontrol edin.

Sonuç

Bluetooth bağlantısının sorunsuz çalışmasını sağlamaya çalışsanız bile, problemler her zaman ortaya çıkabilir. Bugün mevcut en akıllı cihazlardan birinin sahibi olarak, muhtemelen en kısa zamanda Bluetooth arızasından kurtulmak istersiniz. Ancak, hızlı düzeltmeler zaman zaman uygulanmalıdır. Bununla birlikte, hazır çözümler sorunları düzeltemezse, sorunu gidermek için daha fazla komplikasyonun gerekip gerekmediğini kontrol etmek için tekrar mağazaya götürmeniz gerekir.